banner
banner

Bazı 2022 Videolarım

YENİ TİKTOK AKIMINA BEN DE KATILDIM:

@turgaytstKapıyı çalıp kaçan çocukların “Biz bir şey söyleyecektik de korktuk” videosu viral olup akım başlatınca ben de geri kalmayayım dedim. Cadılar Bayramı’nda “Şeker mi şaka mı?” diye kapıyı çalan çocuklar dindar birine denk gelirse ne olurdu? O versiyonu yapayım dedim.

♬ orijinal ses – Turgay Suat Tarcan


KÖPEK, “PERİHAN ABLA”DAKİ MERAKLI MELAHAT’E BENZİYOR:

@turgaytst

Bu köpeği görünce aklıma Perihan Abla’daki “Meraklı Melahat” geldi…

♬ orijinal ses – Turgay Suat Tarcan


MADONNA VS. YONCA EVCİMİK:

@turgaytst #YoncaEvcimik ve #Madonna ♬ orijinal ses – Turgay Suat Tarcan


2 YAŞINDAN BUGÜNE EVRİMİM:

@turgaytst

2 yaşından bugüne (gerçekten bugün bu arada) kısa kısa evrimim… İlkokul, sünnet, ortaokul, lise, üniversite, askerlik, televizyonculuk, Çelebi, Havaş diye gidiyor…

♬ orijinal ses – Turgay Suat Tarcan


BEN 80’Lİ YILLARDA DANS EDERKEN:

@turgaytst

Ben 80’li yıllarda dans ederken…

♬ orijinal ses – Turgay Suat Tarcan


İSTANBUL HAVALİMANI’NDA PORTRE SERGİSİ: Bu video için #buraya tıklayın.
ARNAVUTKÖY’DE ÇİÇEKLER, BÖCEKLER VE BOZA: Yine Instagram, Snapchat, Facebook, WhatsApp gönderilerimden oluşan bir video daha yapıp YouTube, TikTok ve Kwai profillerime koymaya karar verdim. Uğur böceği, İstanbul Havalimanı, kar, pandemi, vantilatör, Lady Gaga bisküvisi, boza, çiçekler, top böceği ve daha birçok konuyu bünyesinde barındırıyor.

ATATÜRK HAVALİMANI VE ÖTESİ: 2017 – 2022 arası Instagram, Facebook, WhatsApp, Snapchat ve TikTok paylaşımlarımdan oluşan bu video Atatürk Havalimanı ağırlıklı olsa da Arnavutköy, Bahçelievler, Bakırköy, Taksim, Tekirdağ ve Gelibolu’dan da görüntüler içermekte…

BAHÇELİEVLER’DE MÜZİK ARŞİVİMİ NASIL SAKLARDIM?: 13 Mart 2018’de arkadaşlarımdan oluşan bir WhatsApp grubuna atmak için böyle bir video çekmiştim. Video şu açıdan önemli: ailemle yaşarken tek odaya müzik arşivimi nasıl sığdırmışım? İşte bunu belgeliyor. Hem de CD, kaset ve plaklarımın Bahçelievler’deki son hali bu… Çünkü sadece 1 ay önce Arnavutköy’de kendime ev almıştım. Kısa bir süre sonra da birçok eşyam gibi bu albüm ve single’ları da kolilere yerleştirecektim. Uzun bir süre kolilerde durduktan sonra yer açılması için yine 2018’de nakliyecilerle Arnavutköy’deki evime taşıyacaktım. Orada da uzun bir süre kolilerin içinde duracaktı. Aralık’ta kolilerden çıkarılıp yeni yerlerine yerleştirilecekti. Ki Arnavutköy’de de benzer bir video yapıp YouTube’a koyduğum için izlemiştiniz. 2019’da ise ben de tamamen taşınacaktım. Ama bu video 2022’de tekrar karşıma çıktığında “YouTube’da olması gerekiyor” diye kanalıma yüklemeyi ihmal etmeyecektim.

EVRİMİM: TikTok’ta son dönemde denediğim efektler aslında bebekliğimden bugüne değişimimi özetliyordu. Ben de “Bunlar YouTube kanalımda da olmalı” diye bu evrim derlemesini yaptım. TikTok hesabım için yaptığım “Ünlülerle Birlikte” CapCut’larını da görebileceksiniz bu videoda… Tabii ki yine Instagram’da geçmişte paylaştığım bazı hikayeler yine var. Mesela Barış Manço’nun Eskişehir’deki balmumu heykeli, 2022’deki Taksim ve Arnavutköy’deki Cumhuriyet Bayramı kutlamaları gibi…

DANNY’NİN “MICHAEL JACKSON RESİM SERGİSİ”: Bugün (09.11.2022) Maslak Hilton Oteli’nde Ressam arkadaşım Deni Adler Topuzoğlu’nun sergisine gitmiştim. Tabii ki dayanamayıp “MichaelJacksonArsivcisi” adlı Instagram hesabımda canlı yayın açmıştım. İşte o canlı yayınımı ölümsüzleştirmek adına YouTube kanalıma da koymaya karar verdim. Thriller’ın 40 yılı şerefine de özenip ben de bir tablo satın almayı ihmal etmedim.
Yarın (10.11.2022) serginin son günü. Kaçırmayın! Üstelik Michael Jackson Türkiye’ye geldiğinde kaldığı hotel bu. Böyle anlamlı bir mekanda Popun Kralıyla ilgili bir etkinlikte kendisini anmak her zaman kısmet olmayabilir. Ulaşım da çok kolay. Metroyla İTÜ Ayazağa durağında indikten sonra yürüme mesafesinde…

ARNAVUTKÖY’DEKİ BALKONUMA NEDEN PİMAPEN TAKTIRDIM?: İşte size bir Arnavutköy videosu daha… Bu kez 2019 ağırlıklı… Cimcime Fıstık’a oda yapmak için nasıl balkonumu kapattırdım?
Karaburun Denizi’ni ilk kez nasıl gördüm? Cevabı bu videoda…

KAMERA ÖNÜNDE VE ARKASINDA TST: Aslında bu video TikTok, Kwai, Instagram, Facebook, Snapchat ve WhatsApp’ta paylaştığım gönderilerden oluşuyor yine. Ama bu kez belirli bir konsept yok. Hikayelerin konusu tamamen karışık… Başlığa “Kamera önünde ve arkasında TST” adını vermemin nedeni hem kendi çektiğim, hem de çekildiğim story’lerin olmasının yanı sıra, imamı canlandırdığım “O mu, bu mu, şu mu?” müzikal filminin kamera arkasından görüntü barındırması ve ayrıca 4 senelik televizyonculuk serüvenimde bana eşlik eden bazı dostlarla yıllar sonra buluşmamızın bir internet haber sitesine düşmüş olması… Sonuçta medya mensubuyken de hem kamera önünde, hem de prodüksiyon bölümümdeydim.

ARNAVUTKÖY’DE GEÇEN GÜNLER: Geçtiğimiz günlerde yapıp YouTube, TikTok ve Kwai kanallarıma koyduğum “Arnavutköy’deki Yaşantım” başlıklı videom için birkaç kişi de olsa “Devamını bekliyoruz” talepleri üzerine yine Instagram, WhatsApp, Facebook ve Snapchat hikayelerimden oluşan bir devam videosu hazırladım. YouTube’da pek ilgi görmese de Kwai ve TikTok hesaplarımdan yüzlerce kişi izlemişti.

MICHAEL JACKSON ARŞİVİMİN YENİ ÜYELERİ BÖLÜM 12: Thriller’ın 40. yılı şerefine Bauhaus tarafından hazırlanan PVC Karo, Thriller 🧟‍♂️ klibinin kurt adam 🐺 bölümünde Michael Jackson’ın giydiği kırmızı kolej ceketi, 15 Ekim’de gerçekleşmesi gereken ama Temmuz’a ertelenen (inşallah olur) The Jacksons konseri için hazırlattığım Jermaine Jackson t-shirt’ü ve Tito Jackson pankartı, Bad – Billie Jean – Black Or White magnetleri MJ koleksiyonumun yeni üyeleri oldular. Persepolis🧕 DVD’sini Michael Jackson’la ilgili bir sahne olduğu için, Peter Pan 🧚🏻 – Finding Neverland 🎡 – Hook ⚓️ filmlerini ise Michael Jackson’ın malikanesine adını verecek kadar Popun Kralı’nı 👑 etkilediği için videoya koydum ve sosyal medyada “Thriller 40 Dönemi Bölüm 2” başlığıyla sadece hikaye şeklinde değil, fotoğraf olarak da paylaştım.

ARNAVUTKÖY’DEKİ YAŞANTIM: 2019 yılında taşındığım Arnavutköy’deki yaşantımı Facebook, Instagram, Snapchat ve WhatsApp durumlarımda paylaştığım hikayelerden oluşan bir klip ile özetlemek istedim. Alt tarafı 2019 – 2022 arası bazı rastgele story’lerimden oluşuyor. Fakat bu 3,5 yılda neler yaşamışız? Covid 19 salgını sonrası Pandemi, kar felaketi, İstanbul Havalimanı’na taşınmamız, Atatürk Havalimanı’nda verdiğimiz emeklerden dolayı anlamlı bir plaketin verilmesi, Corona’yı yenmek için Biontech aşısı olmam, Atatürk’ün eşyalarından oluşan 3 boyutlu Mustafa Kemal Atatürk portresi başta olmak üzere terminaldeki etkinlikler ve daha neler neler…

YAZA ELVEDA: Zaten geç gelen yaz erkenden bitince Facebook, Instagram ve WhatsApp’a koyduğum hikayelerimden bir “Yaza Veda” derlemesi yapayım dedim.

KIŞA MERHABA: Dün yaptığım “Yaza Elveda” videosundan sonra bugün de karlı günlerde WhatsApp, Facebook ve Instagram durumlarımda paylaştığım hikayelerden derlediğim bir “Kışa Merhaba” videosu yapmaya karar verdim. (11 Ekim’de paylaşıldı)

EN İYİ MÜZİKALLER: Bu videoda Justin Bieber, Elvis Presley, Tupac Shakur, The Doors, Madonna, Marilyn Monroe, Özlem Tekin, Mazhar Alanson, Hayko Cepkin, Justin Timberlake, Marky Mark Wahlberg, 50 Cent, Will Smith gibi sanatçıların filmlerinin yanı sıra “Shall We Dance”, “Saraydan Kız Kaçırma”, “Superstar”, “Wuthering Heights”, “The Last Day Of Summer”, “30 Days Until I’m Famous”, “Billy Elliot”, “The Rocker”, “Neredesin Firuze?”, “Karışık Kaset”, “Step Up”, “Flashdance”, “Hairspray”, “Iberia”, “Footloose”, “Dope”, “Fame”, “Saturday Night Fever”, “The Phantom Of The Opera”, “B-Girl” ve “Zorba” filmlerinin DVD’lerini görebilirsiniz.

MICHAEL JACKSON ARŞİVİMİN YENİ ÜYELERİ BÖLÜM 11: Ghosts VHS kaseti, Ghosts kitabı, yaklaşık 30 yıl önce kasetini aldığım ve 30. yılını kutlayan “Motown’s Greatest Hits” CD’si, “Someone Put Your Hand Out” single’ı, Michael Jackson’ın adının geçtiği 2 şarkı olan Grup Vitamin’e ait “Zeytinyağlı Yaprak Dolması” albümü ve Murat Çavga’nın MJ suikastine de değindiği “İlluminati / Gizli Örgütler” kitabı “Blood On The Dance Floor” albümünün 25. yılını kutladığımız 2022 yılında Michael Jackson arşivimin son üyeleri oldular. Michael Jackson’la ilgili bir sahnenin yer aldığı “Disaster Movie” filmi zaten yıllardır vardı ama toplu arşiv görseline yeni koydum.
Bu videoda aynı zamanda geçen gün Michael Jackson’ın yeğeni TJ Jackson’ın doğum gününde paylaştığım hikayemi kendisinin resmi Instagram hesabında nasıl paylaştığını ve 25 Haziran 2022 tarihinde Michael Jackson’ın evi Neverland’le mezarı Forest Lawn’da yapılan MJ Fan etkinliklerinde benim adıma bırakılan pankartı izleyebileceksiniz. Yurt dışındaki hayranları beni daha çok resmi “Behind The Mask” klibindeki halimle bildikleri için o videomdan aldığım ekran görüntüsünü posterime bastırmıştım.

PROMO CD’LER VE YENİLER: Bu kategoride promosyon olarak basılmış bazı nadir CD’lerin yanı sıra yeni aldığım bazı albümleri ve single’ları göstermek istedim.
Her ne kadar giriş jeneriğindeki Şebnem Ferah, Barış Manço ve Mariah Carey’den bahsetmesem de söz ettiğim sanatçılar Zara, Rana Pirinçcioğlu, Anjelika Akbar, Sting, Ricky Martin, Elvis Presley, Madonna, Demi Lovato, Robbie Williams, Rick Astley, Eminem, Limp Bizkit, Marilyn Manson, Metallica, Bon Jovi, The Cranberries, Pin Up, maNga, mor ve ötesi, Ünlü, Teoman, Sertab Erener, Levent Yüksel, Aslı Gökyokuş, Meltem Taşkıran, Sibel Alaş, Seden Gürel, Pınar Aylin, Emel Müftüoğlu, Ah Canım Vah Canım Ahmet, Keremcem, Suat Suna, Grup Vitamin, Michael Jackson, Kayahan, Orhan Atasoy, Zülfü Livaneli, Nükhet Duru ve Asya oldu.

10. YIL PLAKETİM: 2012’de geldiğim Havaş’ta 2022 yılına girmemizle beraber 10. yıl plaketi de almaya hak kazanmış durumdayım. Bu akşam BH Conference & AirPort Hotel’de bu plaketimi teslim aldım. Videom sizlerle… (26 Nisan’da paylaşıldı)

DÜNDEN BUGÜNE FOTOĞRAFLAR: TV’de bir yetenek yarışmasına katılıp Michael Jackson dansıyla şampiyon olan tek Türk olan Emre Ekici bana bu videoyu hazırlamış. Kendisine çok teşekkür ediyorum. (14 Nisan’da paylaşıldı)

SÜPER KAHRAMAN FİGÜRLERİ KOLEKSİYONUM GÜNCELLENDİ: Evet, daha önceden süper kahraman figürleri koleksiyonumu paylaşmıştım kanalımda… Fakat bu arşivime Doctor Strange, Harley Quinn ve Captain Marvel da sonradan katılınca bir video daha yapma ihtiyacı hissettim. Böylece Justice League, Avengers ve Teenage Mutant Ninja Turtles koleksiyonumun ana karakterleri tamam gibi oldu. Marvel ve DC Comics severlere selamlar!

UNUTULANLAR, KAYIPLAR VEYA YENİ ALINANLAR: Müzik arşivimin büyük bölümünü görmüştünüz. Ama bazılarının kutuları kayıptı. Koymayı unuttuklarımın yanı sıra yeni aldıklarım da oldu. İşte böylece Samantha Fox, Janet Jackson, Ayşegül Aldinç, Jordan Knight, Keşmekeş, Nirvana, Demir Demirkan, 110, mor ve ötesi, U2, Ceza, Ricky Martin, Lionel Richie, Christina Aguilera, Michael Bublé, Lady Gaga ve karışık CD’lerden oluşan bu video ortaya çıktı.

MICHAEL JACKSON ARŞİVİMİN YENİ ÜYELERİ BÖLÜM 10: Öncelikle 2022’de Thriller’ın 40. yılını kutlayacağımıza inanamamakla birlikte, “Invincible”ın kırmızı kapaklı versiyonunun, minik “Bad” plağının, will.i.am düeti “The Girl Is Mine 2008”in Michael Jackson arşivime 2022’de katıldığını belirtmek istiyorum.

MICHAEL JACKSON ARŞİVİMİN YENİ ÜYELERİ BÖLÜM 9: Bugün “Dream Street” plağıyla tüm Janet Jackson albümlerini tamamladım. 3T düeti “Why?”ın single’ı da arşivime katıldı. Hepsi kankam Mert Ateş sayesinde… Kendisine teşekkür ediyorum. “Dementia 13” DVD’sinde yönetmen Francis Ford Coppola’nın biyografisinde “Captain EO” yazıyor diye videoya koydum. Aslında yıllardır bu film bende var. (18 Şubat’ta paylaşıldı)

MICHAEL JACKSON ARŞİVİMİN YENİ ÜYELERİ BÖLÜM 8: Aslında bu videoda arşivime sonradan katılan yeni bir şey pek yok. Sadece Emrah Serbes’in “Deliduman” kitabının mini versiyonu, i-phone 8 kılıfım ve sayılırsa kendi çizdiğim karikatür sonradan Michael Jackson arşivime katıldı. Daha önceden DVD’lerini gördüğünüz “Geleceğe Dönüş 2” ve “Üç Kral” filmlerinin VCD’leri zaten arşivimde vardı. Ama koymaya gerek görmemiştim. “Back To The Future 2”da “Beat It” çalıyor ve 80’ler barında TV’de MJ görünüyor. “Three Kings”de ise daha önceden Marky Mark adıyla rap yapan, sonradan Mark Wahlberg adıyla aktörlüğe geçiş yapan oyuncunun Michael Jackson’la ilgili bir sorgu sahnesi bulunuyor. Eski birkaç Janet Jackson posterini de videoda göreceksiniz. Biraz da geçtiğimiz günlerde Michael Jackson’ın ilk solo albümü “Got To Be There”in 50. yıl dönümünü kutladığımız için aceleye getirdim bu videoyu…

BOZA:

@turgaytst

Kış gelse de boza içsek…

♬ Boza – Yonca Evcimik


BASTIRDIĞIM FOTOĞRAFLAR:

@turgaytst @Resimlimagnet.com ♬ Bir Fotoğraf Çekinebilir Miyiz? – Mirkelam


SNAPCHAT MEGAMIX 3: Bu video için #buraya tıklayın.
SNAPCHAT MEGAMIX 4: Bu video için #buraya tıklayın.
SNAPCHAT MEGAMIX 5: Bu video için #buraya tıklayın.
SPOTIFY 2021 ÖZETİ: Genelde hala MP3 Player, CD, kaset, hatta plak ile müzik dinlediğim için Spotify’yı eskiden o kadar nadir açardım ki yıl sonu derlemesi bile yapmazlardı. Başka arkadaşlar paylaşırlardı, ben de imrenirdim. İlk olarak geçen sene, yani 2021’de beni adamdan sayıp bir derleme yapmışlardı. O da birkaç kez dinlediğim sanatçılardan oluşuyordu haliyle… Yine de hoşuma gitti ve Instagram’la Kwai profillerimde paylaştım. Bahsettiğim video için #buraya tıklayın.
MICHAEL JACKSON ARŞİVİMİN YENİ ÜYELERİ BÖLÜM 13: Öncelikle “Free Willy” filmini “Will You Be There?” çaldığı, “Kardeşim Benim” filmini Murat Boz’un odasında Michael Jackson posterleri olduğu, “Truman Show” filmini ise senaryo oluşturulurken küçüklüğünden beri kameralarla yaşamak zorunda kalan Popun Kralı’nın hayatından esinlenildiği için koyduğumu belirtmek isterim. ”Armageddon” albümünde Aerosmith’in “Come Together” cover’ı, “Radio Mydonose Gold” derlemesinde Rockwell düeti “Somebody’s Watching Me”, “Motown 1’s”ta “I Want You Back”, zaten yıllardır bende kaseti olan “Free Willy 2” CD’sinde ise “Childhood” parçası var. “MJ – The Musical”de orijinal Broadway şarkıları bulunurken arkadaşım Deni’nin Thriller döneminden bir MJ portresi ve “They Don’t Care About Us” t-shirt’üm de koleksiyonumda yerlerini aldılar. Converse tipi yeni spor ayakkabımda ise son yılların en başarılı boksörü Mike Tyson’ın boks eldiveninin, tüm zamanların en iyi basketbolcusu Michael Jordan’ın smaç attığı elinin ve tüm zamanların en başarılı şarkıcısı Michael Jackson’ın Billie Jean eldiveninin resmi var.

2022’DE ALDIĞIM ALBÜMLER: Cats, Fame, Free Willy 2, Armageddon, Kardeşim Benim filmlerinin yanı sıra sanatçı ve grup olarak videoda The Righteous Brothers, Eurythmics, Paul Young, Sade, Michael Jackson, Madonna, Prince, Geri Halliwell, Texas, Rachid Taha, Alejandro Sanz, Nek, Britney Spears, Gwen Stefani, Nelly Furtado, İzel Çeliköz, Ercan Saatçi, Burak Kut, Mazhar Alanson, Fuat Güner, Özkan Uğur, Ümit Sayın, Tarkan Tevetoğlu, Melis Sökmen, Gülşen, Murat Boz, Mustafa Sandal, Serhat Bedük, Nilüfer Yumlu, Melis Danişmend, Ünlü, Teoman Yakupoğlu, Gece Yolcuları, Emre Aydın, Gripin, Ogün Sanlısoy, Cem Karaca, Barış Manço ve Özdemir Erdoğan’ı görebilirsiniz.

HERKESE MUTLU YILLAR: Son yıllardaki Facebook, Instagram, Snapchat gönderilerimden oluşan bir videoyla yeni yılınızı kutluyorum.


Article Categories:
Turgay Suat Tarcan
Likes:
0

Leave a Comment