banner
banner

Behind The Mask klibinde TST

14 HAZİRAN 2011 (ASLINDA TÜM ZAMANLAR), TÜM DÜNYADAKİ KANALLAR, Bir Türk olarak Turgay Suat Tarcan’ın resmi Michael Jackson klibi “Behind The Mask”te 4 kez görünmesi

Michael Jackson’ın Behind The Mask klibinde bir Türk!

 

Tarih 14 Haziran 2011… Milyonlarca MJ Fan’ın beklediği gün gelmiştir. Michael Jackson’ın Aralık 2010 tarihli “Michael” adlı albümünün 3. single’ının klibi ilk kez görücüye çıkacaktır. Acaba aylar süren seçmeler sonucunda hangi Michael Jackson hayranları hayallerini gerçekleştirerek resmi ve gerçek bir Popun Kralı klibinde boy gösterecektir? Seçilemeyenler olduğu gibi tüm dünyadaki müzik kanallarında gövde gösterisi yapacak fanatikler de vardır. Ve klipte bir de Türk bulunmaktadır. “Turgay Suat Tarcan” adındaki bu Türk Michael Jackson hayranı, çocukluk hayalini gerçekleştirerek 6 yaşından beri fanatiği olduğu şarkıcının klibinde tam 4 kez yer almıştır. Hatta bir de muhabbet kuşu da görünmüştür, ki beslediği kuş, bir Michael Jackson klibinde görünen tek muhabbet kuşu özelliğine sahip olmuştur. Aslında 28 Mart 2011 tarihinde teaser yayınlandığında “TST” nickli bu hayranın klipte görüneceği belliydi, fakat çok küçük görünüyordu reklamda….

Fakat asıl klip, tüm dünyada ekranlara geldiğinde bir tanesi tam ekran, bir tanesi büyük ekran, bir tanesi yarım ekran ve bir tanesi küçük olmak üzere 1996 ve 2011 tarihleri arasındaki dört imajı fotoğraflarda göründüğü gibi yer almıştır:

behind

fısom

mask

maske

MOV04489_0002

the

tstbehindthemask

Kliple ilgili haber de Dream TV ana haber bültenine bu şekilde yansımıştı:

 

DREAM DREAMTV

Dilerseniz MjTurkLover, MjTurkFan, Facebook, YouTube, Number 1 FM, Ekşi Sözlük gibi sitelerde bu videoya nasıl yorumlar geldiğine bakalım… Bulabildiklerimiz bu kadar. Aslında daha var. Tabii ki bu yorumlar hem klip yayınlanmadan evvel teaser’la ilgili yorumlar (küçük görünmekle ilgili bölümlerden anlayabilirsiniz, çünkü Turgay gerçek klipte tam ekran görünmüştür), hem de klip yayınlandıktan sonra gelen yorumlar… O yüzden klipte kaç kez görünmekle ilgili bölümler sizi şaşırtmasın.

M-J: ya ben şoklardayım :)) yanlış anlamayın iyi anlamda 🙂 gerçekten mükemmel olmuş ve dünyada bir ilk bu bu kadar fan bi video oluşturuyo bu kadar güzel mixleniyo görüntüler,tek kelimeyle olağanüstü çok beğendim 🙂 TST, kaçıncı saniyede çıkıyor ? Orda kocaman bir Türk bayrağı varmış. Onu yeni görüyorum Teşekkürler.

MJ-4EVER: Turgay abi bizi temsil etti. Saniye 10 da çıkan Turgay abi. Başka görüntüleri de var. Turgay abi üstünü Yırtan genç çocuğu sana benzettim, sen misin o ?

bo-bo: Ben ba-yıl-dım. 🙂 Ve MJ’in ardından içime en çok sinen video oldu diyebilirim. Çok beğendim, çok da duygulandım. 🙂 Çok çok çok güzel. 🙂 TST’yi görmek de hoştu. 🙂 Buraya da yorum yapayım, ben bayıldım ya gerçekten bayıldım. 🙂 Emeği geçen herkesin de eline, koluna sağlık. Diğer konuda dediğim gibi, Michael’ın ardından içime en çok sinen video oldu bu. Çok beğendim. 🙂 Turgay abiyi görmek de hoş bir sürpriz oldu ama şaşırmadım. 🙂 Bir de, Çok özledik seni be Michael… :/

Tugay: Evet gerçek anlamda ilk defa olmasına rağmen çok keyif alarak izledim. TST görmek güzel gerçekten, helal olsun Türk bayrağıyla MICHAEL albüm kağağı yanında poz vermek güzel olmuş. Ardı ardına gelen moonwalklar ve yine ardı ardına görülen parmak ucunda durma hareketleri süper olmuş. Ve son olarak hayranların Beat It hareketinide çok beğendim. Uyumlu olmuş şarkının o kısmıyla. Arkadaşlar bu arada TST iki kez çıkıyor karşımıza sanırım. Smooth Criminal elbisesiyle olan. (Dk. 1:06′ da)

Mirhan: oo TsT de varmış, tebrikler video da anlamlı olmuş, böyle bir videoyu sayılı sanatçı için çekebilirsiniz.

ninonino: Bende çok beğendim eğlenceli olmuş keşke bende video gönderseydim en azından deneseydim belki yayınlanırdı:)) TST’ yi görmek harika türk bayrağı ile süper çıkmış, diğer görüntüleride var.. Ben beğendim kısacası…

skls: TsT’yi iki kez gördüm, bi başlarda bir de 4:31’de 😀 Klip de fena olmamış..

Tamer: Bu video ile ilgili tek fikrim; TsT sana helal olsun kardeşim. Yıllardır bu sevdadan vazgeçmedin, bu uğurda yemediğin laf kalmadı, uğramadığın hakaret kalmadı, dalga geçildin, aşağlandın, ama bu video gösteriyorki, bunun içinde yer almayı bence herkesten çok hakettin… Kimsin, nerdesin, ne yer ne içersin bilmem ama, bence bu video sana MJ’in vasiyetinden bir bölüm.

erva: çok güzel gerçekten Türk bayrağını görmek de süperdi 10.saniyede çıkıyor

BestofMJ: Evet ben 2 tane Türk bayrağı gördüm 🙂

junior_mj: Klipte yer alan “Türk” mj turk lover adlı site yöneticisi TST isimli bir mjhayranıymış.

gulpembe: “Videoyu beğendim ben. Fanlarının ona sevgisini yansıtan sıcak bir tribute. Zaten Michael adına bir şeyler yapılacaksa bu tarz olmalı. “Hollywood Tonight”ın klibini bu yüzden beğenmemiştim… Ama bu klip de beni tıpkı “Hold My Hand” gibi duygulandırdı:((( Ah Michael ah, her şey böyle yarım kalmasaydı keşke :((( Ayrıca Turgay Suat Tarcan kardeşimizi ve Türk bayrağını görmek de beni ayrıca gurulandırdı, helal olsun kendisine, üstelik ilk bizim bayrağımız çıkıyor:))) Bir de öğrendiğime göre sırtında Dangerous dövmesi olan adam da yurtdışında yaşayan bir Türk’müş.”

Berkant: Turgay abimizi bir kaç kere gördüm ve orada Türkiye’yi temsilen birinin bulunması çok hoş. Video güzel olmuş , ben çok beğendim.

ecz_mj: Ben çok beğendim TsT teaser da da vardı,klipte de ilk sırada görünce temsil edildiğimize daha fazla sevindim…Bayrağımızı görmek beni çok mutlu etti.

gismo: Klibi çok beğendim,gerçekten duygulandım bir sürü insan,bir sürü hayran görüntüleri,içlerinde ona benzeyenler,toplu dans edenler falan var üstelik bizden birilerinin olması da çok güzel TsT gibi. Başka kim var bilmiyorum ama TsT maşallah 3-4 kere görünüyor Tabi ki bütün klipler ve bütün şarkılar çok eksik evet ama en azından Hold my Hand ve Behind The Mask klipleri hoşuma gitti. Onu yaşatan klipler diye düşünüyorum… Hollywood Tonight’taki gibi bişey uygun gelmiyor bana. Sevginin anlatıldığı bir klip olmalı,BTM gibi Ben de tebrik edeyim Turgay abiyi -tebrik etmeyi unutmuşum da ,neyse –

Simena: Vefat eden bir sanatçı için bir klip yapılacaksa ancak böyle bir klip yapılır… Klip çok güzel ve çok eğlenceli.. Her saniyesinde farklı bir şey buluyorsunuz ve Şimdiden bir KLASİK olmaya aday bir klip. Michael’in yokluğu ancak böyle doldurulabilirdi. Sony az da olsa gönlümüzü almayı başardı.. Tebrik ederim Turgay, seni 4 kez saydım…İlk görüntüsü tüm Dünya vatandaşları ve bayrakların olduğu bölümün ilk görüneni.. Video yapmadaki ustalığını konuşturdu yine.. Bizden başka görünen var mı? Turgay, Mj dövmeli gurbetçimiz, küçük Türk bayraklı kız ve hüner( sonunda gülücük var ama) dışında.

xeaglex: TsT’yi görmek gerçekten mutlu etti beni. Başka da bir yorumum yok klip hakkında.. Tek bir olumlu yanı var. O da bu sitenin eski üyelerinden TST’yi 1-2 saniyeliğine bu videoda görmek.

FallAgain: Dün gece disko kralında Okan behind the mask’ın videsoundan kısa bahsetti.

ManGa_Ka: Turgay abi ve diğer türk arkadaşlarımızı tebrik ederim. Klip de güzel işte. harika ya özellike behind the mask’ta olmana çoooooooook sevindim abi. turgay abi harikasın diyorum tekrar

mj__berk: Sol Altta Türk Var Ben TST abimize Benzettım ama (:

ninonino: TST o sanırım evet facede gormuştum

MJTuRKLoVeR: Projeye “MJTuRKLoVeR” olarak biz de buluşma ve pankart videolarımızı göndererek katılımda bulunmuştuk. Ayrıca kişisel olarak “TST”nin yaptığı bir kaç dans klibinden de kısa kısa parçalar göndermiştik. Gönderilen videolarda saniye kısıtlaması olduğu için TST kliblerimizin tamamını gönderemeyip, bir kaç saniyelik bir kaç parça seçmek zorunda kaldığını bizlere anlatmıştı.Vee şimdi gelelim Müjdeli habere “BAŞARDIK! TEASER’da BİZDE VARIZ” Bu proje kapsamında emeği geçen yöneticimiz ve çok değerli dostumuz TST’ye sonsuz teşekkürler.

MJSUNMJ: bayrağımızı görmek, bizden birini MjTurkLover dan birini görmek ne kadar gurur verici.çok sevindim.harika ya! tekrar tebrik ederim TST. yanlış hatırlamıyorsam albümde en beğendiğin şarkı buydu.gönlüne göre oldu. inşallah videonun tamamında da bu görüntüleri görürüz.çok sevindim ve gurur duydum. vesile olduğum için ne mutlu bana! fakat TST birşeyi hatırlatmak isterim: Paulo Coelho’nun kitaplarından birinden bir söz: “Bir şeyi gönülden istediğin zaman, isteğini gerçekleştirmeni sağlamak için tüm evren sana elbirliğiyle yardımcı olur.” yıllardır MJ için yaptıklarından sen bunu çoktan hak etmiştin. önce jermaine ile tanışman, şimdi behind the mask…….(noktalar koydum ki devamı gelsin) çok heyecanlıyım arkadaşlar, inşallah dualarımız kabul olur,istediğimiz gibi olur video, ve TST’nin dediği gibi “Belki klipte Türk bayrağını görünce Janet Jackson başta olmak üzere başka sanatçılar da Türkiye’ye gelmeye karar verir,” TST yine söyleyeceğim, senin sayende bayrağımızı bir MJ klibinde gördük. çok mutluyum, video yayınlanınca heyecandan seyredebilecek miyim, bilemiyorum? herşey için, tüm emeğin için teşekkürler TST! HERŞEY MICHAEL JACKSON İÇİN! OUR ENDLESS LOVE MICHAEL,FOREVER…. ikinci teaserı ilk seyrettiğimde şaka mı bu dedim,hiç beğenmedim. birinci teaser daha güzel canlı sıcaktı. bu ise soğuk,negatif.umarım video güzel olur.birinci teaser daki gibi pozitif enerjili olur. bence üzülmemelisin TST.ilk teaserda ,bence en güzel teaserda göründün hemde bayrağımızla.inşallah videonun tamamında da yer alırız. TST inşallah videonun tamamında da oluruz TST TST TST TST TST TST TST TST TST TST TST TST TST klibi beğendim, bayrağımız var, MJTURKLOVER var,TST var..tebrik ederim TST…sevdiğin şarkının klibindesin.sadece teaser daki gibi az bir kısımda az bir görüntüde değil birkaç yerdesin, hele klibin başında bayrağımızla görünce çok duygulandım.ve gururlandım.çok mutluyum.. durmak yok herşey MJ için, gelecek nesillere aktarmalıyız,MJ’in bize aktardığı misyonu, sevgiyi…

blanket_mj: aaa ben daha yeni görüyorum ve çok sevindim , nekadar heyecanlandım anlatamam tebrikler TST çok şanslısın sen yaa süpersin valla. ben bile heyecanla bekliyorsam seni düşünemiyorum TST, herhalde ben senin yerinde olsayım Allah….

blanketnil: TST, çok sevindim,tebrik ederim.sen bunu çoktan hakketmiştin zaten. seninle gurur duyuyoruz..

Number One TV: Michael Jackson Fanları Behind The Mask Project parçasına video çekti. İnternet üzerinden yüklenen video kliplerin düzenlenmesiyle oluşturulan video klipte her ülkeden Michael Fanları yer alıyor.

edaaa: Türkiyede warrr!!!… 15/06/2011 17:48:47

15/06/2011 20:48:22 tarihinde mesaj yollamış bir Number 1 TV üyesi: en başta açılış türk ülen 😀

Seren 20/06/2011 11:41:22: Harikasın Turgay! Acayip gururlandım(: Michael Jacksonnnn <3

SpeeDemoN: Tebrikler Turgay Teaserda bizi ve ülkemizi senin temsil etmen ayrı bir gurur. İnşallah o teaserda dvd de görürüz seni 🙂 TST, TST YA YAYA ŞAŞAŞAA TSTT ÇOOKKKKKKKKKKKKK YAŞAAA ŞU ANDA İNANIN ÇOCUKLAR KADAR SEVİNÇLİYİM HARİKA BİR ŞEY BU BİR DOSTUMU BİR MJ KLİBİNDE GÖRMEK DÜNYANIN EN MUTLULUK VERİCİ DURUMLARINDAN BİRİSİYMİŞ. ÇOK YAŞA TST. İNAN BUNLARI YAZARKEN GÖZLERİM DOLDU DUYDUĞUM GURURDAN. NUMBERONE’SIN. Diyecek kelime bulamıyorum Turgay ne desem azdır muşteşemsin. Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek en büyük amaçlarımızdan birisi.

nihalMJ89: Harika çok muhteşem:)) Çok heyecan verici Türk bayrağını ve TST’yi görmek tebrik ediyorum gerçekten.. Harika facebooktanda belirttiğim gibi muhteşem olmuş ben beğendim videoyu cok eğlenceli olmuş klip gercektende, TST adeta Turkleri temsil etmiş cok guzel ve buyuk boyutta cıkmış Ah keşke bende bir iki birşey yollasaydım en azından deneseydim neyse :))

MooNWaLkeR: inş.neden olmasın çok seviniriz…resim süper ama benim gözüm arkdaki CD lerde kaldı. Gerçekten çok güzel bir duygu ve TST gibi en iyi Mj fanın büyük bir video praojesinde olması çok sevindirici ve video gerçekten çok renkli harika olmuş.pankartımız da çok güzel…Şunu sölemek istiyorum İYKİ VARSIN TST ve bizlerle beraber olman yaptıkların,yapmaya çalıştığın düşüncelerin bizleri çok onurlandırıyor!!!!

bktozen_: turgay abi ülkemizi temsil ettiğin ve bizi gururlandırdığın için teşekkürler çok mutlu oldum gerçekten. bizden birini michael ın klibinde bu şekilde görmek çok sevindirici 🙂 bunun dışında klibi beğendim en azından ilk saniyesinden son saniyesine kadar sevgi kokan bir klip. daha önce bu denli sevgi yoğunluğunun olduğu kaç klip izledikki

(14 love, 14.06.2011 17:52) klipte türk hayranı turgay suat tarcan’da bulunmakta.

MJTurkce.com: hangi saniyler içerisinde varsın:) tekrar o gözle izleyelim.. girişteki sen misn yoksa:) valla helal olsun:) bir insana onur verecek saniyeler… o hayranladan birisi ya da bir kaçı diyelim yukarıda yorum yazmıs olan Turgay Suat arkadasımız… hatta klibin girişindeki de bizzat kendisi olur:)

Rabia Köse: ?0:15 bayrağımız… Tebrikler ve 0:25’te bayrağımızı tutan bir bayan da var. Küçük karede 🙂

Nihal Şen: sol alt köşede)) Bayrağımızı görmek güzel biraz küçük ama olsun:)) Evet önceki resimleri görmüştüm Neverland, Forest Lawn.. İnşallah daha büyük olur evet bekliyoruz merakla klibi güzel olacağa benziyor.. Evet harika olmuş bayraklı hele kocaman harika:))

Gamze Başak: bizim adımıza gerçek mj hayranları için çok güzel onur verici tebrikler her güzel olayda MjTurkLover İMZASINI ATMIŞŞ….

Berkay Hatemo: heal the world!

Ali Erdoğan: birçok yerde sn varsınn turgay abii

Burçin Sakallı: Süper yaaaaaa senin adına o kadar sevindim ki ve Türkiye adına tebrikler Turgayım…

Enes Gürdal: Tebrik ederim TUrgay bayrağımızı ve seni klipte görünce sevindim.

Filiz Hurmacı: Turgaycımmm tebriklerrrrr seni ve Türk bayrağımızı görünce inanılmaz sevindimmmm anlatamam:)

Maggie DeFaria: You were fantastic in this video

İlkay: Süpersin Tugay :)) Çok güzel, tebrikler Turgay. O kadar fan içinde bu kadar gözükmek gurur verici, sevindirici olmalı.

Cengizhan Cebeci: bir michael jackson albümünde olmayı hayal edebilirmiydin :)) Turgay Suat Tarcan kutlarım abi bildiğim kadarıyla ilk Türk’sün michael jackson klibindeki :))

Sonat Ece Kaya: süper haber bu ne şanslısın ekranda görünmek konusunda 😀 senin adına çok sevindim. bir değil birkaç defa gözükmek müthiş bir şey videodaki diğer fanlara bu olmadı sanırım. ben de tahmin etmiştim yönetmenin seni dört ayrı kişi zannettiğini:D klipte çok dikkat çekiyorsun turgay üstelik bir değil birkaç kez yer aldın o kadar yıldır onca videonun ödülü bu:)

Ilker Göynüşen: Michael Jackson klibinde olmayı hak eden yegane insansın, tebrikler dostum…Kendine iyi bak devrem… Ben de gerçek bir savaş uçağıyla uçuş yapabilirsem bu da benim için ”aya çıkmış gibi olma” durumu olacak..:-))

Can Eregüler: Abi vallahi sadece en az 3 sahnede seni gördüm. Tebrikler. 😀

Seda Eyüboğlu: Hah işte burdaki seni farketmemiştim:)

Mehmet Fatih Intepe: abi harikasın tebrikler :))) kendimle gurur doluyum zaten fotoyu gördüğümden beri :)) (komşu olarak)

Doğan Kalamanoğlu: abi bunlarla insan ünlü olsaydı sokağa çıkamazdık ünlülerden :D:D

Davut Baysal: Bizden başka kimse var mı Turgay?

Umut J. Şen: Hüner diye bi arkadaş var ama kendisi MJTurkFan’dan

Sally Nguyen: I read the mail u sent to some friends, including me, about your video in Behind The Mask. Congrats. Behind The Mask video is incredible bcuz of all of u guys =)

Aysun Badem: Sende Klipdesin 😉 Rica Ederim 😉 Cok Hos Olmus

Melih Semiz: Gördüm Turgay Abi Gururlandım Valla =)

Mehmet Fidan Takip ediyorum heyecanla turgay abi 🙂

Pervin: Tebrik ederim,amacına ulaştın 🙂

Gamze Fidan: Mutlu oldum seni orda görünce turgay abi:) Buna çok sevindim:) MJ nin ölüm yıldönümünde yer almak ne kadar üzsede,onun adının altında toplanmak mutluluk verici.

Ahmet Edip Taşoğlu: tebrikler turgay,tam başında süper bi yerdesin…

Lymra Simena: Tebrik ederim Turgay, ben seni 4 kez saydım, afro saçlı halinde var video’da..İlk görüntün tüm Dünya vatandaşları ve bayrakların olduğu bölümün ilk görüneni sensin..Harika çok tebrikler..Video yapmadaki ustalığını konuşturdun yine..

Cem Demir: Allah Allah 😀 D:D

Mahir Can Küçük: vay anasını 🙂 bu şarkıyı çok beğenmiştim ve oyunculu bi klip çekilmesi taraftarıydım ama beğendim bu işi

Emrah Soğukpınar: keşke göründüğün saniyeleri yazsaydın video içinde, çünkü başındakinden sonra göremedim Tugicim

Engin Deniz Özgen: Ben 3 yerde gördüm seni demek kaçırmışım bi tanesini. Ulan ben de toplu dansımızdan göndermiştim onu koymamışlar. Seni 4 kere koymuşlar vay anasını. Yoksa ben mi görmedim bizi acaba. 😀

Ali Erdoğan: wayy süperr turgay abi yaa senide görcez :DDD kaç saniye görcez acaba =) Turgay abicim The Behind the Mask klibi yayınlandı ve sen 9-10 uncu saniyelerde gözüküyorsun bnde hemen resmini buldum etiketledim seni.. Ne kadar mutlu olmuşsundur sen keşke yrinde ben olsaydım diye imrendim :))) Evet gördümm ikinizide süperr olmuşş =) Sen birçok macına ulaştın turgay abi ve benim için en güzelide Jermaine Jackson ile birabir görüşmen oldu daha ne olsun..Bu arada beyaz takım elbisende çok yakışmışş onuda gördüm.. Evet hemde klibin en başı MJ’in büyük posteri BÜYÜK TÜRK BAYRAĞIMIZ ve SEN.. Bence süperr birşey bu! tmm tmm daha yazmıyorum seni heyecanınla ve mutlulugnla baş başa bırakıyorum =))) wayy süperr turgay abi yaa senide görcez :DDD

Sony Music: Michael Jackson Estate ve Sony Music işbirliği ile yayınlanan ve tüm dünyada 1 numaraya yerleşen MICHAEL albümünün yeni single’ları “Hollywood Tonight” ve “Behind the Mask” yayınlanıyor! “Behind The Mask” şarkısı Amerika, Kanada ve Fransa’da, “Hollywood Tonight” ise bu ülkeler dışındaki tüm ülkelerde ve de ülkemizde 2. single olarak belirlendi. Yakın zaman önce tamamlanarak Sony Music ve Michael Jackson Estate işbirliği ile Aralık ayında yayınlanan ve Michael Jackson’ın ölümünden önce kaydettiği ve yeni albümlerinde kullanmayı planladığı kayıtların yer aldığı MICHAEL albümündeki “Behind The Mask” ve “Hollywood Tonight” şarkıları, hem müzik eleştirmenlerinin hem de hayranların görüş ve önerileri doğrultusunda ikinci single olarak belirlendi.

sandra148fc1: ILL LOOK FOR U ON FACEBOOK AND ADD U,I HOPE U ACCEPT ME OK?…HUGS SANDRA¦….THANKS!!!:D OMGGGGGGGGGGG I LOVE YOU!!!! U ARE AMAZING AND I SAW YOU ON THE VIDEO WHEN I SAW IT THE FIRST TIME!!!!! I REMEMBER YOU!,GOD U MUST FEEL SO BLESSED AND PROUD,AND MICHAEL CHOSED YOU,SO U BETTER FEEL SPECIAL….CONGRATS!!!!! AND KEEP MICHAELING! U ROCK! HUGS FROM MEXICO….SANDRA WELL YES I SAW U SEVERAL TIMES ,MAYBE THAT IS WHY UR FACE WAS IMMEDIATELY RECOGNIZED FOR ME,AND U WERE ONE OF THE BEST SHOTS THE ONE IN THE “MIDDLEEEEEEEEEEE” ALMOST UR FACE WAS IN THE WHOLE SCREEN!!! WAS AWSOME AND WELL,I SAW SOME PETS BUT I DONT REMEMBER UR PET,CAN U TELL ME HOW UR BIRD LOOKS LIKE?(UR PET BIRD LOL)*SORRY..SO I WATCH IT AGAIN AND GIVE HIM CREDITS IN A COMMENT AND HIS NAME PLZ….AND YES MUST HAVE BEEN UNBELIEVABLE LOOKING AT URSELF THERE,I AM VERY HAPPY FOR YOU.HI5 THANKS FOR WRITING AND LETTING ME KNOW WHERE IS UR BIRD,BUT IM SO SAD HE WAS DEAD WHEN HE WAS FAMOUS LOL! WELL HE WOULD BE VERY PROUD OF YOU BECAUSE HE WAS ON MJ’S VIDEO TOO ;)….ILL WATCH IT AGAIN AND WE KEEP IN CONTACT OK? LIGHT AND LOVE YOUR WAY… I KNOW HOW IT FEELS WHEN U LOSE A PET U LOVE SO MUCH,I HAD TO SIGN FOR MY CAT OF 11 YEARS WITH ME,SHE WAS JUST A KITTEN AND THEN THE VET TOLD ME SHE WAS SUFFOCATING WITH WATER ON HER LUNGS,SHE DIDNT DESERVE THAT KIND OF DEATH AFTER BEING MY CONFIDANT,MY FRIEND,MY LOVE,SO UNTIL THIS DAY I FEEL GUILT,BUT I DID IT SO SHE DIDNT SUFFER ANYMORE,I TRY NOT TO THINK ABOUT THAT BECAUSE I CRY WITH GUILT,BUT WE WERE WITH HER EVEN MY HEART WAS BROKEN UNTIL HER LAST BREATH…I UNDERSTAND YOU,HUGS

passaporteparaalua: Hey, hello guy. It was really cool video¦ L.O.V.E.

earthlyme: I saw you! but didnt know you did all that! The SC outfit stood out for me most… 😀 <3 Great work!!! L.o.v.e. Romi

MJ: Arkadaşlar, 00:10’da bir Türk var. Kim olduğunuz bileniniz var mı?

Ali: Turgay Suat Tarcan, kısaca TsT abimiz… http://www.tst.gen.tr/tr/index.html

MJ: Sağolasın hacı

MjTurkLover.Com Sitesinin Haberi: [14.06.2011] Şaka Değil Gerçek!!! Behind the Mask Klibine Damgamızı Vurduk! Klibte Türkiye VAR! TsT VAR! MJTuRKLoVeR VAR! GURUR DUYUYORUZ…

ÇiSe Altıntaş: ben izledimm:D 24 Haziran 2013, 14:16

TsT: Evet arkadaşlar, o Türk bayraklı fan benim… Daha klip yayınlanmadan teaser’da kendimi görmek, çıkacağımın garanti olması, çok küçük de görünsem beni çok mutlu etti. Ayrıca Türk bayrağına küçük yer ayırdıkları halde beni tanımanız da beni ayrı sevindirdi.
Yorumlarınız için çok teşekkürler. Sanıyorum son hallerimi daha iyi bildiğiniz için 2 kez gördünüz ama aslında 4 kez görünüyorum klipte… 15 yaşımdaki halimi ve bonus peruklu halimi fark etmemiş, tanımamış olabilirsiniz. Ayrıca geçen sene ölen kuşum Fıstık da pet bölümünde…
Evet, Dangerous dövmeli de yurt dışında yaşayan bir Türk… Onunla mesajlaşmıştım. Bir de küçük bir Türk bayrağı tutan bir kız var. O kim? Biz üçümüz Michael Jackson klibinde oynayan ilk Türkler olabiliriz. 😉 Türk bayrağının birinci sırada görünmesi çok hoş. Ayrıca en büyük görünen bayraklı kare de Türk bayraklı kısım. Diğer ülkeleri karelere bölmüşler. Çok şaşırdım. Teaser’da en ufaklardan biriydim çünkü…
Özellikle Tamer’in mesajını çok beğendim. Her şeyi çok güzel özetlemiş. Tanışıyor muyduk?
Evet sun15, doğru hatırlıyorsun. “Michael albümündeki Top 10 sıralamanız” konusunda 1. yapmıştım o şarkıyı… Benimle ilgili bir şey olacağını hissediyordum sanırım. Çünkü albüm ilk çıktığından beri ne zaman sıra “Behind The Mask”e gelse tüylerim diken diken oluyordu, heyecanlanıyordum. Şimdi belki de “Amaaan, TST küçücük görünmüş” diye düşünenler olabilir ama o kadarcık görünmek bile o kadar heyecanlandırdı ki beni, kalbim gün boyu pır pır attı. Herhalde büyük koysalar kalpten giderdim, Allah korusun. Hem plazma TV’de daha net görünecek. O yüzden klip çıktığında salondaki TV başında nöbet tutacağım. İnşallah tamamına da koyarlar bunları…
Türk bayrağını MjTurkLover olarak Neverland, Forest Lawn, Los Angeles gibi Michael Jackson’ın evlerine dikmiştik. Uluslar arası fan kitaplarında da Türkiye’yi temsil ettik. Şimdi ise tüm dünyada yayınlanacak gerçek bir klipte Türk bayrağını gösterdik. Bunu sağlayan da sensin. Bu konuyu açmasan belki de fark edip yollamayacaktım. Çok sağol sun15. Arkadaşlarına “Bu klipte Türk bağrağı benim sayemde çıktı” diyebilirsin.
Evet, o kuantum teorisine ben de inanıyorum, hele hele bu olaydan sonra.. Anlatayım. Sen mi koymuştun, kim koymuştu hatırlamıyorum ama “İşte Behind The Mask klibi çekimlerinden fotoğraflar” diye birisi bir kaç fotoğraf koymuştu. Henüz interactive bir klip yapılacağı belli değildi. O fotoğrafları gördüğümde “Bu klipte ben de olmalıydım” dedim. Ve bir baktım, diğer ülkelerden de katılım aldılar. Küçük çıkacağını da tahmin etmiştim. Ayrıca biyografi belgeselimin 2. bölümünü yaptığımda “Epey MJ ve MjTurkLover için şey yapmışım. Kitaplar ve pankartlardan daha büyük ne yapabilirim ki Türkiye’yi temsilen?” diye düşünmüştüm. Seneye 2011 belgeseli yaptığımda önceki 2 belgeselin gölgesinde kalmamalıydı. Tabii ki 2011 yılı içerisinde önce Jermaine Jackson olayı, sonra Behind The Mask klibi derken şimdiden 2011 yılı özetini yazmaya başlasam iyi olacak. Ayrıca yeni bir pankart da yolda… Mayıs’ta yapılacak… Umarım MjTurkLover olarak Türk bayrağını daha nice yerlerde gösteririz.
Evet ya, hiç aklımdan çıkmıyor ki klip… Hala inanamıyorum. İnşallah klibin tamamında diğer MjTurkLover üyelerini ve Fıstık’ı da çıkartmayı başarmışımdır. Ama en önemlisi Türk bayrağı tabii ki… Belki klipte Türk bayrağını görünce Janet Jackson başta olmak üzere başka sanatçılar da Türkiye’ye gelmeye karar verir, kim bilir?
Evet, hatırlarsanız MjTurkLover olarak Forest Lawn, Neverland ve Los Angeles’da Türk bayraklı pankartlar astırdığımız gibi Jackson ailesine verilen fan kitapçığında Türklere Türk bayraklı özel yer ayrılmıştı. “Dear Michael, With Love” kitabında da Türklerin yer aldığını hesaba katarsak herhalde “Behind The Mask”deki Türk bayrağından sonra bu ülkedeki müzik meraklısı potansiyel seyirci profilini görürler diye umuyorum. Metalciler Türkiye’deki seyirci potansiyelini gördüler, sürekli geliyorlar ama popçu megastar’lar hala anlayamadılar pek…
Bu arada bir Michael Jackson klibinde ilk kez Türk bayrağı çıkıyor ama daha önce konserinde Türk bayrağı çıkmıştı. HIStory turnesinde turneye adını veren şarkıyı söylerken arkada bütün ülkelerin bayrakları çıkıyordu ve Türk bayrağına da yer vermişlerdi.
Madonna’nın da bayraklardan oluşan bir klibi var ve orada da Türk bayrağı görünüyor: http://www.youtube.com/watch?v=LYduJw5LyFM
Off! Haberde binlerce katılım olduğu ve bu binlerce videonun teker teker izlenip şarkıyı en iyi temsil eden görüntülerin seçileceği yazıyor. İşleri çok zor. Ben bir kaç tanesini gördüm, çok yetenekli fanlar var yurt dışında… Yazıştıklarım da oldu. Beni gördüklerini söylediler. Maşallah, çok şanslıyım o zaman klipte yer aldığım için… Hayatım boyunca hep Michael Jackson klibinde oynamak istedim ve onun kliplerinde görünen başrol oyuncusundan figürana kadar herkese özendim. Thriller klibinde sinemada patlamış mısır yiyen seyircinin, Billie Jean’deki polisin, Bad’deki sokak çetesi üyelerinin, Another Part Of Me’deki seyircinin, Smooth Criminal’daki çocukların, Cry’daki el ele tutuşan insanların, Liberian Girl’deki sargılı adamın, Black Or White’da yüzleri birbirine dönüşen farklı ırklardaki insanların, Remember The Time’daki herhangi bir Mısırlının, Childhood’da uçan gemideki çocukların, Earth Song’da toprağı elleriyle kazıyarak dua eden yerlilerin, They Don’t Care About Us’da klip çekimini izleyen meraklı kalabalığın, ve hatta Hold My Hand’de fan profili veren insanların yerinde olmak istedim. Şimdi ise bu hayalime kavuştum. Ama klipte MJ olmadığı için buruk bir sevinç bu… Keşke yaşasaydı da, klipte kendisi oynasaydı. Bu arada haberde “Klipte en parlak MJ Fan’lar yer alıyor” cümlesi çok hoşuma gitti. Tüh, ikinci teaser’da görünmüyorum. Ben de iyice şımardım.
Evet, 2. teaserı ben de çok sıradan buldum. Birisi “Çok amatörce… Benim Movie Maker’da yaptığım herhangi bir videoya benziyor” diye yorum yazmış. Bence çok haklı. Küçük de görünsem ilki gibi olsun. Öyle daha renkli. Klibin tamamını çok merak ediyorum doğrusu… Belki de ikisine de benzemez. Bambaşka bir şey yapıp bizi şaşırtırlar…
Çok sağol Burçin. Yalnız yeni teaser’lar gözümü korkuttu. İnşallah eleme yapmazlar ilk teaser’daki görüntülerden. Katılım da çok uzun sürdü. Film mi yapıyorlar nedir? Bu kadar çok görüntüyü ne yapacaklar acaba? Belki de birden fazla versiyon yaparlar. Bir de “The Making Of Behind The Mask” belgeseli de yaparlar mı diye merak ediyorum. Olsun, Türk bayrağımızı yine gösterdik.
Arkadaşlar, katılım sona erdi. “Coming soon”, yani “Çok yakında ekranlarınızda” reklamı yayına girdi. İkinci ve üçüncü teaser’dan kullanmamışlar. Benim de göründüğüm birinci teaser’daki görüntüleri biraz değiştirerek kullanmışlar.
Evet, uluslar arası fan kitaplarından pankartlara kadar Türk bayrağıyla beraber yer aldık. Şimdi ise olayı aştık ve gerçek bir MJ klibinde Türk bayrağını gösterdik. 😀 MjTurkLover buluşmalarından da görüntüler yollamıştık. Bakalım çıkacak mı onlar da?
Arkadaşlar, tarih kesinleşti! 5 gün sonra, yani ayın 14’ünde klip Michael Jackson’ın Facebook’taki fan sayfasından yayınlanacak ilk kez!
Çok teşekkürler Nihal. Bu arada son teaser’daki sayıları görmüşsünüzdür. Burnuma Guinness kokuları geliyor. Daha önce böyle bir şey yapılmamıştı. İster misiniz bir de rekorlar kitabına girsin bu proje?
Videoda arkamdaki CD’ler de tamamen Michael Jackson, Jackson 5, The Jacksons ve Janet Jackson albümleri ve single’ları…
Çok sağol Nihal. 10. saniye, 01.06, 03:13 ve 03:18 dakikalarda 4 kez görünüyorum. Ayrıca rahmetli kuşum Fıstık da 03:25’de görünüyor! Mutluluktan ne yazacağımı bilemiyorum. Teaser’da Türk bayraklı kısma minik yer ayırdıkları için üzülmüştüm ama klipte en büyük Türk bayrağı görünüyor. İlk çıkan bayrak da bizim şanlı bayrağımız… MjTurkLover olarak Türk MJ hayranlarını bir kez daha başarıyla temsil ettik…
Yorumlarınızı o kadar beğendim ki valla hatıra olarak saklamak için print edeceğim. Çok teşekkürler herkese…
Bu arada hatırlarsanız buluşma görüntülerimizi de yollamıştım. Çıkacağını düşünüyordum, çünkü çok renkli görüntülerdi. Çıkmadığını görünce sevincim biraz buruk oldu, çünkü diğer MjTurkLover üyelerini de mutlu etmek istiyordum. Gerçi yine de herkes mutlu oldu, herkes sevindi. Bu yüzden üzüntümü biraz unuttum ama içimde kalmadı da değil… Ama merak etmeyin, buluşma fotoğraflarımızdan birisi yine pankart olacak… Haftaya Forest Lawn’da anma etkinliklerinde yine Margie tarafından MjTurkLover posteri asılacak. Zaten o fotoğrafı da sıradaki pankart için çektirmiştik. Sıradaki pankart aslında Murray davası olacaktı ama ertelene ertelene kısmet yine ölüm yıl dönümü oldu. Bildiğim kadarıyla bu klipte 3 Türk var. Beni zaten biliyorsunuz ama sırtında Dangerous dövmesi bulunan genç de yurt dışında yaşayan bir Türk… Dövmesi de gerçek…

tatoo

Ayrıca Türk bayrağı gösteren bir kız gördüm. Ama kim olduğunu bilmiyorum.

bayrak

Tüm dünyaya Türk fanların gücünü bir kez daha gösterdik.
Çok sağol. İyi ki sizler de varsınız. Sizlerin verdiği destek olmasa belki de elimi ayağımı her şeyden çekmiştim. Ama artık bir misyon yüklendim gibi oldu… Geçmişte yaptıklarım gelecekte yapacaklarım için insanlarda beklenti oluşturuyor ve çok şükür ki Allah çıtayı daha da yükseltmeme yardımcı oluyor…
Ve zaten bu klipte ve daha bir çok yerde görüldüğü üzere yeni nesile de aşılıyoruz… Bu arada sun-15, bu klipte Türk bayrağının çıkmasında benim kadar senin de payın var. MjTurkLover’da açtığın bu konu sayesinde projeden haberdar olup katılmıştım hatırlarsan. Yani arkadaşlarınla beraber MTV seyrederken bu klip çıktığında “Buradaki Türk bayrağı benim sayemde çıkmıştı” diyebilirsin. MjTurkLover konusunda yurt dışında Türk MJ hayranlarını temsil etme konusunda gerçekten çok hassasız. Amerika’daki pankartlarımız da kanıtı… Burçin de Türk bayrağı smiley’siyle ve Atatürk forumuyla zaten bayrağımız konusunda ne kadar hassas olduğunu gösterdi.
Demin Dream TV Haber’de Behind The Mask klibinden bahsettiler. Benim Türk bayraklı halimi de koydular. “Klipte Türk de var” diye bahsetmelerini beklerdim ama sadece göstermekle yetindiler. Kendi bölümümü çekmeyi kaçırdım ama haberin sonlarını kamerayla kaydedebildim.
Çok sağol ManGa_Ka. Bu arada arada sırada internetteki yorumlara bakıyorum. Zaten YouTube’da, Facebook’ta binlerce yorum var. “Klipte ilk görünen Türk lan”, “Aaa klipte Türkiye de var, gurur duydum” gibi yorumlar yapıyorlar Number One gibi sitelerde de… Yorumlardan gördüğüm kadarıyla klipte Britain’s Got Talent (yani İngiltere’deki Yetenek Sizsiniz) yarışmacıları da varmış galiba… Ayrıca hemen Ek$i Sözlük’e de düşmüş.
Bu arada Dream TV’deki haberi http://www.facebook.com/video/video.php?v=233254623351663&oid=87485159782adresinden izleyebilirsiniz…
Süper gerçekten de… Klipte 4 kez görünen bir Türk fan olarak klibin bu kadar sevilmesi, bu kadar üzerinde uğraşılması nedeniyle çok mutluyum. 1,5 yıl evvel vefat eden muhabbet kuşum Fıstık da var klipte…
Evet, girişteki Türk bayraklı fan benim. 🙂 00:09’da Turk bayragiyla Michael album afisini gosterirken, 01:05’de Smooth Criminal kostumumle “I don’t know” derken, 03:12’de 1996 yilindaki halimle “Aoww!” derken, 03:17’de bonus perugumla “you” derken gorunuyorum. Ayrica rahmetli muhabbet kusum Fistik da 03:25’de gorunuyor! Fotoğraf olarak da http://turgaytst.livejournal.com/4110.html adresine koydum.
Evet, 4 tanesi benim. 🙂 Farklı yaşlardaki ve imajlardaki hallerimi gönderdiğim için yönetmen beni farklı insanlar sandı herhalde. 😀 Ama iyi oldu. Ayrıca şarkının melodisini el hareketimle ve Türk bayrağımla başlattığım için kendimi mutlu ve tuhaf hissediyorum.
Sağ olun arkadaşlar. 🙂 Herhalde 4 kez çıkan kişi benden başka yoktur. Ya da vardır da biz fark etmedik.
Margie, thank you very much… With your help, I already had a chance to represent Turkish MJ Fans. 😉
Çok teşekkürler İlker. 🙂 1996 yılından beri MJ müzikleri eşliğinde kendime klipler yapıyorum ve sonunda gerçek bir MJ klibindeyim… Bu gerçekten büyük bir şey benim için… Aya çıkmış gibiyim. Küçük görünebilirim ama insanlık için büyük bir adım. 😛
Evet ve işte “Behind The Mask” yayına girdi! İşte göründüğüm karelerden birisi… “Michael” albümünü aldığımdan beri bu albümden en sevdiğim şarkısı “Behind The Mask” olmuştu ve en etkilendiğim bölümü de Dangerous turnesinden alındığını sandığım “Aoww!” kısmıydı ve klibin yönetmeni “Aoww!” kısmını bana söyletmiş. İnanabiliyor musunuz? Ben döndüre döndüre izliyorum. Hala bıkmadım valla. 🙂
Klipte Smooth Criminal kostümümle “I don’t know!” diye bağıran benim… 🙂 En sevdiğim vokal kısmı o taraftı ve Allah o bölümü de bana nasip etti. Gerçek bir Michael Jackson klibinde gönlüme göre oldu. Hala tüylerim diken diken…
Yaklaşık 1,5 yıl evvel 15 yaşında kaybettiğim muhabbet kuşum Fıstık da “Behind The Mask” klibiyle ölümsüz oldu… Canım kuşum ya, valla gözlerim yaşardı. Fıstık daha önce de “Dear Michael, With Love” kitabında resim olarak çıkmıştı.
Herhalde “Behind The Mask” klibindeki en eski görüntü bana ait diye tahmin ediyorum. Kimin 1996 yılından kalma görüntüsü 2011 model bu klipte yayınlanmış olabilir ki? 🙂 Herkes dijital makineyle, cep telefonuyla, makineyle falan çekmiş. O zamanlar bu tür teknolojiler yoktu tabii ki… Alt taraftaki bonus kafa da benim… Jackson 5 kılığına girmiştim orada da…
Güneş gözlüğü ve peruk olunca pek anlaşılmıyor tabii ki. 😀 http://www.dailymotion.com/video/xcjuq2_smile-childhood-shake-your-body-dow_fun adresinin sonlarında “Shake Your Body Down To The Ground” bölümünde görebilirsin tamamını… Zaten o Jacksons klasiğinde “But I do know that I want you” derkenki “you”mu Behind The Mask’teki “When I come to you”daki you’ya yerleştirmişler. Süper yaw!
Ayrıca minik bir Türk bayrağı tutan bir kız gördüm. Bir de sırtında Dangerous dövmesi olan şahıs da yurt dışında yaşayan bir Türk olan Muhammad Ali Der Zweite…
Evet sanırım olmadı. Çünkü yönetmen anladığım kadarıyla daha çok kişi çıksın diye hep değişik insanları koymuş. Tahminimce 4 videoda da farklı göründüğüm için yönetmen beni farklı insanlar sanmış olabilir. Zaten yurt dışındaki fanlar YouTube’a “4 kez göründüm” diye yazınca kanıt istediler. Ben de o yüzden bu videoyu yaptım. Videoyu görenler “Seni klipte gördüm ama aynı insan olduğunu bilmiyordum” diye yazdılar.

 DVD’si çıkınca arşivime kendi göründüğüm bir MJ DVD’sini katmak çok ilginç olacak… Demek ki her imajımla beğenmiş beni yönetmen. 😛 Ehuehuhe, biraz megolamanlık yapayım. 😀 Evet gerçekten de çok güzel bir klip… Amatör videolardan oluşturulmuş ama profesyonelce yapılmış bir video…
Turgay Suat Tarcan resmi Michael Jackson klibinde çıktı! İlk olarak Facebook, YouTube gibi sitelerde yayınlanan “Behind The Mask” klibi çok yakında MTV, VH1, Dream TV, Number One TV, MCM gibi müzik kanallarında yayınlanacak! Belki de yayınlanmaya başlamıştır da bana denk gelmemiştir. 😉
Çok sağol. 🙂 Buluşma videolarımızı da göndermiştim ama yayınlanmadı. Olsun, haftaya MjTurkLover buluşması fotoğraflarımızdan birisi Michael Jackson’ın ölüm yıl dönümü için Forest Lawn’da MjTurkLover pankartı olarak yer alacak. Sen de görüneceksin. 😀 Önceki pankartlar çeşitli yabancı gazete ve televizyonlarda çıkmıştı.
Ve herhalde klipteki en eski görüntü de bana ait… Diğer videolar 2009-2011 arası dönemde çekilmişken benimkilerden birisi 1996 yılında çekildi. 15 yaşındayken o klibi yaparken “Bir gün bu görüntün Michael Jackson’ın gerçek klibinde 29 ve 30 yaşındaki halinle beraber kullanılacak” deseler inanmazdım herhalde… Ama hep Michael’ın klibinde göründüğümü hayal ederdim. The Secret felsefesi bu olmalı… Şarkının en sevdiğim bölümlerindeyim. 🙂 Evet, 4 kez görünüyorum. Bir de geçen sene ölen kuşum Fıstık da var. İşin en güzel tarafı diğer ülkelerin bayrakları kare kare bölünürken Türk bayrağı tek başına tam ekran görünüyor. Üstelik ilk çıkan bayrak Türk bayrağı! En büyük bizim bayrağımızı göstermişler. Diğerlerini karelere bölmüşler. Ben de teaser’da küçük diye üzülmüştüm.
Gene de yazayım. 10. saniye, 01.06, 03:13 ve 03:18… Ayrıca rahmetli kuşum Fıstık da 03:25’de görünüyor!
Maşallah de Engin. 😀 Toplu danslardaki birini Hüseyin’e benzettim ama değil demek ki… Sen söylemiştin ya bana gönderdiğini, ben de o sandım.
Bir saniye yaw! Büyük izleyince gönderdiğim bir videonun daha çıktığını fark ettim. Ama yanlış bölümü koymuşlar! Los Angeles’daki Türk bayraklı pankartımız çıksın diye yollamıştım ama onlar hemen benim pankartın üzerindeki İran pankartını koymuşlar… Olsun, ben de iyice şımardım. 😛 Şimdi gece işe gitmek için uyumam gerekiyor ama uyku muyku kalmadı. Üstelik dün geceden beri ayaktayım.
Unutmadan, videodaki tek Türk ben değilim. Sırtında gerçek Dangerous dövmesi bulunan kişi de yurt dışında yaşayan bir Türk… Onunla YouTube üzerinden mesajlaşmıştım da dövmenin gerçek olup olmadığını anlamak için… Bana Türkçe cevap verince şaşırmıştım.
Sonunda televizyonda da gördüm. Gerçi klip olarak değil, haber olaraktı ama Dream TV Haber, “Behind The Mask” haberinde beni de gösterdi Türk bayrağıyla. “Dream TV’de de artık izleyebileceksiniz” diye de not düştüler…
Demin Facebook, YouTube üzerinden ilk kez yayınlanan ve çok yakında müzik kanallarında da göreceğiniz “Behind The Mask” klibinin tam 4 yerinde görünüyorum! Çok mutluyum…
Çok sağol. Mutluluktan ne diyeceğimi bilemiyorum valla! Hep Michael Jackson’ın klibinde görünmek isterdim ve amacıma ulaştım… Çok sağol ya. 🙂 Gerçekten ne diyeceğimi bilemiyorum. Saçmalamaktan korktuğum için şu an hislerimi fazla yazmak istemiyorum. Teaser’da beni minik göstermişlerdi. Öyle çıkacağım sanıyordum ama en büyüklerden biri ben çıktım… Zaten Neverland, Forest Lawn, Los Angeles gibi yerlerde Margie sayesinde Türk bayraklı pankartlarımızı tüm dünya görmüştü… Bu sefer DVD olarak bile çıkabilir valla… Biraz daha yorum yazarsanız kalpten gideceğim valla heyecandan. 😀
I can’t believe it! I saw myself 4 times and also my bird who died last year! I can’t tell about my feelings… Thank you very much…
Thank you very much Sandra. 🙂 I loved your beautiful comment. Yes, you can see me 4 times in the official Behind The Mask video… Also my bird is in the video. And yes, I am proud of it, because my biggest dream was to be in a real MJ video.
Thanks again. 🙂 My bird is a green love bird. And he is the only bird in the video. If you look at carefully at the left bottom when pets are in the video, you can see him very shortly and little. I didn’t record my bird for “Behind The Mask” actually. My bird was already dead when the project began. He lived between 1995 and 2010. The year was 2005 and I recorded my bird with my MJ archive for “Music And Me” video… And my screens were taken in 1996, 2010 and 2011…
Yes, unfortunately, he was dead when he was famous. 🙁 My bird’s picture also was published in a book about Michael Jackson called “Dear Michael, With Love” after his death. In fact his picture was published in 1998 in a Turkish music magazine called Blue Jean but now he is more famous, because he is international. 😉 When Fıstık died I put his pictures and videos in the internet. In social sites such as Facebook, Twitter, everybody posted messages for him all around the world.
I also put the screens from “Behind The Mask” video to my “TST Megamix 5” video…

 Benim 4 kez göründüğüm Michael Jackson’ın “Behind The Mask” klibinin müzik kanallarında daha çok çıkması için lütfen istekte bulunun. Tüm dünyadaki müzik kanallarında yayınlanan resmi klibi Türk müzik kanalları biraz geç fark etti. Daha yeni yeni normal yayın akışlarında yaygınlaşmaya başladı. Popun Kralının anısına yapılan bu son klibin daha çok çıkması bizim elimizde… Onun tahtını doldurmaya çalışan ama bunu başaramayacak olan yeni yetmelerin klipleri daha çok yayınlanırken bir efsanenin klibinin daha az yayınlanması kabul edilebilir bir şey değil… Kaç tane yabancı klipte Türk bayrağımız görünüyor ki? MTV Türkiye’ye http://twitter.com/#!/MTV_Turkiye adresinden ulaşıp tweet atarak isteklerde bulunabilirsiniz mesela… Number One TV için http://www.facebook.com/Number1TV adresine gidin, tartışmalara basın, başlık olarak “Face Time” yazın ve “Michael Jackson’dan Behind The Mask istiyorum” deyin. Dream TV’ye de http://www.facebook.com/dreamtv ya da http://www.dreamtv.com.tr/contact adreslerinden ulaşabilirsiniz. “Behind The Mask” en az “Hollywood Tonight” kadar müzik kanallarında çıkmayı hak ediyor. Sizce de öyle değil mi? http://www.facebook.com/events/148589635230695/2011’de yayınlanan Michael Jackson’ın yeni resmi klibinde tam 4 kez görünüyorum. 1 kez de muhabbet kuşum görünüyor. Ben de o görüntülerimden kendime ait bir tane daha klip yaptım. Detaylı bilgiyi tst.gen.tr/medya/behindthemask.htm adresinden edinebilirsiniz. Benim versiyonum izlesene.com sitesinde 26 Haziran 2011 ve 19 Mayıs 2013 tarihleri arasında 114 kişi tarafından izlenmiştir.
In 14.06.2011 the official “Behind The Mask” music video has shown to the world for the first time. You can see me 4 times there with my Turkish flag, Michael album poster, Black or White costume, Afro Jackson 5 wig and Smooth Criminal costume. You can see also my bird (1995-2010) in the pet part. Who am I? How can you guess me? These are my parts… My version is watched 329 times at YouTube between 20.06.2011 and 19.05.2013.

 


Music video by Michael Jackson performing The Behind The Mask Project. (C) 2011 Optimum Productions
This music video is watched 5,297,164 times at YouTube between 14.06.2011 and 19.05.2013. You can see me 4 times in this video, too. For more information, please visit tst.gen.tr/medya/behindthemask.htm …
03.07.2013 18:44 tarihli, “Dream TV, Michael Jackson’ı andı” başlıklı MjTurkLover konusu:
Arkadaşlar, Michael Jackson’ın ölümünün 4. yıl dönümünde sitemiz saldırıya uğramış halde olduğundan paylaşmak istemedim ama artık paylaşabilirim. 25 Haziran 2013 haftasında Türk müzik kanallarından en vefakar olan Dream TV, o hafta boyunca Michael Jackson’ı andı. Ölüm yıl dönümüne en yakın olan hafta sonu her sene olduğu gibi yine Michael Jackson Weekend vardı. 4X4 gibi programlarda da Popun Kralı’nın olmasının yanı sıra Bad 25 belgeselini de yayınladılar. Gerçi o belgeseli sonradan duyduğuma göre CNN Türk de yayınlamış ama ben Dream TV’dekini seyrettim. Hatta MJ anısına mum yakmıştım her sene yaptığım gibi ve Michael Jackson bebeğimi yanına koymuştum. “Dream TV’de Michael Jackson anılıyor” diye hem Instagram’a, hem de Twitter’a koyunca Dream TV’nin resmi Twitter hesabı da tweet’imi retweet’lemişti.

dreamtvtweet

tvdream

Ve tabii ki her birkaç şarkıda bir Michael Jackson klibi gösteriliyordu ve benim de MjTurkLover’ı temsilen katıldığım “Behind The Mask” klibi de bunların arasındaydı:

943207_10151657835403891_19076841_n

Toplam 4 kez kendimin, 1 kez de ölen muhabbet kuşumun göründüğü resmi Michael Jackson klibine uzun süredir denk gelemiyordum. Arkadaşlar “Seni gördüm” falan diyorlardı ama 2011’de her gün yayınlanmasına rağmen bu klip artık MJ Weekend’lerde yayınlanır hale geldi. Gerçi arkadaşlar normal yayın akışlarında da görüyorlarmış ama bana niye denk gelmiyor artık, bilmiyorum.
Aslında Michael Jackson’ı dünyada tek anan kanal Dream TV değildi. Türkiye’de diğer müzik kanalları biraz es geçmiş olabilirler ama diğer ülkelerin kanalları da onu andılar. Michael Jackson’ın ölümünün 4. yıl dönümü nedeniyle “Behind The Mask” tüm dünyada yeniden yayınlanmaya başladı. İşte İngiliz müzik kanalı 4MusicTV’de böyle görünmüşüm. Fotoğrafı yakalayan Nihal Şen’e sonsuz teşekkürler. R.I.P. Michael Jackson. Senin HIStory’nde küçücük bir rolüm olduğu için gururluyum! Türk bayrağını klibinde benim çıkaracağım hiç aklıma gelmezdi.

1008357_10151700530649548_457624221_o

nihal3nihal2

nihal1instagram

facedurum

23 Haziran 2013 Pazar 22:02 – Dream Tv’de ben varım şu an. 2 kez daha görüneceğim.

 

faceyorum

NOT: Aşağıda yorum yazabileceğiniz bir bölüm var. Siz de konuyla ilgili düşüncelerinizi aşağıda yorum olarak yazabilirsiniz. 

TURGAY SUAT TARCAN


Article Categories:
Medyada TST · Müzik · Turgay Suat Tarcan
Likes:
0

Leave a Comment