banner
banner

Michael Jackson Ölümsüz Dünya Turnesi için bilet kazan!

9 ŞUBAT 2013, HÜRRİYET GAZETESİ, Immortal turnesine bilet kazananlar arasında TST de var

EEAC479A1B354FA4A557C801B250F897

Hurriyet.com.tr’den okurlarına, Michael Jackson ÖLÜMSÜZ Dünya Turnesi’nin Türkiye’deki etkinliğine birinci kategoriden bilet kazanma şansı!

Hurriyet.com.tr okurları arasından 20 kişi, Michael Jackson ÖLÜMSÜZ Dünya Turnesi’nin ilk gösterisi (15 Mart 2013 Cuma Saat 20:00) için 1. Kategoriden bilet kazanacak.
Bilet kazanmak için tek yapmanız gereken sorduğumuz soruya doğru yanıt vermeniz. 19126112Doğru cevaplayanlar arasında 1’inci, 10’uncu, 50’nci, 100’üncü, 200’üncü, 250’nci, 300’üncü, 400’üncü, 450’nci, 500’üncü, 600’üncü, 650’nci, 700’üncü, 800’üncü, 850’nci, 900’üncü, 950’nci, 1000’inci, 1500’üncü, 2000’inci olan okuyuculara biletleri posta yoluyla teslim edilecek.

BİLET KAZANMAK İÇİN ÖDÜLLÜ SORU:

Michael Jackson ÖLÜMSÜZ Dünya Turnesi projesi kim tarafından yazıldı ve yönetiliyor?

a) Kevin Antunes
b) Jamie King
c) Zaldy Goco
d) Greg Philinganes

CIRQUE DU SOLEIL YARATICILIĞIYLA…

Michael Jackson ÖLÜMSÜZ Dünya Turnesi, dünya pop müzik kültürünü baştan aşağı değiştiren bir efsanenin bütün ruhunu, arzusunu ve kalbini bizlere yansıtmak için Michael Jackson’ın müzikleri ve Cirque du Soleil yaratıcılığıyla oluşturulan benzersiz bir proje.
Michael Jackson ÖLÜMSÜZ Dünya Turnesi, nefes kesici görseller, danslar ve müziklerle seyirci için Michael’ın yaratıcı dünyasının bütün sır perdelerini aralamaya ve sunmaya hazır.
Ömür boyu hayranlarının yanı sıra Jackson’la ilk kez tanışacak olanlar da sanatçının yaratıcılığını ve iç dünyasını yansıtan bu şovla beraber Pop’un Kralı’nın daha birçok nesil boyunca devam edecek efsanesine tanıklık etme şansı bulacak.19126115
Dünyanın önde gelen konser yönetmenlerinden Jamie King’in hem yazıp hem de yönettiği projede farklı uluslardan toplamda 49 dansçı, akrobat ve müzisyen sahne alıyor.
ÖLÜMSÜZ Dünya Turnesi, Michael Jackson’ın ilham kaynaklarını ve yaratıcılığının altında yatanları keşfettiğimiz fantastik bir platformda sunuyor. Michael’ın iç dünyasının kapıları bizlere açılıyor: müzik ve dans için olan tutkusu, fantastik öyküler, sihir ve doğanın kırılgan güzelliği.
Bu gösteriyi ayağa kaldıran ve destekleyen kuvvet; Michael Jackson’ın ilham verici şarkı sözleri ve müziği, bizlere olağanüstü bir güç ve dayanıklılıkla birleştirilerek hayata geçiriliyor. Ortaya çıkan muhteşem performanslarla beraber de ÖLÜMSÜZ Dünya Turnesi, Michael Jackson’ın yaşamı boyunca dile getirdiği dünya barışı, sevgi ve birlik mesajlarının altını çizmeyi başarıyor.

Müzik Bilgileri

*Sahne geçiş aralarındaki müzikler hariç, şovda Michael Jackson’ın otuz beş şarkısı yer alıyor.

*Müzik Tasarımcısı Kevin Antunes çok gerçekçi bir deneyim hazırladı. Seyirciler bazı bölümlerde Michael Jackson’ın topuk seslerini ve parmaklarını şıklatmasını bile duyabiliyor.

*Dancing Machine esnasında, akrobatik performansa eşlik eden müziğe sinematik ve mekanik sesler de karıştırıldı.

*Childhood’da yaylıları normal çalmak yerine, bütün orkestra sahneye yayılıyor ve seyirciye daha farklı bir deneyim yaşatıyor.

*They Don’t Care About Us’ta ise Michael’ın daha önce kaydettiği ama şarkıda yer vermediği bir koro mevcut.

*Dangerous sahnesinin intro’sunda In the Closet şarkısının melodileri ve Naomi Campbell’in sözleri bir arada.

*”Scary” bölümünde hikâye kitabı sahnedeyken arkadan gelen korkutucu ses Kevin Antunes’a ait.

Michael’ın Sesi Şovun İtici Gücü

Kevin Antunes, “Bu şovun arkasındaki gücün Michael’ın sesi olduğunu söylemek bile yetersiz kalır” diyerek ekliyor:
“Michael bazı şarkılarında sesini arka plana atıp melodilerin öne çıkmasına izin verirdi. Bu şovda ise bütün dünya onun sesini daha önce hiç duymadığı kadar güçlü duyacak.”

Kostümler

Az sayıda sahne sanatçısı, tamamen bir şarkıya ait olan karakterler yaratmayı başardı. Billie Jean bunlara bir örnek, süslenmiş siyah bir ceket, siyah-beyaz çizgili smokin pantolonu ve fötr şapkasıyla.
Thriller’ı izleyen birisinin de iki diagonal siyah çizgili deri kırmızı ceketi fark etmemesi imkânsız. ÖLÜMSÜZ Dünya Turnesi’nde Michael Jackson’ın efsanevi kıyafetlerine birçok gönderme mevcut.
Jamie King, “Michael bizim anlatıcımız, bu yolculukta bizi şarkılarıyla, şiirleriyle, görselleriyle, hareketleri ve tabi ki kıyafetleriyle bize liderlik eden kişi” diyerek bu şovda kostümlerin ne kadar önemli olduğunu açıklıyor. Michael’ın dünyası, kostüm tasarımcısı Zaldy Goco’nun yaratıcılığının da en önemli ilham perisi. Goco bu durumu “Benim baştan beri amacım Michael’ın kıyafetlerinden esinlenerek yeni ve modern kostümler yaratmak oldu” diyerek özetliyor. Zaldy Goco aynı zamanda THIS IS IT turnesinde de Michael Jackson’ın özel tasarımcısıydı.

KATILIM ŞARTLARI

* Cevap gönderen yarışmacıların adını, soyadını, telefon numarasını, e-posta ve açık adreslerini bu sayfadaki CEVABI GÖNDER kısmına EKSİKSİZ VE DOĞRU OLARAK yazması zorunludur.

* Kazanan yarışmacı ödülünü bir başka kişiye devredemez.

* 18 yaşından küçükler yarışmaya katılamaz.

* Bir kereden fazla cevap yollayan okuyucular, kazanma şanslarını artırmaz. İlk gönderdikleri cevap dikkate alınır.

* Kazananlar 9 Şubat Cumartesi günü http://www.hurriyet.com.tr/kultur-sanat/ sayfasından duyurulacak.

* Hediye biletler posta yoluyla adreslerine yollanacak. Yarışmaya katılan kişinin adresini yanlış ve eksik belirtmesi nedeniyle ulaştırılamayan biletler için hak, yedek talihliye geçecek.

* Soru ya da görüşlerinizi internetkultursanat@hurriyet.com.tr e-posta adresine iletebilirsiniz.

KAYNAK: http://www.hurriyet.com.tr/kultur-sanat/haber/22507191.asp
TARİH: 4 Şubat 2013
NOT: Doğru cevap Jamie King’dir ve aşağıda yukarıdaki haberden 5 gün sonra kazananları açıklayan haberi göreceksiniz. Tabii ki kazananların arasında TST de var. 😉

Bilet kazananlar belli oldu!
Hurriyet.com.tr’nin Michael Jackson ÖLÜMSÜZ Dünya Turnesi’nin Türkiye’deki etkinliğine birinci kategoriden bilet kazanan okurları belli oldu!
Hurriyet.com.tr okurları arasından sorulan soruya doğru yanıt veren 20 kişi, Michael Jackson ÖLÜMSÜZ Dünya Turnesi’nin ilk gösterisi (15 Mart 2013 Cuma Saat 20:00) için 1. Kategoriden bilet kazandı.

Bilet kazanan okurların isimleri şöyle:

Muhterem Onur Seben – Ankara

Feride Dokur – İstanbul

Turgay Suat Tarcan – İstanbul

Okan Kılıç – Kocaeli

Berk Baltaci – İstanbul

Yavuzcan Güngör – Eskişehir

Dilşen Tülay – Ankara

Zehra Akman – İstanbul

Vediye Çolakoğlu – Bursa

Emine Mısırlı – İstanbul

Cumhur Hatipoğlu – İstanbul

Çağla Çetin – Bursa

Berrin Güzel – İstanbul

Arzu Susam – Ankara

Gözde Özdemir – İzmir

Oğuzhan Karaduman – Ankara

Emre Sercan Kılıç – İstanbul

Sefa Sonkor – Eskişehir

Serkan Gedik – İstanbul

Seda Şardağ – İstanbul

* Hediye biletler posta yoluyla adreslerine yollanacak. Yarışmaya katılan kişinin adresini yanlış ve eksik belirtmesi nedeniyle ulaştırılamayan biletler için hak, yedek talihliye geçecek.

KAYNAK: http://www.hurriyet.com.tr/keyif/22560537.asp
TARİH: 9 Şubat 2013

Sosyal medyalar Facebook ve Twitter’da bu haber üzerine yapılan o günlerdeki yorumlar

GamzeFidan

Twitter
CanKoymen
GuvenNihal
Davut
RidvanGurkanMustafa
pongr

NOT: Hazır bu yorumlara cevap olarak Pongr sitesindeki geçici birinciliğimin fotoğrafını paylaşmışken Hürriyet gazetesinin haberiyle ilgili değil ama yine Immortal’la ilgili bir fotoğraf paylaşmak istiyorum. Ek$i Sözlük sitesi günlerce arka plan resmi olarak Immortal turnesinin afişini koymuştu. Her ne kadar üyelerini sildikleri için benimle ilgili birçok yorum silinse de hala Ekşi Sözlük sitesinde adıma bir konu bulunduğu için hemen hatıra olarak print screen yapmıştım. Daha önce Ek$iSozluk yorumlarımı silinenlerle birlikte “Medyada TST” bölümünde yayınlamıştım. Ama yayınladıktan sonra bir entry daha girildi. Hem o entry’yi de web sitemin server’larına almak, hem de Immortal arka planlı Turgay Suat Tarcan başlığını ölümsüzleştirmek adına o print screen resmi yayınlamak istiyorum. Ayrıca üzerine bastığınızda daha önceki silinen yorumları yayınladığım sayfayı da görebileceksiniz.
tsteksi

 


Article Categories:
Medyada TST
Likes:
0

Leave a Comment