banner
banner

Al Jarreau Vefat Etti

Caz müziğinin efsanevi isimlerinden Amerikalı Al Jarreau sabah saatlerinde 76 yaşında hayatını kaybetti.
Sağlık sorunları nedeniyle bir süre önce kariyerini noktaladığını duyuran Al Jarreau Los Angeles’da bir hastanede tedavi görüyordu.
Caz, pop ve blues alanında kariyeri boyunca yedi Grammy ödülü kazanan Al Jarreau üç farklı kategoride ödül alan tek sanatçı unvanını elde etmişti.

0811090425157635455_1085_v11981 yılında çıkardığı “Breaking Away” adlı doğaçlama albümü sanatçının ününe ün kattı. 1980’lerde yayınlanan rol alıp bazı parçalarını seslendirdiği ünlü Tv dizisi Mavi Ay ile de bilinen sanatçının “Moonlighting”, “We’re In This Love Together” ile “Roof Garden” parçaları da başarılı eserleri arasında yer aldı.
Geçen yıl Barack Obama tarafından Beyaz Saray’da konser vermek için davet edilen sanatçılar arasında Al Jarreau da bulunuyordu. Aynı zamanda Michael Jackson ile yakınlığıyla da bilinen sanatçı, Popun Kralını anmak için Chris Walker ile beraber sahnede “Human Nature”u icra etmişti. Kendisi aynı zamanda Michael Jackson ve Lionel Richie’nin beraber yazdıkları “We Are The World” şarkısına katkıda bulunan şarkıcılardan birisi olmakla kalmamış, 2001 yılında Michael Jackson’ın solo kariyerinin 30. yılı için düzenlenen konserin “The Wiz” (Oz Büyücüsü) müzikali bölümünde Monica, Jill Scott, Deborah Cox ile beraber sahneye çıkıp teneke adam kılığında “Ease on Down the Road”u söylemişti.
1940 yılında Milwaukee’de doğan Al Jarreau şarkı söylemeye küçük yaşlarda barlarda başladı.

aljarreau_120217_2we-are-the-world

NOT: Bu haberi http://www.sadecemuzik.net/Son-Haberler/al-jarreau-vefat-etti.html adresinde yayınlansın diye editlemiştim. Kendi web siteme de almak istedim…

 


Article Categories:
Müzik
Likes:
0

Leave a Comment