banner
banner

maNga da TST’nin Soru Radarına Yakalandı

OCAK 2011, BLUE JEAN, KAPAK KONUSU MANGA GRUBUNA TST’NİN SORDUĞU SORU VE CEVABI

www.facebook.com/bluejeanmagazine adresli Facebook sayfamıza üye olanlar geçen ay kazançlı çıktı. Küçük bir yarışmayla, maNga’ya yöneltmek istediğiniz sorularınızı aldık. En iyi 10 soruyu seçip gruba yönelttik, soruların sahiplerine maNga üyeleri tarafından imzalanan maNga posterleri gönderdik.

TURGAY SUAT TARCAN: 2002 yılında SingYourSong yarışmasında Emre Aydın’ın grubu 6. Cadde’den sonra ikinci olmuştunuz. Emre Aydın’ın da adının geçtiği ama sizin katıldığınız Eurovision’da da en başarılı performansı sergilediğiniz 75739_453013343890_687378890_5572107_5612137_nhalde yine 2. oldunuz. Sizce ikinci olmak maNga için bir kader midir, yoksa 2 sayısı artık maNga’nın uğurlu sayısı mı oldu?
FERMAN AKGÜL: İkinci olduğumuz orada açıklandığı zaman, biz de kendi aramızda bunu konuştuk.
CEM BAHTİYAR: Abi kaderimiz buymuş. İkincilik bize yarıyor. (Gülüşmeler…)
ÖZGÜR CAN ÖNEY: Ve Sing Your Song örneğinde görüldüğü gibi ikinci olmanın bir zararını görmedik.
YAĞMUR SARIGÜL: Belki daha iyi oluyor, çünkü birinci olunca doygunluk yaşıyorsun, hırs mı yapıyoruz nedir?… Belki onu düşünmüyoruz gerçi ama belki de bizi daha çok motive ediyor.
CEM BAHTİYAR: Alt benlikte kesin öyle bir şey var.
ÖZGÜR CAN ÖNEY: Freudyen yaklaşıma göre… (Gülüşmeler…)

TST’NİN NOTU: Yukarıdaki fotoğrafımı koymamın nedeni dergide de sorumun yanında o fotoğrafımın yer alması… Tespitimde söylemeyi unuttum ama MTV Avrupa Müzik Ödülleri’nde ilk Türk sanatçının Emre Aydın olması, ikincinin ise maNga olması da bu “2” mevzusuna bir örnek oluşturuyor.

DSC04270

 


Article Categories:
Medyada TST · Röportajlar
Likes:
1

Leave a Comment