banner
banner

BBG Tarık’ın İlk Konserinde Yaşananlar

fft107_mf5420948Evet, 15 yıl evvel biz de “Biri Bizi Gözetliyor” programının ve yarışmacılarının etkisi altına girmiştik. Günümüzde nasıl Survivor yarışmacıları Türkiye’yi etkisi altına alıyorsa, o yıllarda da BBG evi gündem konusuydu. Yarışmanın orijinal adı “Big Brother” ve aslında günümüzde de “Biri Bizi Gözetliyor” programı “Big Brother Türkiye” adıyla yayınlanmaya tekrar başladı ama eskisi kadar reyting almıyor. Mesela ben bir kere bile izlemedim. Sadece fragmanlarını gördüm. Yarışmacıları pek tanımıyoruz. Ama 2000’li yılların başlarında BBG yarışması başladığında hayat adeta dururdu… Ve bu yarışmacılardan en yetenekli olanı Tarık Ata Şimşek’e albüm de yapmışlardı. Albümün satış rakamları tabii ki milyonları bulmuştu. Ailemizin sanatçısı olmuştu. Arabada hep kasetini açardık. Aslında kaliteliydi de ama Tarık maalesef o popülerliğini kaybetti. Albümünü aldığımız yetmiyormuş gibi konserine de gitmiştik. Bu konserde kulise bile girmiştik. Yani bu konserden 5 yıl sonra aynı yerde gerçekleşecek 2 adet Şebnem Ferah konserinde kulise geçmenin provasını yapmışım. Magazin programları da konsere yoğun ilgi göstermişlerdi. Hatta VIP tarafında oturduğumuz için ünlüler gösterilirken hepimiz çok yakından çıkmıştık o programlarda… Neyse, işte “Of Deli Gönül Tarık”ın konserinden sonra kaleme aldıklarım 15 yıl sonra ilk kez web sitemde:
efsane-yarisma-programi-bbgye-30-bin-kisi-basvurdu-(1)10 HAZİRAN 2001 PAZAR: Bugün akrabalarım ve ailemle beraber BBG Tarık’ın konseri için Bostancı’ya gittik. Evet, bugün Tarık’ın Bostancı Gösteri Merkezi’nde hayatındaki ilk konseri vardı. Dışarıda büyük bir kuyruk vardı. Biz torpilli olduğumuz için organizatör Nur Hanım’ın bizi almasını bekledik. Daha dışarıda BBG yarışmacılarını görmeye başladık. İlk Murat’ı gördük. Akrabalarım “Murat! Murat!” diye seslenerek onunla fotoğraf çekilmek istediler. O da “Ablacım bilmemne, bilmemne” diye sinir bir şekilde bahanesini söyledi. Halbuki biraz ileride kazık gibi durduğunu gördük. Öyle sinir olduk ki, anlatamam. Zaten ben önceden de ona sinir oluyordum. Sonra Hülya, Melih, Zeki, Esra, Sinan geldiler. Çok yakınımızdan geçtiler. Neyse, sonuçta içeri girdik hemen… Orada tüm BBG yarışmacılarını gördük; Murat, Melih, Tarık (zaten konser onundu), Melike, Dilek, Demircan, Berra, Zeki, Hale, Esra, Eray, Zeynep, Semih, Hülya ve Sinan… Sağ taraftan koltuklara geçecektik. Bodyguardlar bizi geçirtmese de Nur Hanım’ın tanıdıkları olduğumuzu öğrenince geçirtmek zorunda kaldılar. Bir de komik sayılabilecek bir şey oldu. Akrabalarımdan birisi “Biz geçeceğiz, göreceksin. Biz buradan geçeceğiz!” gibisinden sinirli bir şekilde bağırıyordu. Geçerken de sırtına yumruk atmış. 😀 Koltuklara geçerken Hülya ve Zeki ile el sıkıştım, birbirimize “Merhaba” dedik.
Yerimiz güzeldi. Tarık çıkagelince konser başladı doğal olarak… Konser güzel geçti. Tarık albümündeki 10 parçanın yanı sıra Barış Manço’dan Mazhar-Fuat-Özkan’a, Grup Gündoğarken’den Kayahan’a, Sezen Aksu’dan Haluk Levent’e kadar coverlar da yaptı. Ama diğer BBG yarışmacıları da en az Tarık kadar ilgi çekiyordu. Hatta Melih ve Eray belki de geçiyordu. Salonun yaş ortalaması küçüktü, düşünün artık o cırtlak sesleri… BBG MELİHNeyse, sonuçta güzel bir konserdi.
Çıkışta Nur Hanım sayesinde arka tarafa da geçtik. Tarık gazetecilerle uğraştığı için yoktu. Kulisteki odaya akrabalarımdan ikisini kabul ettiler. Ben giremedim, bodyguardlar sokmadı, zaten ben içeri girmek de istemiyordum. Çünkü içeride sadece Eray vardı ve bizim bulunduğumuz yerdeki yarışmacılar daha cazipti. Melih, Zeynep, Hale, Dilek ve Semih’le orada fotoğraf çektirdik. Murat da geldi sonra ama onunla çektirmek hiç içimizden gelmedi. Hale ile birbirimize teşekkür ettik. Dilek’e ablam “Kardeşim de Teoman hayranıdır” deyince Dilek bana döndü ve “Öyle mi?” dedi. Ben “Evet” deyince elini omzuma koyup beni kendine öyle bir çekişi vardı ki görmeliydiniz. Ben de fotoğraf çekilirken Hale’nin omzuna koydum elimi… BBG ilk sezon birincisi Melih’le fotoğraf çektirirken aklıma ilk bölümdeki kehanetim geldi. Daha ilk BBG evine girerlerken “Bence Melih kazanacak” demiştim. Gerçekten de ilk gün hissettiğim şey gerçekleşmişti. Nasıl bildim, bilmiyorum ama insanın içine doğuyor işte… Sonra kafeteryada otururken Melike ile Faruk’u gördük. Melike ile fotoğraf çektirdik. Çeken kişi ise Faruk’tu. Ayrıca bu hafta sonu nişanlanıyorlarmış. Neyse, bol BBG’li günün sonunda bir yerde yemek yedik hep birlikte ama ağır geldi.

Audience

 


Article Categories:
Konser
Likes:
0

Leave a Comment