banner
banner

Bazı 2021 Videolarım

İLLUMİNATİ, “CORONA” VİRÜSÜ İLE YENİ DÜNYA DÜZENİ Mİ KURMAK İSTİYOR?: Dün ülkemizde “Seçilmiş” adıyla yayınlanan “The Giver” isimli filmi izledim. Ve daha önceden izlediğim birçok yabancı filmde olduğu gibi yine subliminal mesajlar yakaladım. Filmde insanlar aralarına sosyal mesafe koymuş durumdalar. Kendi çektiğim kısa videoda yok ama filmde var. İnsanların birbirine dokunması ve temas yasak. Bir yıkım olmuş ve tek toplum kurulmuş. Akşamları sokağa çıkma yasağı var. Gündüzleri çıkarken de iğne olup çıkmaları gerekiyor. Uzaktan bir seminer düzenlenmiş, tıpkı uzaktan eğitim gibi… Bütün bunlar 2020’yi geride bırakan size de tanıdık gelmedi mi? Üstelik filmin tarihi 2014… Dahası da var. Sevgi ve din yok edilmiş. Bunlar yasak ve her dinden birer kısa görüntü konulurken Müslümanlıktan 2 adet görüntü konulmuş. (12 Ocak’ta paylaşıldı)

NETFLİX’TEKİ İLLUMİNATİCİ DİZİ TIMELESS: Bu kısa videoyu aslında Instagram’daki hikayem için 15 saniyelik yapmıştım ama YouTube’da da olması gerektiğini düşündüm. Çünkü dizide Mason firmasının yaptığı zaman makinesi tek göz şeklinde ve Rockefeller gibi örgütün üyelerini kurtarmaya çalışıyorlar. Bu diziye bayağı sardım ama bu ayrıntılar beni rahatsız etti. Resmen İlluminati propagandası… (9 Şubat’ta paylaşıldı)

BİBLO KOLEKSİYONUMUN BÜYÜK KISMI: Bugün varlığını bile unuttuğum bir raf düzenleyicisi ile vitrinime sığmayan biblolarımı da bibloluluğuma sığdırınca böyle bir video çekeyim dedim. Başlığa “büyük kısmı” diye yazmamın nedeni yazlıkta da başka biblolarımın bulunması, bazılarının arkalarda bulundukları için görünmemeleri ve başka yerlere de koymam… (13 Şubat’ta paylaşıldı)

SAROZ’DAKİ GÜNEYLİ KÖYÜNDEN GÜNCEL MANZARALAR: Gelibolu’ya yakın olan ve Saroz Körfezi’nde bulunan Güneyli Köyü, İstanbul’a en yakın Ege Denizi kıyısı olarak önem kazanıyor. Ben de gitmeden önce merak edenler için kısa bir video çekeyim dedim bugün… Tabii ki şu anda pandemi 😷 ve ölü sezon olması nedeniyle yazın olduğu gibi cıvıl cıvıl değil ama en azından bir fikir sahibi olabilirsiniz. (15 Nisan’da paylaşıldı)

“KADIN İSTERSE” PROGRAMINDA SUBLİMİNAL MESAJ: Belki Ebru Akel’in haberi bile yok ama programında kullandığı biblolardan bir tanesi şeytana secde etmiş insan figürü. Vücuduyla şeytan suratı yapmış zaten… İlluminati her yere sembollerini yerleştirmiş. (26 Nisan’da paylaşıldı)

REACTION TO TURKISH APHRODITE BANU ALKAN: Bir dünya starımızı daha yabancı bir gözden izliyormuş gibi yaptım! “Neremi Neremi?”, “Hadi Beni Dansa Kaldır, Kaldıramazsan Kaldırırlar Gülüm”, “Bir gün beni arzularsan gel” başlıklı eserlerini inceledim. (9 Mayıs’ta paylaşıldı)

“ROMEO MUST DIE” FİLMİNDE AALIYAH CİNAYETİNİN SİNYALLERİ: Bildiğiniz gibi illuminati tarikatı uçak kazası süsü vererek Aaliyah’yı da Prenses Diana, Lisa Lopes, Kobe Bryant ve daha nicesi gibi kaza süsü vererek öldürmüştü. Bugün yıllar sonra yeniden “Romeo Must Die” filmini izlerken fark ettim. Kapağında adeta “Aaliyah Must Die”, yani “Aaliyah ölmeli” diye tek göz ile imza atmışlar. Bu filmde oynayan DMX de öldürülecekler listelerindeydi ve o da geçtiğimiz günlerde hayatını kaybetti, biliyorsunuz. (15 Mayıs’ta paylaşıldı)

CİMCİME FISTIK YOLCULUK YAPIYOR: Fısomu bırakıp tatile gidemezdim. (5 Temmuz’da paylaşıldı)

PAMUK PRENSES VE CİMCİME FISTIK’IN ÇEŞİTLİ HALLERİ: Dünden bugüne kedilerimin farklı anları… (7 Temmuz’da paylaşıldı)

ANGEL, PAMUK, CİMCİME FISTIK VE PAMUK PRENSES’TEN KARELER: Pamuk Prenses, onun ikiz kız kardeşi Pamuk, Cimcime Fıstık ve işe giderken bulduğum ebabil kuşu Angel’ın bazı görüntülerinden derleme… (8 Temmuz’da paylaşıldı)

CİMCİME FISTIK TASMAYLA GEZİYOR: Aslında Cimcime Fıstık eski sokak kedisi olduğu için İstanbul’da serbest dolaşıp geri dönme becerisine sahip olsa da Saroz’da uyum sağlayamadığı için kayboluyor. O yüzden tasmayla gezdirdik dün. (9 Temmuz’da paylaşıldı)

BİR MÜZİK ARŞİVCİSİ KOLEKSİYONUNU NEREDE SAKLAR?: 1988 yılından beri müzik koleksiyonu yapan biri olarak birçok koleksiyoner gibi ben de arşivimi muhafaza etmekte biraz zorlanıyorum. Hem İstanbul, hem de Saroz’daki evimde her yere yayılmış durumdalar. Daha önceden belirli sanatçılara ait materyallerimi görmüştünüz. Bu videoda ise topluca 2021’e kadar olanları göreceksiniz. Bu arşivimin çoğunu Instagram hikayelerimde paylaşmıştım. Kategori kategori ya da teker teker görmek için “TurgayTST” adlı Instagram profilimi takip edip öne çıkanlarıma bakabilirsiniz. (15 Temmuz’da paylaşıldı)

90’LI YILLAR YABANCI MÜZİK ARŞİVİM: Instagram’da 90’lar günleri yaptım yakın geçmişte… Onları YouTube’a da koymak istiyordum ama telife takılacağından korkuyordum. Ben de kendi tarzımla birleştirip seslendirmeye karar verdim. Tabii ki önceki videolarımda gördüğünüz Michael Jackson, Madonna gibi sanatçıları göremeyeceksiniz. Bir de gelecekte başka kategorilerde (divalar, 80’ler gibi) paylaşacağım materyalleri de göremeyeceksiniz. Göreceğiniz isimler Ricky Martin, Mariah Carey, Macy Gray, Eddie Murphy, Janet Jackson, 3T, Therapy?, East 17, Spice Girls, Melanie C, Yaki-da, Backstreet Boys, 2 Unlimited, Westlife, Bomfunk MC’s, Depeche Mode, Chemical Brothers, Tom Jones, Prenses Diana, Luis Miguel, Technotronic, New Kids On The Block, Marky Mark, Antonio Banderas, Jennifer Lopez, Vaya Con Dios, China Black, Prozzak, Eric Clapton, Wet Wet Wet, ATB, Boyzone, Nick Cave & The Bad Seeds, Enigma, UB40, Elton John, Gary Barlow, Prince, Fatboy Slim, Erasure, Haddaway, Right Said Fred… (19 Ağustos’ta paylaşıldı)

MICHAEL JACKSON ARŞİVİMİN YENİ ÜYELERİ BÖLÜM 6: En son 2020’de Michael Jackson arşivimin yeni üyelerini göstermiştim. Sonra pek fazla bir materyal katılmadı. Zaten alabilecek ne kaldı ki? Biri The Ultimate Collection’dan “On The Line”dı. Onu da arşive kattım nihayet. Zaten Off The Wall – Xscape arası tüm stüdyo albümlerinin single’larını tamamlamıştım. Bakalım derlemelerinki de az kaldı. Belki Motown single’larını da bulurum. Bazıları var zaten. (19 Ağustos’ta paylaşıldı)

FENOMEN DANSLAR: Bu videoda arşivimden bazı Michael Jackson, PSY, Madonna, Kaoma, Janet Jackson, Los del Rio, Las Ketchup, Yonca Evcimik, Vanilla Ice, MC Hammer, Tarkan Tevetoğlu, LMFAO (Redfoo), John Travolta materyalleri göreceksiniz. Çünkü onların popüler “Billie Jean”, “Gangnam Style”, “Vogue”, “Smooth Criminal”, “Lambada”, “Beat It”, “Rhythm Nation”, “Macarena”, “Thriller”, “The Ketchup Song”, “Abone”, “Ice Ice Baby”, “U Can’t Touch This”, “Kuzu Kuzu”, “Party Rock Anthem” ve “Saturday Night Fever” dansları öyle moda oldu ki herkes taklit etti. (22 Ağustos’ta paylaşıldı)

MÜZİK YARIŞMALARININ ÇIKARDIĞI STARLAR: “Popstar”, “Akademi Türkiye”, “O Ses Türkiye”, “Veliaht”, “Kapışma”, “X Factor – Star Işığı”, “Biri Bizi Gözetliyor”, “Survivor” ve “Eurovision” hangi yıldızları parlattı? Cevabı bu videoda…
Bu videomda arşivimden Evren Mevlanaoğlu, Doğuş, Barış Akarsu, Hadise, Murat Boz, İrem Derici, Hande Yener, Aydın Kurtoğlu, İlyas Yalçıntaş, Mustafa Ceceli, Tarık Ata Şimşek, BBG Melih Değirmenci, Gökhan Keser, Murat Ceylan, Yüksek Sadakat materyallerini göreceksiniz. Pınar Aydın, Barış Kömürcüoğlu, Özgür Çevik, Edi Bozokluoğlu gibi birçok ismi de karışık albümlerin kapağında göreceksiniz. (23 Ağustos’ta paylaşıldı)

2000 – 2020 ARASI GİTTİĞİM YABANCI KONSERLER: Gittiğim Samantha Fox, Sean Paul, Jennifer Lopez, Pascal Nouma, Christina Aguilera, Alphaville, Madonna, Kylie Minogue, Steve Vai, Michael Bolton, Pink, Roxette, Nine Inch Nails, Korn, Spiritualized, Fun Lovin’ Criminals, Hot Hot Heat, dEUS, Badly Drawn Boy, Ash, The Rasmus, That 1 Guy, 3 Colours Red, The Offspring, Apocalyptica, The Cranberries, Chris Cornell, Skin, Evenescence, Iggy Pop & The Stooges, The Prodigy, The Cure, Within Temptation, Wac Poetic, Sly And Robbie And The Taxi Gang, The Rootsman & MC D. Bo General, Naçao Zumbi, Larry O’ Neill, Hanin Elias, Rachael Starr, Albert Sassman, 50 Cent, Flo Rida, Stevie Wonder, Todes, Stars In Concert, Immortal, Grease, ABBA Gold, Justin Timberlake, West Side Story, Thomas Anders (Modern Talking), Rita Ora, Inna ve Pharrell Williams konserlerinden kareler… CD, plak, DVD ve kaset arşivimden de bazı materyaller göreceksiniz yine… Tabii ki o kişinin konserine gittiysem… (24 Ağustos’ta paylaşıldı)

VH1 DIVAS LIVE KONSERİNE İLHAM VEREN DİVALAR: Björk, Nathalie Cardone, Livin’ Joy, Sonique, Tori Amos, Aretha Franklin, Enya, Dido, Jessica Simpson, Cyndi Lauper, Barbra Streisand, Madonna, Gina G, Jennifer Lopez, Thalia, Brandy, Britney Spears, Shakira, Beyonce, Paula Abdul, Emilia, Amy Winehouse, Christina Aguilera, Tina Turner, Donna Summer, Anastacia, Christine Anu, Aaliyah, D’Influence, Gloria Estefan, Selena, Lady Gaga, Toni Braxton, Neneh Cherry, Shania Twain, Mariah Carey, Sam Brown, Samantha Fox, Rihanna, Müzeyyen Senar, Celine Dion, Nilüfer, Cher, Whitney Houston, Rebbie Jackson, Sinead O’Connor, Ajda Pekkan, Sertab Erener, Diana Ross, Janet Jackson, Kylie Minogue gibi kadın şarkıcılar o kadar çok sevildi ki müzik piyasasında “Diva” adında bir kategori açılmasına neden oldular. (27 Ağustos’ta paylaşıldı)

1983 YILINDAN KAMERA GÖRÜNTÜM: 2 yaşımdayken çekilen ilk kamera görüntüm… Tabii ki sessiz kameraya alınmış ama sonradan çocukluk sesimi ekleyerek sesli yaptım. Yıllar sonra arşivden çıktı… (27 Ağustos’ta paylaşıldı)

TÜRK USTALARINA SAYGI: Rıza Silahlıpoda, Onno Tunç, Aysel Gürel, Sezen Aksu, Fikret Şeneş, Barış Manço, Alpay, Melih Kibar, Mazhar Fuat Özkan, Fuat Güner, Mazhar Alanson, Nükhet Duru, Zerrin Özer, Esmeray, Leman Sam, Seyyal Taner, Adile Naşit, Fikret Kızılok, Bülent Ortaçgil, Ayşegül Aldinç, Erol Evgin, Kayahan, Nilüfer, Ajda Pekkan, Cem Karaca, Füsun Önal, Erkin Koray, İlhan İrem, Selmi Andak, Selda Bağcan, Özdemir Erdoğan, Cahit Berkay, Bulutsuzluk Özlemi, Ezginin Günlüğü, Ömür Göksel, İzel Çelik Ercan, Ufuk Yıldırım & Ercan Saatçi’nin kurduğu UF-ER grubu, Vedat Sakman, Yeni Türkü, Atilla Atasoy gibi isimler Türkçe müziğe yön verdiler. Türk Hafif Müziği ile Pop’a, Anadolu Pop ile Rock’a öncü oldular. (1 Eylül’de paylaşldı)

ERKEK VE GRUP TÜRKÇE ROCK ARŞİVİM: Fatih Erdemci, Gökcan Sanlıman, Karapaks, Mavi Sakal, Batı Yakası, Ünlü, Turgay & Frekans, Hakan Kurşun, 6. Cadde, Emre Aydın, Öztürk, Yavuz Çetin, Nev, Kurban, Tarkan Tüzmen, Cenk Eroğlu, Redd, Kolpa, Ayna, Duman, Murat Evgin, Hayko Cepkin, Mithat Can Özer, Teoman, Kargo, Pentagram, The Revolters, maNga, Athena, Demir Demirkan, Haluk Levent, Direc-t, Metin Türkcan, Feridun Düzağaç, Koray Candemir, Maskott, Gripin, mor ve ötesi ve Ogün Sanlısoy ne iyi ettiler de Türkçe Rock yapıp kulaklarımızın pasını sildiler…
NOT: “Kazanan Kenan Doğulu’lu Pepsi olmuştu” demem lazımken “Fanta” demişim. Kusura bakmayın. Doğaçlama olduğu için fark etmemişim hatamı… (2 Eylül’de paylaşıldı)

OLDIES BUT GOLDIES ARŞİVİM: Bu videoda Dean Martin, Boney M, The Beatles, John Lennon, Paul McCartney, Frank Sinatra, Paul Anka, Simon & Garfunkel, Marvin Gaye, Michael Jackson, Bobby Day, Bob Marley, Louis Armstrong, Tony Bennett, Elton John, Sean Paul, The Eagles, Elvis Presley, David Bowie, Bee Gees, James Brown, Quincy Jones, Edith Piaf, ABBA, Ray Charles koleksiyonumdan kesitler göreceksiniz. (3 Eylül’de paylaşıldı)

EN İYİ KADIN ROCKÇILAR: Sheryl Crow, Umay Umay, Amy Lee (Evanescence), Ayşe, Meltem Taşkıran (Egoist), Kutsal, Sibel Tüzün, Özge Fışkın, Gwen Stefani (No Doubt), LP, Janis Joplin, Aylin Aslım, Gökçe, Anouk, Ann & Nancy Wilson (Heart), Alanis Morissette, Sharleen Spiteri (Texas), Aydilge, Linet, Şebnem Ferah, Joan Osborne, Deniz Özbey (Vega), Gülhan, Özlem Tekin (Volvox), Pamela Spence, Göksel, Aslı Gökyokuş, Fatma Turgut (Model) ve Melis Danişmend (ÜçNoktaBir) güçlü sesleriyle Rock müzikte kadınların varlığını kanıtladılar. (7 Eylül’de paylaşıldı)

RAP ARŞİVİM: Ceza, Karargah, Sean Paul, Drake, Fresh B, TLC, Eminem, Coolio, L.V., DMX, Aaliyah, Will Smith, Lauryn Hill, The Fugees, DR. Alban, Ümit Davala, Snow, Cartel, Erci E, Tahribad-ı İsyan, Nai Palm ile düet yapan Drake gibi sevdiğim rapçilerin bazı albümlerini gösterdim bu videoda.
Aslında rap sevgim bunlarla sınırlı değil. Marky Mark arşivimi Doksanlar kategorisinde; Flo Rida’yı yabancı konserler derlemesinde; Vanilla Ice ve MC Hammer materyallerini ise “Fenomen Danslar” videosunda görmüştünüz. Bende arşivi olmayan başka isimleri de seviyorum. Yine de kendime büyük bir rapçi diyemem. Çok underground olanları bilmiyorum. (8 Eylül’de paylaşıldı)

YABANCI ROCK’IN EFSANEVİ GRUPLARI: Scorpions, Queen, David Bowie, Aerosmith, Meat Loaf, Jon Bon Jovi, Guns’n Roses, Bryan Adams, Alien Ant Farm, Cradle Of Filth, Jimmy Ray, Alice Cooper, Iron Maiden, Metallica, The Rolling Stones, Sugar Ray, Lenny Kravitz, R.E.M., Ugly Kid Joe, Carlos Santana, U2, Red Hot Chili Peppers, Jimi Hendrix, Green Day, Def Leppard, Avril Lavigne, Danny Vera gibi isimler Rock 🎸 🤘🏻👨🏻‍🎤 Müzik 🎧 tarihine adlarını altın harflerle kazıdılar. (9 Eylül’de paylaşıldı)

90’LI YILLARA DAMGASINI VURAN TÜRK ERKEK POP ŞARKICILARI: Çelik Erişçi, Gökhan Tepe, Burak Kut, Rafet El Roman, Hakan Peker, Bora Öztoprak, Fergan Mirkelam, Yaşar, Fatih Erkoç, Barış Manço, Tayfun Duygulu, Soner Arıca, Grup Vitamin, Tarkan Tevetoğlu, Ege, Ah Canım Vah Canım Ahmet, Akın, Gökhan Kırdar, Levent Yüksel, Erdal Çelik, Mansur Ark, Nezih Ünen, Ümit Sayın, Ufuk Bigay, Suat Suna, Birkaç İyi Adam, Mustafa Sandal, Sinan Erkoç, Polad Bülbüloğlu, Ferda Anıl Yarkın, Grup Limit, Ufuk & Ercan, Kerim Tekin ve Boran Turgay gibi erkek popçular 90’lı yıllarda çok başarılı olmuşlardı. Araya Jale gibi birkaç kadın da karıştı ama diğer kadınlara ayrı bir derleme videosu gelecek. (14 Eylül’de paylaşıldı)

90’LARIN GÜÇLÜ KADIN SESLERİ: Ajlan Büyükburç & Mine Çağlıyan ikilisi, Seden Gürel, Emel Müftüoğlu, Yeşim Salkım, Reyhan Karaca, Çiler, Tuğçe San, Pelin, Ayşen, Deniz Arcak, Aylin Livaneli, Sibel Gürsoy, Tuba Önal, Zuhal Olcay, Nazan Öncel, Pınar Aylin, Candan Erçetin, Gülşen, Demet Sağıroğlu, Hazal, Yonca Evcimik, Bendeniz, Oya Bora ve Naşide Göktürk 90’lı yıllarda öyle başarılı oldular ki videonun 6 CD’lik görselinde hangisini koyacağımı şaşırdım. 🤣 Ki bildiğiniz gibi hepsi bunlarla sınırlı değil. Geçmiş derlemelerimde gördükleriniz ya da gelecek videolarımda görecekleriniz de var. Gerçekten kadınlar çok başarılı olmuşlar. (16 Eylül’de paylaşıldı)

ARŞİVİMDE BAZI SEKSENLER MATERYALLERİ: 80’ler denince akla… Tamam şimdi buldum! Her an onların adı gelir: Janet Jackson, Foreigner, Rod Stewart, Barış Manço, Bobby Brown, Simply Red, Michael Jackson, Kool And The Gang, Bruce Springsteen, Joe Cocker, Phil Collins, Sting, Culture Club, Milli Vanilli, Duran Duran, Europe, Roxette, Laura Branigan, La Toya Jackson, Gipsy Kings, Al Jarreau… (20 Eylül’de paylaşıldı)

EN GÜZEL NOEL ALBÜMLERİ: Bu videoda Jermaine Jackson’ın da üyesi olduğu The Jackson 5’ın yanı sıra George Michael, Toni Braxton, Mahalia Jackson, Gloria Gaynor, Sertab Erener, Mariah Carey ve Robbie Williams’ın Noel albümlerini görebilirsiniz. (25 Eylül’de paylaşıldı)

2000’LER VE 2010’LARDA TÜRKÇE MÜZİK: Burak Yeter, DJ Negma, Pijama, Aşkın Nur Yengi, mor ve ötesi, Özlem Tekin, Nil Karaibrahimgil, Yalın, Pasaporte Latino, Sıla, Keremcem, Mercan, Serhat Bedük, Karsu, Edis Görgülü, Murat Dalkılıç, Emre Kaya, Mavi, Tarkan Tevetoğlu, Hande Yener, Çağın 2000’ler ve 2010’lara damgasını vuran isimlerden… (28 Eylül’de paylaşıldı)

2000’LERİN ÖNDE GELEN YABANCI ERKEK ŞARKICILARI: Bu videoda milenyum sonrası müzik piyasasında hakimiyet kuran Robbie Williams, Take That, The Lost Fingers, Usher, Craig David, Modjo, Lee Ryan, Blue, A1, Nick Carter, Tiziano Ferro, Enrique Iglesias, Julio Iglesias, Eros Ramazzotti, Marc Anthony, Enrico Macias, Justin Timberlake, Dante Thomas gibi erkek sanatçı ve gruplara değindim. Ama tabii ki aralarda The Ting Tings, Rihanna, Jennifer Lopez, Cher, Tina Turner, Kylie Minogue gibi kadın şarkıcılara da değinmeden yapamadım. (5 Ekim’de paylaşıldı)

EK$İ SÖZLÜK’TE TST: Çoğu zaman aşımına uğrayıp silinse de yıllar önce Ekşi Sözlük’te adıma yazılan entry’leri eski ekran görüntüleriyle derledim.
Aslında birkaç tane daha vardı ama videoya koymadım üşengeçlikten… (13 Ekim’de paylaşıldı)

ÖNCEDEN GÖRMEDİĞİNİZ SOUNDTRACK ALBÜMLERİM: Mamma Mia!, Grease, Hair, Evita, Saturday Night Fever, We Will Rock You, Üç Baba Hasan, İkinci Bahar, Free Willy, Cine 5, Rain Man, Süper Baba, Baba Evi, Alcanzar, James Bond, Western, Teenage Mutant Ninja Turtles, With Honors, Glee, Dirty Dancing, Juxtapose, Charlie’s Angels, Marilyn Monroe, Hamam, İstanbul Kanatlarımın Altında, Sınav, Wayne’s World, Titanic, Chicago, Nenette et Boni film ve dizi müzikleri… Daha vardı ama önceden gördüğünüz için koymadım bu videoya… (16 Ekim’de paylaşıldı)

YABANCI KARIŞIK ALBÜMLER NEDEN ÖNEMLİ?: Radio Mydonose, Kuschel Rock, Metro FM, Number 1 FM, FIFA, Joy FM, Motown, Bravo, Sony, Virgin Radio, Radyo 5, What’s Up!, Power FM, Blue Jean, Walkman, Billboard, Academy Award, Grammy, Cafe De Pera, Axion, Dutty Rock, Blam, Rock!, Gala gibi firmalar ve organizasyonlar sayesinde birçok hiti arşivimize orijinal formatta, ayrı ayrı albümlerini almaya gereksinim duymadan katabilmiştik. (20 Ekim’de paylaşıldı)

29 EKİM ŞEREFİNE PROJE ALBÜMLERİ: Cumhuriyet Bayramını kutlamak için yaptığım ve özel Mustafa Kemal Atatürk köşesi bulunan bu arşiv videomda aynı zamanda Michael Jackson, Main Line, Yaşar Gaga, Enrico Rava, Tony Succar, İskender Paydaş, Ozan Doğulu, Volga Tamöz, Ozan Çolakoğlu, Murathan Mungan, Bülent Ortaçgil, Dolphins, Uzay Heparı, Obscure FM, Erkanart, Turquoise Folk, Galatasaray, Dolapdere Big Gang, Nazan Sıvacı, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, Fahir Atakoğlu, Kültür Bakanlığı ve Fuat İnan’ın proje veya tribute albümlerini göreceksiniz. Aralarda daha önceden paylaşmadığım Türkçe karışık albümler de var. (29 Ekim’de paylaşıldı)

İSTANBUL SİNEMA MÜZESİ’NDEN GÖRÜNTÜLER: Az önce Atlas Pasajı’nda bulunan Yeşilçam Müzesi’nden çıktım ve çektiğim kısa görüntüleri paylaşmak istedim. (5 Kasım’da paylaşıldı)

DEV DOĞAN TV CENTER SPOR AİLESİ: Alp Özgen, Erdem Ulus, Sabri Ugan, Uğur Önver, Ertem Şener, Nebil Evren, Turgay Suat Tarcan, Elif Deringöl, Emre Tilev, Yakup Çınar, Koray Baloğlu, Tuğba Ağaoğlu, Eren Yazıcıoğlu, Güney Mergen, Kerem Gürel, Cüneyt Sadi, Veli Yiğit, Serhan Hayat, Cihan Eldem, Gökhan Telkenar, Melisa Çizmeci ve bir araya gelmesi artık imkansız dev kadroya dahil daha birçok isim 13 yıl önce bir 7 Kasım günü İlker Yasin’in doğum gününü kutlarken… (12 Kasım’da paylaşıldı)

MICHAEL JACKSON ARŞİVİMİN YENİ ÜYELERİ BÖLÜM 7: Aslında Michael Jackson’la ilgili pek yeni materyal biriktiği söylenemez ama 2021 bitmeden “Invincible 20 dönemi” olarak adlandırabileceğim bir derleme yapmak istedim. Zaten bu videoda yeni ürünler sadece Emrah Serbes’in “deliduman” kitabının anahtarlığı, “Never Can Say Goodbye”ın disco versiyonunu söyleyen Gloria Gaynor’ın “I Will Survive” derlemesi ve “Golden Collection 2000”… Michael Jackson parodilerinin yapıldığı “Rush Hour 2”, “Katma Değer Şaban”, “Scary Movie 3 & 4” filmleri zaten vardı ama hiç koleksiyon videolarına koymamıştım. Zira zaten MJ ile ilgili yeni ürün pek yok. Eskileri de fanlar olarak tükettik.

NOT: Bu arada “Korkunç Bir Film” serisini beğensem de Michael Jackson ile ilgili sahneleri gereksiz ve terbiyesizlik olarak görüyorum. Kesinlikle çıkarmalılar. Yeterince onun günahını almadı mı bu sektör zaten? (9 Aralık’ta paylaşıldı)

TRAVELERS: 2 Ekim’de paylaşıldı.

@turgaytstİlluminati yine iş başında. Corona’yı birçok yerde haber vermişler…

♬ orijinal ses – Turgay Suat Tarcan


GODZILLA: 27 Eylül’de paylaşıldı.

@turgaytstNetflix’teki Godzilla filminde fark ettiğim birçok detaydan sadece biri…

♬ orijinal ses – Turgay Suat Tarcan


DMX: 10 Nisan’da paylaşıldı.

@turgaytstDMX hayatını kaybetti. Yine illuminati işi diye düşünüyorum.

♬ orijinal ses – Turgay Suat Tarcan


2021’DE ALDIĞIM ALBÜMLER: Men At Work, Luther Vandross, Barry Gibb & Barbra Streisand, Al Bano & Romina Power, Sibel Sezal, Ajda Pekkan, İzel Çeliköz, Emre Altuğ, Okan Bayülgen, Atilla Özdemiroğlu, The Weeknd, 50 Cent, Thalia ve Michael Bublé’nin bu albümleri 2021’de arşivime katıldı. (25 Aralık’ta paylaşıldı)

NOT: Bu sayfayı geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz sanatçı Faruk Tınaz’a adıyorum.


Article Categories:
Turgay Suat Tarcan
Likes:
1

Leave a Comment