banner
banner

Sezen Aksu Konserinde…

9 KASIM 1997 PAZAR: Bugün bize Rehberlikçi, boş olan Türkçe dersinde, rehber soruları (yani hobi, çalışma masası, aile, v.b.) sordu. Benim yarısına gelmişken Matematikçi geldi ve sonra devam edilecek. Bir dahaki sefere ilk olmak kötü bir duygu… Sınavı kontrol ettik, çok fena çıktı. Neyse, sınav haftasının sonu mutlu bitti. Sezen Aksu ve Uğur Yücel’in “Kakara SezenAksuUgurYucelKikiri”sine annem, ablam, kuzenim Mert ve dayımla gittik. Hem de yolda, radyoda, 1987 nostaljisi programında Michael Jackson çıkmıştı. Michael eşliğinde Sezen’e gittim yani. 😀 Çok güzeldi. 3,5 saatti. Bir ara Sezen Aksu bana uzun uzun baktı, ben de daha iyi görebilsin diye kalpli ışığı (halbuki yıldız da vardı, bozuldu) suratıma doğru yaktım. Keh keh. Bunca yıllık Sezen Aksu hayranıyım, bütün kasetleri var ama ilk kez gördüm. İki tane de bayan vokalisti vardı. Onlara da solo söyletti. İkisi de güzel söyledi ama en çok kilolu olanın sesini beğendik. Adı Işın Karaca mıydı neydi? Eğer albüm yaparsa ileride çok büyük bir isim olabilir. Diğerinin adı da Tuba Önal’dı. Zaten isimleri Sezen Aksu’nun albüm kartonetlerinde de “Geri Vokaller” bölümünde yazıyor.

Sezen Aksu’nun tüm kasetlerini aldım, yıllar önce İzmir Fuarı’nda “Hadi Bakalım”ı söylerken sesini duydum, şirketini gördüm ve nihayetinde bugün kendisini de görebildim. Ama sanki ilk kez görmemişim gibiydi. Ne bileyim, öyle hissettim. Bunun nedeni yıllardır dinlemem olabilir. Onu övecek ne yazsam az kalır falan. 🙂 Cidden ama… Ben onun hayranıyım çünkü… Ama şirketini (yani Karma Müzik stüdyosunu) ondan daha uzun süre gördüm. Ama onu bir daha görmeyeceğim anlamına gelmiyor.
Sezen Aksu’ya eşlik eden müzisyenler Aykut Gürel, Ozan Doğulu, Tarık Sezer, Gürol Ağırbaş, Erdem Sökmen, Cihan Okan, Hakan Beşer, Murat Yeter, Ercüment Ateş ve GMG idi. Gazeteden gördüm. Sezen Aksu, müziğe başladığı yıllarda turnelerde başından geçenleri de anlattı. ‘‘Almanya Turnesi’ne Barış Manço’nun orkestrasıyla gittim. Onlar her parçada Dağlar’ı çalıyorlardı. Ben de üzerine kendi şarkılarımı okuyordum” diyerek herkesi güldürdü.
Uğur Yücel’i de bugün Sezen Aksu’yla birlikte çıktığı “Kakara Kikiri”de görmüş oldum. Bayağı güzel show yapmıştı, hatta şarkı bile söyledi. En komik yanı Reha Muhtar’ı eleştiren bölümüydü. Reha Muhtar’ın haberindeki çalışanlar halbuki sadece espri olarak söylenen “Türkiye, Reha Muhtar’ı ne çok seviyor yahu” tarafını örnek göstermişlerdi. Show’u beğendim fakat ben herkes gibi her lafın ardından gülmedim.


Article Categories:
Konser
Likes:
0

Leave a Comment