banner
banner

Doğukan Manço’nun TST ile yaptığı röpörtaj

Barış Manço’nun oğlu Doğukan şu anda Amerika’da okuyor. Taa oralardan TST Interactive için röpörtaj verdi. 2 Şubat 2002’de sanal olarak cevaplandırılan bu röpörtajı umarım beğenirsiniz. Kendisine tekrar teşekkür ediyoruz ve Amerika’da başarılar diliyoruz.dogukan5

TURGAY SUAT TARCAN: Gelecek için düşündüğünüz Barış Manço projeleri (geri kalan klipler,v.s) neler? Neden 2023 piyasada değil?

DOĞUKAN HAZAR MANÇO: 2023’ un sırrını şu an açıklamam mümkün değil yoksa özelliği kaçar. Bu seneki en büyük proje Tüm Türkiye’nin gördüğü gibi,Türkiye’nin sevilen şarkıcıları Barış Manco’nun sevilen parçalarını seslendirdi.

TST: Babandan en çok gurur duyduğun anlar hangileri?

DHM: Babamdan gurur duymadığım an söz konusu bile değil, Keşke onun benimle gurur duyabildiğini görebilsem dediğim zamanlar oluyor ama zaten onun beni gördüğünü ve benimle ve ailemle gurur duyduğunu biliyorum.

TST: Türkiye’nin gelmiş geçmiş en iyi sanatçısının oğlu olmanın yükünü en çok ne zaman hissettin?

DHM: Babamın oğlu olmak benim için hiçbir zaman yük olmadı. Getirdiği sorumluklar bazen yüklü oldu. Örnegin Barış Manço’nun oğlu olurken özel hayatımda kısıtlamalar getirdim. Ama Babam için her türlü sorumluluğun altına girebilirim.

TST: Ben de zaten sorumlulukları filan kastetmiştim. Gelecek için planların neler? Batıkan aktör olacakmış. Sen de kliplerde, reklamlarda oynuyordun. Fotoğrafçılık ve sinema’dan hangisini seçerdin?

DHM: Gelecek için planlarım ilk başta başarıyı yakalamak.(babamın bir lafı var “istersen Marangoz ol ama yaptığın işi en iyi şekilde yap” Gelecekte yapabileceğimin en iyisini yapacağim. Hayatım olsun işim olsun ilişkilerim olsun, bu böyle! Kardeşim Batıkan da, ben de sinemaya meraklıyız. Ben ayrıca fotoğrafçılığa meraklıyım. Kardeşim de grafik dizaynla ilgileniyor ama gelecekte ne olacağı meçhul 🙂

TST: Geçenlerde bir yazıda okudum. Barış Manço, Kemal Sunal, Mustafa Kemal Atatürk, Ajlan Büyükburç, Kurt Cobain, George Harrison, Gökhan Semiz, Orhan Kemal, Janis Joplin, Bertold Brecht gibi ünlüler Satürn gezegeninin etkisiyle hayatlarını kaybetmişler. Astrologların bu görüşüne ne diyorsun?

DHM: Vallahidogukan3 astronomiden zerre kadar anlamadığım için birşey söyleyemeyeceğim ama illa birşey söyle diyorsan babam hayatı boyunca kazandı ve en önemlisi saygi ve sevgi oldu.

TST: Bunca olaydan sonra Amerika’ya gidince oradaki hayata konsantre oldun mu? Olduysan nasıl oldun? Terör olayları seni nasıl etkiledi?

DHM: Teröre son derece karşıyım.Terörun affı yok benim için. Cünkü masum insanlara kimsenin dokunma hakkı olmadığını savunanlardanım.Yardımı olan insana elimden geleni yapmaya hazırım. Amerika’daki hayatıma az cok alıştım. Türkiye’den uzaklaşmam gerekiyordu. Bir takım olaylar eğitim hayatımı etkilemeye başlamıştı ve babamin vefatından sonra kendi kimliğimde iyi ve kötü değişmeler farkettim. Kötü değişimleri daha doğrusu gerilemeleri üzerimden atmak üzere kendimi amaçlarıma yoğunlaştırıp gerçek kimliğimi yeniden yakalamak üzere Turkiye’den kaçtım diyebilirim.

TST: Barış Manço’nun ölümünden sonra çıkan dedikodulara ne diyorsun?

DHM: Barış Manço’nun arkasından çıkan dedikodular beni tabii ki cok üzdü. Bir takım insanların neden böyle bir ayıp yapmak istediklerini düşündüm ve tek cevap olarak bunu hazımsızlığa yordum.Dolayısıyla üzgünlüğüm de ortadan kalktı. Kimsenin açıklama istemediğini biliyorduk cünkü insanlar neyin ne olduğunu zaten biliyorlar.

TST: Bu güzel röpörtaj için teşekkür ederim. www.tst.gen.tr ‘ye e-maille Amerika’dan ulaştığın için sağol. Baban ile biz de gurur duyuyoruz ve dedikodulara kulak asmıyoruz.

© 2002 TST Interactive Company

dogukan2


Article Categories:
Röportajlar
Likes:
0

Leave a Comment