banner
banner

This is it (2009)

this_is_it-3

2013 yılı itibariyle web sitemde Michael Jackson’ın albümlerine özel sayfalar yapmaya başladım. Tabii ki birinci kuralım Michael Jackson stüdyo albümlerinin herhangi birinin tüm şarkılarına klip yapmayı bitirmiş olmamdı. Bu yüzden sadece Bad ve Dangerous’a özel sayfa yaptım ve daha önceden yazdığım klip tanımlamalarını copy+paste yaptığım için, bunların da çoğu İngilizce olduğu için bugüne kadar özel sayfa yaptığım iki albüm olan Bad ve Dangerous web sitemin İngilizce bölümünde yer alıyor. Stüdyo albümlerinin tamamına klip yapmamı şart koştum tabii ki ama derleme albümlere böyle bir şey yapmam şart değil. Konsept bir sayfa olursa yapmayı düşünüyorum ve “This is it” ile buna başladım diyebilirim. (Haftaya da “Immortal” için yapacağım bunu inşallah…) Çünkü Milliyet’teki blogumda Kanyon’da gittiğim film galası ve sonradan tekrar tek başıma Capacity’de izlediğim seanstan sonra yazdığım günlük yazılarımı koymuştum. Fakat web siteme koymamıştım. 14 Mart 2010’da Milliyet’teki bloguma koyduğumdan beri Kanyon’daki izlenimlerimi 543, Capacity’deki izlenimlerimi ise 363 kişi okumuş. Şimdi ise özel This Is It sayfamda ikisini de arka arkaya okuyabileceksiniz. Önce albümün track list’ini yayınlamak istiyorum. Daha sonra 2009’da sıcağı sıcağına yazdığım günlük yazılarımı okuyacaksınız. Ardından ise film müziklerinden bir kaç seçmeyi izleyebileceksiniz benim danslarım eşliğinde… Yine orijinal tanımlamalarımı kopyalayacağım için İngilizce olabilir bazıları… Yalnız bir şey eklemek istiyorum. Yanımda 3 boyutlu gözlük getirdiğim için Capacity’deki filmi 3 boyutlu izlediğimi sanmışım. Çünkü henüz “Avatar”ı izlememiştim. Gerçek anlamda 3D filmi nasıl olur, tam olarak bilmiyordum. Televizyonda Emel Müftüoğlu’nun “Ruhun Duymaz” klibi ya da dergilerle 3 boyutlu gözlüklerle verilen DVD’lerdeki gibi sanıyordum. Fakat hakikaten de o gözlüğü taktıktan sonra film üç boyutluya dönmüştü. Tabii ki “Avatar” ile başlayan 3D akımı gibi değildi ama yazdıklarım yine de gerçektir. Artık üç boyutlu olmayan bilim kurgu, aksiyon, fantastik ya da korku filmine kız vermiyorlar diyebiliriz. 🙂 Aslında yanlış hatırlamıyorsam zaten “This is it” filmi yurt dışında 3D gösterildi.

MJ_ThisIsIt_1_L

THIS IS IT CD 1

1. “Wanna Be Startin’ Somethin'” (Thriller, 1982)
2. “Jam” (Dangerous, 1991)
3. “They Don’t Care About Us” (HIStory: Past, Present and Future, Book I, 1995)
4. “Human Nature” (Thriller, 1982)
5. “Smooth Criminal” (Bad, 1987)
6. “The Way You Make Me Feel” (Bad, 1987)
7. “Shake Your Body (Down to the Ground)” (7″ version) (Destiny, 1978)
8. “I Just Can’t Stop Loving You” (featuring Siedah Garrett) (Bad, 1987)
9. “Thriller” (Thriller, 1982)
10. “Beat It” (Thriller, 1982)
11. “Black or White” (Dangerous, 1991)
12. “Earth Song” (HIStory: Past, Present and Future, Book I, 1995)
13. “Billie Jean” (Thriller, 1982)
14. “Man in the Mirror” (Bad, 1987)
15. “This Is It” (album version)
16. “This Is It” (orchestra version)

DSC01990

THIS IS IT CD 2

1. “She’s Out of My Life” (demo)
2. “Wanna Be Startin’ Somethin'” (demo)
3. “Beat It” (demo)
4. “Planet Earth” (poem)

DSC02006

29 EKİM 2009: Dün gece (28.10.09) Kanyon’da Billboard’un düzenlediği “This is it” galasının özel davetlisiydim. Yanımda 10 kişi götürme hakkım vardı ve götürdüm de… Çok güzel geçti. Saat 20:00’de kokteyl yapıldı.
Yeşilköy MJ grubu danslarıyla renk kattı. Ferhat Göçer gibi ünlüler katıldı ama bazılarının ismini çıkaramadık. Bugün saat 15:00’den sonra, ya da saat 18:00’den sonra NTV’de bu galanın haberi çıkacak. Başta Tanju olmak üzere umarım kaydeden olur. Çünkü NTV, benimle de röportaj yaptı. Çok duygulandık. Bir ara Gökhan’la hüngür hüngür ağladık. Salya sümük mendillere daldık. Slow şarkılarda ağlıyordum, tempolu şarkılarda eğleniyordum. “I Just Can’t Stop Loving You”da ilginçtir, hem güldüm, hem ağladım. Yeni “Smooth Criminal” klibinde kahkahalar attım. Gerçekten görsel anlamda sizi büyük sürprizler bekliyor ama “This is it filmi için cenaze çekildi” diye haberler yapıyorlardı ya? İşte cenazeden görüntüler yok sonunda, merak etmeyin. Ama yine de ağlıyor insan… Sürprizler kaçmasın. “Süper ya”, “Muhteşem olacakmış”, “Nıck nıck nıck nıck” (yazık olmuş der gibi şaşırma efekti) gibi şeyler diyorduk artık. Billboard’a bu güzel organizasyon için teşekkür ediyorum.
Ara sıra kalbim sıkıştı. En çok da Earth Song’da… Resmen gerildim o ormanlar yok olduğunda…

ntv2

Bu arada ben detaylı bir sayım yaptım. 10 kişilik kontenjanımı doldurmuşum. Ahmet, Halil, Hülya, Tan, İbrahim, Metin, Gökhan, öbür Gökhan, öbür Gökhan’ın nişanlısı, Bahadır benim davetlilerimdi. Gerçi kaç tane olduğunu saymadılar ama olsun. Çağırdıklarım farkında olmadan 10’u geçmişti ama ya kendileri de davetliydi, ya öbür galaya gideceklerdi, ya da gelmediler.
Bence eksik görüntüleri DVD’de ekleyecekler. Bana göre ilk önce sinemada gördüğümüz şekliyle DVD’sini yayınlayacaklar. Birkaç ay sonra “Filmde daha önce kullanılmamış ek görüntülerle çift DVD’li özel edisyon” gibi bir special edition yapacaklar. Nedenini biliyorsunuz. 🙂

DSC02017

Halil çok ilginç bir tespit yaptı. Ben de onun demesiyle farkettim. “This is it” afişinde ayaklarının arasındaki boşluk yıldız şeklini andırıyor. Ben de herkese “Afiş Moonwalker afişinin tersi. Moonwalker’da önden aynı hareketi yapıyordu” diyordum. Bir de film 21:30’da başlayacaktı ama salon dolar dolmaz 21:00 civarı başladılar yayınlamaya. Hiç de ara vermediler.
Filmle ilgili bilmeniz gereken en önemli şey ise Michael canlı söylediği halde her zamankinden daha güzel söylüyor oluşu.

DSC02029

NOT: http://www.facebook.com/album.php?aid=118755&id=687378890&l=6c7ab258a8 adresindeki fotoğraflar tahmin etmenizde belki yardımcı olabilir ama inanın, orada gördüklerinden daha muazzam. Videolar da http://www.youtube.com/watch?v=_kjGd8sKxf0 adresinde var. Her yerde plazmalarda, küçük ekranlarda This is it fragmanları gösteriliyordu. Birçok MJ şarkısı çaldılar. Pisuvarların önünde bile Michael Jackson gösteriyorlardı.

DSC02007

3 KASIM 2009: Bu sabah “This is it” filmine ikinci kez gittim. Geçen hafta galasına katılmıştım, fakat 3 boyutlu gözlüğümü evde unuttuğum için sinema perdesinde 3D keyfiyle filmi tekrar izlemem gerekiyordu. Ayrıca ilk izlediğimde bazı bölümlerde ağlamaktan birşey anlamamıştım. Bu sefer ağlamadan dikkatimi vererek izlemeliydim. O yüzden hazır gececiyken sabah soluğu Bakırköy’de aldım ve Capacity’de 11:30 seansına bilet aldım. Hayatımda hatırladığım kadarıyla sadece iki filmi sinemada birden fazla izledim. Bunların biri “Titanic”ti. Nasıl şimdi gençler arasında Twilight çılgınlığı varsa bizim zamanımızda da Titanic çılgınlığı vardı. Diğeri ise “This is it” oldu. Hem böylece iki farklı sinemada izlemiş oldum. Biri Levent’teki Kanyon, diğeri Bakırköy’deki Capacity oldu. Galada bilet vermedikleri için de üzerinde “This is it” yazan bir bileti hatıra olarak saklamam gerekiyordu. Bu açıdan da iyi oldu. Kahvaltımı Hacıoğlu’nda yapıp filme girdim. “Bu sefer ağlamayacağım” dedim ama daha reklamlarda gözlerimden yaşlar süzülmeye başladı.

DSC02015

Filmin başlarında da devam etti ama kendime muhaffak oldum ve bu sefer konsantrasyonumu filme verdim. 3 boyutlu gözlüğümü de iyi ki getirmişim. Başlarda iki mercek renginin farklı olması beni rahatsız etti ama gözlüğü çıkarmamla 3 boyutlu izlemenin daha farklı olduğunu farketmemle gözlüğü tekrar takmam bir oldu. Zaten sonra alıştım, hiç yokmuş gibi oldu. Sinemada ilk olarak orta yaşlı bir bayan ve ben vardık. Daha sonra biri yabancı, diğeri Türk olmak üzere iki çift geldi. Türk çiftten bayan olanı koltuk değnekleriyle gelmişti. Yani sinemada topu topu 6 kişiydik ama az olmamız filmi sakin kafayla izlemek konusunda faydalı oldu. Filmi üç boyutlu gözlükle izlediğim için de bir ara sanki Michael Jackson hiç ölmemiş de, Bakırköy’e gelip bana özel konser veriyormuş gibi hissettim. Ses sistemi de çok güzeldi. Tam bir dolby dijital stereo’ydu. Eğer filmi 3D gözlükle izlemediyseniz “Sinemalara üç boyutlu olarak geldi” diye heyecanlanmanızın hiçbir manası yok. Film sadece iki hafta gösterimde kalacağı ve Michael bir daha film çekemeyeceği için bu son fırsatı iyi değerlendirin ve filmi 3 boyutlu olarak sinemada izlemenin keyfini tadın. Thriller, Earth Song, They Don’t Care About Us ve Smooth Criminal’daki sahnelerin üç boyutlu nasıl gözüktüğünü zaten anlatmama gerek yok. Az çok tahmin ediyorsunuzdur ama Michael’ın sallanan kolyesinden tutun org’un kablolarına kadar herşey 3 boyutlu görünüyor. Mesela kamera Michael ve siyahi kel asistanı etrafında dönerken bunu daha iyi anlıyorsunuz. İyi ki 3 boyutlu gözlük ile tekrar izlemişim.

THE DRILL (MIND IS THE MAGIC VERSION): Did you know that the sample of This Is It’s The Drill belongs to one of Michael’s unreleased songs “Ming Is The Magic”? If you are a MJ Fan, probably you know, but if you are not, I wanted to show you. I recorded “The Drill” in 18 August 2011 and “Mind Is The Magic” in 17.10.2011. Did you know that 2,605,711 people watched my videos which are at my TSTJackson channel ( youtube.com/user/TSTJackson ) and 486 people subscribed to the channel between 18.03.2007 and 03.03.2013? Unfortunately, much more people watched my YouTube videos since 2004. However, they deleted my Turgay, TurgayTST and SFMJFan channels!

 

SHAKE YOUR BODY (DOWN TO THE GROUND): I’ve danced with one of my favourite songs “Shake Your Body (Down to the ground)” with an Afro wig on my head. I also tried to wear like MJ’s “This is it” rehearsal costumes, because SYBDTTG was one of the last songs the king of pop performed. Anyway, I hope you will be feel the 70’s disco style!
I must add that they showed a small part of this video in the official “Behind The Mask” video. 597 people watched my video’s original version at DailyMotion between 12-03-2010 and 10-03-2013. But 5,236,028 poeple saw a second from this video at YouTube between 14.06.2011 and 10.03.2013.

THIS IS IT: You know that I usually do play-back with Michael Jackson’s songs and dance with them. But this time, I wanted to make a different video for “This is it” song. I used the gala videos of “This is it” movie. I was an invited guest, too. I’ve bringed 10 friends with me including the dancers. A Turkish news television, NTV, made a short interview with me. You can watch it in this video, too. The day was 28.10.2009. I was one of the lucky people who watched the movie before the world. I also used my photos which were in the official This is it poster mozaic. 5 of my photos are at Michael Jackson’s “This is it” movie’s official poster. I miss MJ very much, I wish he was living. We will miss him. 🙁
Second version of this video was watched 1609 times at DailyMotion between 31-10-2009 and 10-03-2013. Also, 116 additional people watched this video’s third and last version at DailyMotion between 07-05-2010 and 10-03-2013. First version of this video was watched 407 times at YouTube between 27.10.2009 and 10.03.2013.

PLANET EARTH (HEAL THE WORLD VERSION): Last year, I made a great video for Michael Jackson’s “Heal The World” song but with my version. I added the full version of “Planet Earth” poem. I am very excited, because except the screens which you can see me (my uncle recorded me), I recorded the whole video by myself. I recorded the animal screens in my Vienna trip (November 2011) except my 1996 play-back screens in Istanbul. I hope MJ Fans will love my version and share it on social web sites such as Facebook or Twitter, because both of the video and remix belong to me.

© 10.03.2013 TST Interactive Company


Article Categories:
Sinema
Likes:
0

Leave a Comment