banner
banner

TST Interactive’in 2023 Yılı İstatistikleri

2023 de artık sona ermek üzere. Şaşırtıcı bir biçimde bir zamanlar çok uzak bir gelecek olan 2024 yılı gelmek üzere. O yüzden her yıl olduğu gibi bu yıl da bir sosyal medya istatistiği yapmalıydım. Öncelikle 2023 yılında neler yaşamışım? Dilerseniz buna bir kolajla göz atalım…

Şu anda web sitemdeki en çok okunan yazılar sırasıyla “En İyi Zamanda Yolculuk Temalı Filmler”, “Barış Manço vefat ettikten sonra 1999 günlüğüme neler yazdım?”, “Michael Jackson’ın Türkiye Günlüğü”, “Barış Manço ve Balmumu Heykeli Müzeleri” ve “Doğum günümü 90’ların Pop’uyla Kutluyorum”du. Yani ilgi çeken yazılarım çok fazla değişmemiş. Sadece sıralama değişiyor. Peki Spotify’da durum ne? Sanatçıda yine Michael Jackson birinci oldu ama ilk kez şarkıda farklı biri şampiyon oldu. O da “Aslolan Aşktır” şarkısını çok sevdiğim Sertab Erener’di.

Gördüğünüz gibi Barış Manço ve Şebnem Ferah hala ilk 5’te görünüyor. Ek olarak Nilüfer de ilk kez 2023’te Top 5’a girebilmiş. Dilerseniz 2023 Spotify özetimi #Kwai hesabımdan video olarak izleyebilirsiniz. Peki önceki senelerde ilk 5’e girdiği halde bu sene olmayan şarkıcılardan dikkatinizi çeken oldu mu? Tabii ki bu isimlerden birisi Madonna’ydı. Fakat Madonna da YouTube Music uygulamasında birinci olmuş.

Yalnız YouTube Music 2023 özetim sanırım eksik çalışmış. Çünkü sanatçılar kategorisinde sadece Madonna’nın olması imkansız… Başka şarkıcılar da açmıştım. Görselde YouTube Music ve Spotify arasındaki farkı görüyorsunuz. Şarkılarda ikisinde de 5 parça varken şarkıcılar kategorisinde Spotify’da 5 kişi varken YouTube’da sadece Madonna var. Ki Spotify’yı 626 dakika açmışken YouTube Music’i 641 dakika açmışım. YouTube Music’te en çok dinlediğim şarkı ise Michael Jackson’dan “Who Do You Know?” olmuş. Dilerseniz şimdi de YouTube Music 2023 özetimi video olarak izleyelim…

@turgaytst2023 YouTube Music özetim…

♬ Summertime Sadness (Wren Remix) – Wren

Kwai uygulaması da 2 tane birden 2023 derlemesi yapmış. Bir tanesi benim koyduğum videolardan oluşuyor.

@turgaytstKwai’deki 2023 özetim. Keşke TikTok’ta da böyle bir şey olsa…

♬ orijinal ses – Turgay Suat Tarcan

Diğeri ise Kwai’deki 2023 istatistiklerimden oluşuyor.

@turgaytstKwai 2023 İstatistiklerim…

♬ orijinal ses – Turgay Suat Tarcan

Yine de kendi yaptığım video şeklindeki 2023 özetim daha çok hoşuma gidiyor.

@turgaytst2023 Özetim….

♬ The Calendar Song (January, February, March) – Boney M.

2 senedir sosyal medya istatistiği paylaşmıyordum. Hadi 2 gün eksik olarak onu da yapalım…

TWITTER TAKİPÇİ SAYIM: 581
INSTAGRAM TAKİPÇİ SAYIM: 1278
FACEBOOK ARKADAŞ SAYIM: 1889
FACEBOOK’TAKİ TST FAN CLUB GRUBUNUN ÜYE SAYISI: 157
FACEBOOK’TAKİ TURGAY SUAT TARCAN FAN SAYFASININ BEĞENİ SAYISI: 284
YOUTUBE’DAKİ TSTJACKSON KANALININ ABONE SAYISI: 877
YOUTUBE’DAKİ TSTJACKSON KANALININ GÖRÜNTÜLENME SAYISI: 3.086.461 (18 Mart 2007 – 29 Aralık 2023 Arası)
YOUTUBE’DAKİ TSTJACKSON KANALININ EN ÇOK İZLENEN VİDEOSU: 841.365 tıklanma ile Tabloid Junkie
YOUTUBE’DAKİ YENİ KANALIMIN ABONE SAYISI: 352
YOUTUBE’DAKİ YENİ KANALIMIN GÖRÜNTÜLENME SAYISI: 112.538
YOUTUBE’DAKİ YENİ KANALIMIN EN ÇOK İZLENEN VİDEOSU: 37.476 tıklanma ile Çanakkale Şehitliği Görüntüleri
SMULE KANALIMIN (TURGAYTST) TAKİPÇİ SAYISI: 65
TİKTOK KANALIMIN (TURGAYTST) TAKİPÇİ SAYISI: 171
TİKTOK KANALIMIN (TURGAYTST) BEĞENİ SAYISI: 2486
TİKTOK KANALIMIN EN ÇOK İZLENEN VİDEOSU: 22.300 tıklanma ile “Lucifer” paylaşımım
KWAI KANALIMIN TAKİPÇİ SAYISI: 11

Her yazımda olduğu gibi bu yazımı da bir anma ile bitirmek istiyorum. Öncelikle 2023’te kaybettiğimiz isimlerden Yeşilçam’ın efsanevi yönetmeni Yılmaz Atadeniz ile ilgili bir anımla başlamak istiyorum. Tarih 29 Eylül 2016’ydı. O gün izinliydim. Taksim’deki “Beyoğlu Antika Festivali”ni merak ediyordum. Gittim, dolaştım. Küçüklüğümdeki oyuncak arabamdan 80’li yıllardaki biblolarımızın aynısına kadar vardı. Tabii ki daha eski şeyler de vardı. Yılmaz Atadeniz konferans veriyordu. O sırada seyircilerin arasında bulunan Ferdi Atuner’i fark edip kendisiyle selfie yaptım. Aslında kendisi bana yolcumun aile üyesi olarak yıllar evvel United’da denk gelmişti. Kızını yolcu ediyordu. Bir koltuk sorunu olmuştu. İstedikleri yerde orta koltuk mu kalmıştı? Tam hatırlayamıyorum. Ama bana sinirlendiğini hatırlıyorum. Yılmaz Atadeniz ile de konferans bitimi sahnede fotoğraf çektirdim. Aslında bende CD’si olduğu halde farklı remix’ler var diye “Earth Song” 45’liğini (Michael Jackson), içinde “Say Say Say” ve bir MJ fotoğrafı bulunan “Pipes Of Peace” plağını (Paul MCCartney), “Stilelibero” adlı CD-ROM’lu albümü (Eroz Ramazzotti) ve 5 CD’lik “From Nashville To Memphis/The Essential 60’s Masters” box-set’ini (Elvis Presley) almıştım. Yılmaz Atadeniz vefat ettiğinde aklıma bu anım ve bu yazıdaki kapak fotoğrafında da görebileceğiniz fotoğrafımız gelmişti. Atadeniz’in yanı sıra bu sayfayı geçtiğimiz günlerde hayatlarını kaybeden Hollywood oyuncuları Matthew Perry – Ryan O’Neal – Lee Sun-kyun – Kamar de los Reyes – Evan Ellingson – Richard Moll – Andre Braugher – Ryan O’Neal – Frances Sternhagen – Tyler Christopher, Seslendirme sanatçısı Jeyan Mahfi Ayral Tözüm, Müzisyen Güven Demir, Ünlü sunucu Metin Uca, Yönetmen Yücel Uçanoğlu, Dream Theater’ın vokalisti Charlie Dominici, Mix mühendisi Mehmet Uğur Memiş, Türk sanat müziğinin duayen sanatçılarından; nam-ı diğer ‘Bayan Kahkaha’ Güzide Kasacı, Yeşilçam oyuncuları Can Gürzap – Cevdet Arıkan, Aranjör Norayr Demirci, Lugansk Halk Cumhuriyeti Halk Konseyi Milletvekili Oleg Popov, Smothers Brothers üyesi Tom Smothers, Nick & Aaron Carter’ın kız kardeşi Bobbie Jean Carter, Prodüktör Norman Lear, İrlandalı şarkıcı Shane MacGowan ve Ayşen Gruda’nın kızı Elvan Gruda’ya adıyorum.


Article Categories:
İstatistikler
Likes:
0

Leave a Comment