banner
banner

Bazı 2019 Videolarım

İZMİR KARŞIYAKA’DA KENDİNİ DENİZE ATAN ADAM: Yaklaşık 1 saat evvel İzmir’deki Karşıyaka sahilinde bir adam kendisini suya attı. Ben de TurgayTST şeklinde kullanıcı adımın olduğu Instagram’da canlı yayın açıp takipçilerimle paylaştım. Gerçi artık YouTube, Instagram kadar etkili değil. Instagram profillerimiz YouTube kanallarımızdan daha çok izleyici çekiyor. Ama yine de YouTube kanalıma da koymayı düşündüm… 24 saat sonra hikayemden silinecek çünkü… (22 Mayıs’ta Paylaşıldı)

MICHAEL JACKSON’IN ÖLÜMÜNÜN 10. YIL DÖNÜMÜ: Dün Michael Jackson’ın ölümünün 10. yıl dönümüydü. Bizde mjizle.com üyeleri olarak Madame Tussauds Balmumu Heykel Müzesinde bulunan MJ heykelini ziyaret edip önüne karanfiller ve ay çiçekleri bıraktık. Sitenin Instagram hesabındaki canlı yayınındaki kendi bölümümü kesip YouTube kanalıma koymak istedim. Ayrıntılı bilgiyi http://www.sadecemuzik.net/Son-Haberler/tuerk-mj-fan-lerden-mj-heykeline-karanfil.html# adresinden okuyabilirsiniz. (26 Haziran’da Paylaşıldı)

MADONNA’NIN FİLMİNDE İLLUMİNATİ: Madonna’nın “Who’s That Girl?” filminde subliminal ama aslında gayet açık bir mesaj tespit ettim. Griffin Dunne, Madonna’ya “Tanrı düşmanı mısın?” diye soruyor ama Madonna reddetmiyor. Hatta sanki yakalanmış gibi bakıyor. Bunu izleyen Madonna hayranları da kesin etkilenmiştir. (8 Temmuz’da Paylaşıldı)

SÜPER KAHRAMAN FİGÜRLERİ: Küçüklüğümden beri biriktirdiğim süper kahraman ‍♀️‍♂️‍♂️‍♀️ figürleri arşivimi kanalımda sergilemek istedim. DC Comics, Marvel ve Ninja evreninden… (17 Eylül’de Paylaşıldı)

MICHAEL JACKSON ARŞİVİMİN YENİ ÜYELERİ BÖLÜM 1: 40 küsür dakikalık “Michael Jackson Arşivim” klibimden sonra da MJ arşivime yeni üyeler geldi. İşte bunlar da onlar… (4 Ekim’de Paylaşıldı)

MICHAEL JACKSON ARŞİVİMİN YENİ ÜYELERİ BÖLÜM 2: Artık bundan sonra Michael Jackson’dan bahsedilen, müziği çalınan, klibi görünen ya da taklidi yapılan filmleri de arşiv videolarımda göstermeye karar verdim. “Yeni üyeleri” başlığına bakmayın. O filmler aslında bende yıllardır var. Bu videonun en önemlileri “Human Nature” ve “Off The Wall” single’ları… (2 Aralık’ta Paylaşıldı)

THE JACKSON 5 ALBÜMLERİYLE İLGİLİ BİR ARŞİV VİDEOSU: Michael Jackson ve Jermaine Jackson’ın da aralarında bulunduğu Jackson 5 ve The Jacksons grubunun albümleriyle ilgili bir video yapacağımı söylemiştim ve yaptım da… (12 Ekim’de Paylaşıldı)

MICHAEL JACKSON’IN MOTOWN DÖNEMİ SOLO ALBÜMLERİYLE İLGİLİ BİR KONUŞMA: Bugün Michael Jackson’ın doğum günü olduğu için anısına Motown döneminde çıkardığı “Got To Be There”, “Ben”, “Music And Me”, “Forever, Michael” ve “Farewell My Summer Love” adlarındaki solo albümlerini inceledim. (29 Ağustos’ta Paylaşıldı)

MICHAEL JACKSON’IN “THE WIZ” ALBÜMÜ VE SINGLE’LARIYLA İLGİLİ BİR KONUŞMA: “The Wiz” olmasa “Off The Wall” ve “Thriller” da olmazdı. O yüzden bu kez bu albümü işledim. Olay sonra Diana Ross ve diğer soundtrack’lere kadar gitti. (11 Temmuz’da Paylaşıldı)

MICHAEL JACKSON’IN “OFF THE WALL” ALBÜMÜYLE İLGİLİ BİR KONUŞMA: Geçtiğimiz günlerde ölümünün 10. yıl dönümünde andığımız Popun Kralı Michael Jackson’ın Epic dönemindeki ilk solo albümü “Off The Wall” ile ilgili arşiv materyalleri gösterdim bu kez… (28 Haziran’da Paylaşıldı)

MICHAEL JACKSON’IN “THRILLER” SINGLE’LARI VE ALBÜMÜYLE İLGİLİ BİR KONUŞMA: Şimdi ise sıra geldi dünyanın en çok satan albümüne… (13 Haziran’da Paylaşıldı)

MICHAEL JACKSON’IN “BAD” SINGLE’LARI VE ALBÜMÜYLE İLGİLİ BİR KONUŞMA: Şimdi ise 1987 yılındayız… (1 Haziran’da Paylaşıldı)

MICHAEL JACKSON’IN “DANGEROUS” SINGLE’LARI VE ALBÜMÜYLE İLGİLİ BİR KONUŞMA: Çok heyecanlı olduğumla ilgili bir eleştiri gelmişti ama aslında heyecanlı değildim daha önce… Çünkü benim normal konuşmam heyecanlı ama bu kez gerçekten heyecanlıydım. Çünkü “Dangerous” favori albümüm… (17 Mayıs’ta Paylaşıldı)

MICHAEL JACKSON’IN “HIStory” ALBÜMÜ VE SINGLE’LARIYLA İLGİLİ BİR KONUŞMA: Bu kez video diğerlerinden daha uzun sürdü. Çünkü “HIStory Past, Present and Future Book 1” ve “Blood On The Dance Floor / HIStory In The Mix” albümlerine ortak bir video yapmam gerekiyordu… (4 Mayıs’ta Paylaşıldı)

MICHAEL JACKSON’IN “INVINCIBLE” ALBÜMÜYLE İLGİLİ BİR KONUŞMA: Nihayet ana Michael Jackson albümlerine sıra geldi… “Invincible” Popun Kralının son stüdyo albümüydü… Gerçekten efsane bir albümdür. (24 Nisan’da Paylaşıldı)

MICHAEL JACKSON’IN “NUMBER ONES” ALBÜMÜYLE İLGİLİ BİR KONUŞMA: Mariah Carey ve Janet Jackson gibi Popun Kralı da “Number Ones” adında bir derleme çıkarmıştı. (23 Nisan’da Paylaşıldı)

MICHAEL JACKSON’IN “THE ULTIMATE COLLECTION” ALBÜMÜYLE İLGİLİ BİR KONUŞMA: Bence bu albüm tüm zamanların en iyi box-set’iydi… (22 Nisan’da Paylaşıldı)

MICHAEL JACKSON’IN “KING OF POP” ALBÜMÜYLE İLGİLİ BİR KONUŞMA: Bu albüm Popun Kralının 50. doğum gününü kutlamak amacıyla yapılmıştı ve kendisi yaşarken basılmış son Michael Jackson albümüydü. Bu da albümü önemli bir materyal yapıyor… (20 Nisan’da Paylaşıldı)

MICHAEL JACKSON’IN “THIS IS IT” ALBÜMÜYLE İLGİLİ BİR KONUŞMA: Aslında bu bir soundtrack album. Fakat yine de bu albümden bahsetmek istedim. Çünkü iki tane yayınlanmamış şarkı vardı albümde… (19 Nisan’da Paylaşıldı)

MICHAEL JACKSON’IN “IMMORTAL” ALBÜMÜYLE İLGİLİ BİR KONUŞMA: Şimdi sıra geldi “Immortal” arşivime… (14 Nisan’da Paylaşıldı)

MICHAEL JACKSON’IN “MICHAEL” ALBÜMÜYLE İLGİLİ BİR KONUŞMA: Bugün Michael Jackson’ın “Michael” albümünün single’larını göstermek istedim… (16 Nisan’da Paylaşıldı)

MICHAEL JACKSON’IN XSCAPE ALBÜMÜ HAKKINDA: Aslında amacım canlı yayın yapmaktı ama 1000 tane abone olmadan artık canlı yayın yapamıyormuşuz. Sıcağı sıcağına yüklememle idare ediverin. Bugünkü konum Michael Jackson’ın Xscape albümü… İlerleyen zamanlarda canlı yayına çıkabilmem için kanalıma abone olmayı unutmayın… (14 Nisan’da Paylaşıldı)

DİĞER MICHAEL JACKSON DERLEMELERİYLE İLGİLİ BİR KONUŞMA: Bildiğiniz gibi Scream’den King Of Pop’a bazı özellikli Michael Jackson Best Of’larına stüdyo albümü muamelesi yapıp tanıtmıştım. Çünkü yayınlanmamış materyaller içeriyordu. Fakat onların dışında da birçok Greatest Hits derlemesi mevcut. Dilerseniz onları hatırlayalım. (5 Kasım’da Paylaşıldı)

ASLI GÖKYOKUŞ İLE FACEBOOK’TA: 2 gün evvel Facebook’ta arkadaşlık yıl dönümümüz olan kişilerden birisi rockçı Aslı Gökyokuş’muş. (7 Ocak’ta Paylaşıldı)

ARALIK 2018 ANILARI: 2019’a girmiş olsak da 2018’in etkisi devam etmiş Facebook’ta… Dün Aralık 2018 anılarımı Facebook video yapmış… (16 Ocak’ta Paylaşıldı)

FACEBOOK ARKADAŞLIK VİDEOSU 2019: Az önce Facebook çok güzel bir video oluşturmuş yine… (6 Şubat’ta Paylaşıldı)

OCAK 2019 ANILARI: Bugün Facebook, Ocak ayı için bir anı videosu yapmış. (18 Şubat’ta Paylaşıldı)

MART 2019 ANILARIM: Geçen ay Facebook Mart anılarım için böyle bir video yapmıştı ama yeni evime internet bağlanamadığı için ancak ok.ru profilimde paylaşabiliyorum…(20 Mayıs’ta Paylaşıldı)

NİSAN 2019 ANILARIM: Gerçekten unutulmaz bir Nisan ayıydı. Atatürk Havalimanı kapandı. Yeni havalimanına geçtik mesela… Güzel şeyler olduğu kadar kötü şeyler de oldu maalesef… Olmaya da devam ediyor. Yakınlarımın sağlık problemleri mesela. Pek bahsetmek de istemiyorum duygu sömürüsüne girmesin diye ama bana yakın olanlar ne kadar ciddi şeyler olduğunu biliyor. İnşallah Allah yardım eder. 2 hafta evvel Facebook böyle bir video yapmış işte… (20 Mayıs’ta Paylaşıldı)

MAYIS 2019 ANILARIM: Bugün Facebook, Mayıs’ta yaşadıklarımı böyle özetlemiş… (6 Haziran’da Paylaşıldı)

HAZİRAN 2019’DA NELER OLDU?: Facebook’a göre Haziran ayım böyle geçmiş. (2 Eylül’de Paylaşıldı)

TEMMUZ 2019 ANILARIM: Facebook, Temmuz ayımı böyle özetlemiş. (2 Eylül’de Paylaşıldı)

FACEBOOK ARKADAŞLIKLARI 2019: 26 Haziran’da Facebook bana böyle güzel bir video hazırlamış.

AĞUSTOS HATIRALARIM 2019: Facebook’a göre geçen ay böyle geçmiş. (7 Eylül’de Paylaşıldı)

ATATÜRK HAVALİMANI’NDA SON SAATLER: 04.04.2019 tarihinde, yani Atatürk Havalimanı’nın yolcu uçaklarına kapanmak üzere olduğu saatlerde hatıra olsun diye Instagram’da böyle bir canlı yayın yapmıştım. (9 Eylül’de Paylaşıldı)

PAMUK PRENSES YİNE YARAMAZLIKLARDA: Bugün (09.09.19) cep telefonumla öylesine yaptığım bir klip…


Article Categories:
Turgay Suat Tarcan
Likes:
6

Leave a Comment