banner
banner

18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlu Olsun!

Bugün 18 Mart… Aydın, ülkesini seven Atatürkçüler olarak Çanakkale Zaferi’ni kutluyoruz… Türkiye Cumhuriyeti kurulduktan sonra İngiliz ve Fransız donanmalarının geri püskürtüldüğü 18 Mart 1915, Çanakkale Şehitlerini Anma Günü olarak ilan edilmiştir. Çanakkale Savaşı, 18 Mart 1915 – 9 Ocak 1916 tarihleri arasında gerçekleşmiştir. 18 Mart 1915 de başlayan ilk saldırı 9 Ocak 1916 tarihinde karşı donanmanın ülkeyi tamamen terk etmesi ile son bulmuştur. Ben de tüm TST Interactive ziyaretçilerinin 18 Mart Çanakkale Zaferi’ni kutluyorum… Gelibolu olsun, başka şehirlerde olsun; Çanakkale Zaferi’nde hayatını kaybeden tüm şehitlerimizi de anıyorum.

image001
Fakat maalesef bu biraz buruk bir kutlama aynı zamanda… Çünkü artık ülkemizi ele geçiren bağnazlara ve ortalığı karıştıran teröristlere karşı bir mücadele içindeyiz… En son bundan 5 gün önce, yani 13 Mart 2016’da Ankara-Kızılay’da bir patlama daha oldu ve ana karnındaki bebeden Galatasaraylı futbolcu Umut Bulut’un babası 66 yaşındaki Kemal Bulut’a kadar birkaç farklı kuşaktan 37 kişi daha şehit oldu, yüzlerce kişi ise gazi oldu. Hepsinin ayrı bir hikayesi vardı. Karaciğer nakli için Ankara’da bulunan da vardı, bir önceki Ankara saldırısında arkadaşını kaybeden ve kısa süre sonra aynı kaderi paylaşacağını bilmeyen de vardı. Gazetede o masum insanların hayatlarını okurken gerçekten gözlerim yaşardı. Ölmeyi hak etmiyorlardı. Bir de Facebook arkadaşlarımdan birisinin üniversite sınıf arkadaşının ve ailesinin de bu patlamadan sonra ulaşılamayınca doğal gaz sızıntısı nedeniyle çoktan vefat etmiş oldukları ortaya çıkmış. Gerçekten hayatımız artık pamuk ipliğine bağlı. Moralim gerçekten çok buzuk. Allah hepsine gani gani rahmet eylesin! Aslında asker olsun, sivil olsun; fark etmez; terör saldırılarında hayatını kaybeden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, sevenlerine sabır diliyorum. Bu gerçeğe alışarak yaşamamızı isteyenleri de kınıyorum!
18 Mart Çanakkale Zaferi – Şehitleri Anma Günü ile ilgisi yok ama son günlerde hayatını kaybeden iki ünlüyü daha anmadan edemedim. Biri 9 gün önce vefat eden The Beatles grubu üyesi Sir George Henry Martin, diğeri ise 3 gün evvel hayata gözlerini yuman gospel şarkıcısı Daryl Lynn Coley… Sanatçı Daryl Coley yıllar evvel Michael Jackson’a ödül vermeden önce onun “Will You Be There” şarkısını söylemişti. Ve birkaç gün evvel onun yanına gitti. Hepsi nur içinde yatsınlar…

collage-1458158842139


Article Categories:
Kategori Dışı
Likes:
0

Leave a Comment