Athena’yla Yaptığım Mini Röportaj

OCAK 2006, BLUE JEAN, Sen Sor, Athena’yla yaptığım mini röportaj

TST- Ben sizi “One Last Breath”ten beri takip ediyorum. Fakat bende “One Last Breath” yok. Aramadığım ikinci el pasajı kalmadı. Bir türlü bulamıyorum. “One Last Breath”in tekrar yayınlanma ihtimali var mı?
HAKAN: “One Last Breath”in tekrar yayınlanma olasılığı var ama bu çok yüksek bir olasılık değil gibi çünkü yayınlayan şirket albümün orijinal master’ını bulamıyor, biraz traji-komik bir durum aslında. Eğer master’ı bulunursa tekrardan basılacak ve CD formatında basılacak, çünkü “One Last Breath” yayınlandığında CD diye bir şey yoktu, albüm sadece kaset formatında basılmıştı. Söylediğimiz gibi, bulunursa Hammer Müzik tarafından tekrardan basılacak albüm. n687378890_176658_2772

TST- Eurovision’da dördüncü oldunuz. Bu bence büyük bir başarıydı. Rolling Stones’un da alt grubu olarak çıkmıştınız. Yurt dışı maceralarınız devam edecek mi? Yoksa “Bu yaştan sonra olmaz.” diye mi düşünüyorsunuz?
GÖKHAN: Bir dakika, ne varmış yaşımızda yahu 🙂 Keith Richards 67 yaşında hala rock’n roll takılıyor mesela! Yaş takıntımız yok, serüven yeni başlıyor…
HAKAN: Evvelden girmiş olduğumuz yolun gelişimi söz konusu diyelim. Mesela biz Eurovision’dan önce de yurt dışına gidip geliyorduk, konser vermek için. Tabii şu an bağlantılar daha da arttı, gelişiyor yani.
TST- Belki de Türkiye’deki en sevdiğim grupsunuz. Bir de ben acayip Şebnem Ferah fanatiğiyim. Ben bir Athena & Şebnem Ferah düeti hayal ediyorum. Bu beklentimin gerçekleşme ihtimali var mı?
GÖKHAN: Şebo’yu Volvox’tan beri beğeni ve hayranlıkla izliyoruz. Bizce her türlü olur, bu ortaklığı gerçekleştirebileceğimiz yer ve karakteri bulduğumuz zaman olacaktır tabii ki.
TST- “Kurban’ı biz dağıtmadık. Burak Kurban dağıldıktan sonra Athena’ya geçti” dediğiniz halde hala etraftan “Kurban Athena yüzünden dağıldı” dedikodularını duyuyorum. Siz elinizden geleni yaptınız. Bence bu dedikoduların önüne geçilmesi için eski Kurban üyelerinin de konuşması lazım.
BURAK: Ben her zaman, her yerde bu konuda açıklama yaptım ama nereye kadar ulaşıyor bilmiyorum, çünkü hala bu tip sorular geliyor. Bu birleşme Kurban dağıldıktan sonra oldu. Suçlamalar daha çok bana geldi çünkü göz önünde olan bendim, çünkü Kurban dağıldıktan sonra da çalmaya devam ettim hep. Kurban çok başka sebeplerden dolayı dağıldı.
HAKAN: Onların dağılma sebepleri bizim Ozan ve Turgay’ın ayrılma sebeplerine de benziyor aslında. Yıllar içinde birikimler oluyor, gruplar sonra o dağılma noktasına gelebiliyorlar, yoksa o kadar sağlam bir geçmişe sahip olan, birlikte onca zaman geçirmiş olan gruplar ufacık bir şeyden dolayı dağılmazlar.
GÖKHAN: Evet, Athena’da da Hakan ve ben devam ettiğimiz için suçlanmıştık zamanında. Aslında Burak’la aynı kaderi paylaşıyoruz.

NOT: İkinci sorum yanlış anlaşıldı. “Yoksa siz de Sibel Tüzün gibi ‘Bu yaştan sonra olmaz.’ diye mi düşünüyorsunuz?” diye sormuştum aslında. Fakat Blue Jean dergisi sorumu gruba keserek aktarmış.
Bu arada bu röportaj yayınlandıktan 2-3 ay sonra İzmir’de bir ikinci el dükkanında “One Last Breath” kasetini buldum.

n687378890_176657_2447

 • 12321316_10153737489663560_5838951690675402379_n

  ‘Seçil’miş Sanatçı İle Özel Röportaj


  Gönül Yazar, nasıl 60’lı ve 70’li yılların müzik piyasasındaki taş bebeği ise, Seçil de 90’lı yıllarda popun Barbie beb[...]
 • 477559_10151192593963891_489255811_o

  Alakasız Albümler Kritiği


  Yaşar Gaga “Alakasız Şarkılar” adında albüm yaptı. Bu albüm “Yılın Albümü” olarak lanse edildi. Gerçekten öyle m[...]
 • IMG_0009

  “Seksenler” Efsanesi Bitti


  “SEKSENLER” VE DİĞER SEVDİĞİM TÜRK DİZİLERİ Herkese yeniden merhaba; Geçen gün yaklaşık 6 yıldır takip ettiğim “Seks[...]
 • fft16_mf8668434

  Şebnem Ferah da ‘İsyeeeaaannn’ dedi


  Bütün müzikseverlere selamlar; Ne zamandır köşemi güncellememiştim. Fakat yakında birçok efsanenin yeni albümü çıkacak. Önümüzdeki g[...]
YorumlarPopüler Yazılar
Facebook Tavsiyeler
Son Tweetler
Bumerang - Yazarkafe