banner
banner

Ünlüler Michael Jackson İçin Ne Dediler? (Bölüm 1)

BOB JONES: Bu sadece bir deneme, ben bu yeni görünümün beğenileceğinden şüpheliyim, ama yine de son sözü Michael’ın hayranları verecek. (Menejeri Michael Jackson’ın HIStory albümünü çıkardığı zamanlarda değiştirdiği saçları hakkında konuşuyor)
Bu Michael’ın en çok üzerinde durduğu çalışması oldu. Michael yeni şarkılarını derin duygularla oluşturdu. (“HIStory – Past, Present and Future Book 1” hakkında)

AHMET SAN: Mesleğimi dünya normlarında ve hatta onun ötesinde gerçekleştirerek bir Michael Jackson; beş yıl önce hayal ettiğim bir Madonna’yı 15 gün arayla peşpeşe Türkiye’ye getiren tek organizatörüm.
Michael Jackson konserinin iptalindeki halimi tek kelimeyle anlatabilirim: Vahim! Hiç hatırlamak bile istemiyorum. Gelmeden önce büyük yankılar uyandırmıştı, iptal ettiği zaman da haliyle tepkiler olacaktı. Fakat medya biraz insafsız davrandı. Oysa ben sustum ve tüm saldırıları göğüsledim. 11 ay sonra Michael’ı ülkemize getirdim.

JANET JACKSON: Kendi kanından biri sana ihanet ederse diğer insanlar ne düşünmez ki? (La Toya’nın Michael’a köstek olduğu dönemde La Toya hakkında konuşuyor)
Michael hapse girerse orada bir saatten fazla yaşayamaz.
Bu benim için çok zor. İnsanlar Michael’ın kendisini beyazlatması hakkında konuşuyorlar ve bütün bunlar iğrenç şeyler… Bazen yumruk yumruğa kavga etmek istiyorum.
Hiçbirimizin duymadığı birçok şarkısı var. Örneğin Lowa diye bir şarkısını asla dinleyemeyeceksiniz. The Wiz filminden sonra yazdığı bütün şarkıları ailemizin evinde kaydetti. Biz de hiçbirini daha önce duymamıştık ve hepsi ağlatan baladlardı. Orkestra için yazdığı klasik şarkılar da var. Yemin ederim ki sanki Beethoven ya da Bach’ın yaptıkları gibi…
Michael’ın yeniden kendini toparlaması için her gün dua ediyorum. O çok duygusaldır. Lisa’dan ayrılmak onu çok sarstı. Bir delilik yapmasından korkuyorum.
Çocuklarla arkadaşlık etmesi garip değil ki, çünkü onları seviyor.

TARKAN TEVETOĞLU: Michael Jackson gibi bir dünya starı olmak istiyorum.

SHERLY CROW: Bad Turnesi’nde gerçekten de Michael’ın arkasında şarkı söyledim. Sahnede olmayı, şarkı söylemeyi seviyorum. Ama arkada değil…

DICK ZIMMERMANN: 29 Temmuz’da Lisa Marie’nin sekreteri aradı ve New York’a gelip gelemeyeceğimi sordu. Konunun ne olduğunu ancak New York’a vardığımda öğrendim. Kapının önüne geldiğimde, ortalık paparazzi kaynıyordu. Korumalar beni yük asansörü ile suite çıkardılar.
Hiçbir zaman “birbirinize sarılın” ya da “birbirinize bakın” demek zorunda kalmadım. Herşeyi kendi başlarına yaptılar, yanyana oturuyor, sessizce konuşuyor, tıpkı aşıkların yaptığı gibi fısıldaşıyorlardı.
Bir an için öpüşecekler sandım. Ama yalnızca elleri temas etti. (Michael Jackson’ı Lisa Marie Presley ile birlikte görüntüleyen ünlü fotoğrafçı aralarındaki yakınlığı vurguluyor)

LISA MARIE PRESLEY: Michael hayatımın erkeği. Onu çok seviyorum. O yumuşak ve çok iyi biri… Onunla büyük bir aile kuracağız. Sağlıklı, mutlu ve uzun bir hayat süreceğiz. Michael’ın çocuklarının annesi olmak istiyorum. (İlk evlendiği zamanlarda…)

KYLIE MINOGUE: Lisa Marie’nin Michael’dan boşanmak istemesini gayet iyi anlıyorum. 22 milyon dolar için ben de o çıtkırıldım Jacko’dan boşanırdım. (Kylie, sansasyon yaratmak için böyle şeyler demene gerek yok. İstediğin şöhreti 5 yıl sonra “Fever” albümün ile kazanacaksın zaten…)

KUŞUM AYDIN: Giyim tarzımda beni etkileyen Madonna ve Michael Jackson’dır. Madonna’nın giyim tasarımlarını, dünyada beni en çok etkileyen modacı Jean Paul Gaultier yapıyor. Michael ise kendi tasarımını kendi yapıyor ve genellikle dik omuzlu, apoletli elbiseleri tercih ediyor. Bazen öyle benzerlikler oluyor ki… Benim önceden yapmış olduğum bir elbisenin aynısını, daha sonra Michael da yaptı ve giydi. Düşünüş tarzımız aynı.

MADONNA: Ben Michael Jackson’ı çok seviyorum. Aşağı yukarı bundan birkaç yıl önce onunla seks yapmıştık. Hiç de öyle anlatıldığı gibi değildi. Ancak sırrımızı bugüne kadar sadece o yatak biliyordu. (1996 yılında verdiği bir demeçten)
Warner Brothers yaşlı erkeklerden oluşan bir hiyerarşi ve şovenist bir çalışma ortamı. Orada küçük seksi kız muamelesi yapılıyor bana. Bunun yanlış olduğunu onlara kanıtlamak zorundayım. Yani hem hayranlarıma, hem de plak şirketime kendimi kanıtlamalıyım. Bu yalnızca kadınların başına gelir. Prince ya da Michael Jackson’ın böyle bir sorun yaşadığını sanmam.
İki disko kaydım başarılı olduktan sonra menajer aramaya başladım. Ve şöyle dedim: Müzik endüstrisindeki en başarılı kişi kim? Michael Jackson’ın menajerini istiyorum.
Okuduklarınızla ilgili temkinli olmak zorundasınız, hiçbirşey göründüğü gibi değildir. Henüz “Living With Michael Jackson” belgeselini görmedim ancak Martin Bashir’in bir dostluğu kendi çıkarlarına uygun olarak kullanmasını doğru bulmuyorum. Herkesin önünde bir insanı şahsi menfaatiniz için aşağılamak, bir gün gelir size geri döner. Sizi temin ederim ki tüm bu insanlar pişman olacaklar.

SEZEN CUMHUR ÖNAL: Sayın seyirciler, şimdi ise çikolata renkli şarkıcı Michael Jackson ekranlarınıza gelecek.

DEBBIE ROWE: Michael’la aşk yapmak tuhaf, ama mükemmel bir deneyim. Sevişmeden önce çeşitli kılıklara bürünüyor. Bir keresinde zırhlı bir şövalyeydi. Benden de saf bir köylü kızı gibi davranmamı istemişti. Ayrıca Peter Pan, deniz korsanı ve at kılıklarına da giriyor.

NAOMI: Michael çok tatlı, utangaç ve ayağı yere basan biri…

BOY GEORGE: Michael eski stilinden biraz uzaklaşmış. Sanki şu sıralar fazlaca U2 dinlemiş. (Dangerous albümü ilk çıktığı zamanlarda…)

YONCA EVCİMİK: Herkes dans etmek zorunda değil. Phil Collins’i siz hiç dans ederken gördünüz mü? Çünkü etmez. Ama Michael Jackson ediyor, çünkü bu işi mükemmel yapıyor. Bilmeyenler Batı’da olduğu gibi sadece şarkılarını söylemeli. Fonda yine dansçılar olsun. Doğrusu da bu zaten…

EMEL MÜFTÜOĞLU: Michael Jackson’a tapıyorum. Müthiş bir sanatçı. Her yaptığı harika. Son klibi “You Are Not Alone” kelimelerle anlatamayacağım kadar olağanüstü. Michael Jackson gibi bir insanın tekrar dünyaya gelmesi için 500-600 yıl geçmesi lazım. O çok özel bir insan, hatta insan bile diyemeyeceğim, insandan da öte bir varlık.

RAFET EL ROMAN: Bence Michael Jackson bir tane. Bu dünyada tek! Muhteşem bir sanatçı. Daha 13 yaşında sahnelerde şarkı söylüyordu. Onun gibi bir sanatçı dünyaya kolay kolay gelmez. Gelmiş geçmiş en iyi sanatçı. Son klibi de, şarkısı da enfes. Bence 2000 yıl sonra yine isminden bahsettirecek ve asla unutulmayacak bir insan o! (Düzeltme: MJ daha 5 yaşındayken de sahnedeydi)

İZEL ÇELİKÖZ: Açıkçası Michael Jackson’ın son klibinin tamamını izleyemedim. Ama gördüğüm kadarıyla her zaman olduğu gibi yine harikalar yaratmış. Çok başarılı bir sanatçı.

GÜLAY ERALP: Michael Jackson’ı çok severim.

MELİS SÖKMEN: Vallahi ne desem yalan olur, çünkü klibi tam olarak izleyemedim. Ama Michael Jackson’ı hepimiz biliyoruz zaten, çok başarılı bir star. Bu yüzden yine iyi şeyler yapmıştır.

ERDAL ÇELİK: Michael Jackson’ın bir mega star olduğunu tüm dünya biliyor. Uzun yıllar çok iyi çalışmaların altına imzasını attı. Bunun yanında klibi de bir harika. Beni özellikle klipteki teknik çok etkiledi. Klipteki herşey aslında bir resim ve bu resim bilgisayarda aslına uygun renklerde sanki gerçekmiş gibi kullanılmış. Biz buna slikon teknik diyoruz. Bu tekniğin maliyeti 25-30 milyar lira. Bunun yanında yapılan müzik de çok iyi. Özellikle aranjeler beni çok etkiledi. Herşey mükemmel ötesi…

PAVOROTTI: Michael Jackson ile çalışmak istiyorum.

DENNIS ROBSON: Wade, tüm iddiaların gerçek dışı olduğunu söyledi. Ona göre, bu ancak Michael’dan para kopartmak isteyenlerin işi olabilirdi. (Michael Jackson’ın çocuk arkadaşlarından biri olan Wade’in babası konuşuyor)

OPRAH WINFREY: Bu skandal senaryosu gerçekten çok amatörce yazılmış.

GARYmichael2 MOORE: Geçenlerde dinlediğim Michael Jackson’ın bir şarkısı da hiç fena değildi. Bu aralar Londra için çok heyecan verici zamanlar…

JIMMY (911): En sevdiğim pop şarkıcısı Michael Jackson’dır.

PAUL McCARTNEY: Michael Jackson’ın suçsuz olduğuna inanıyorum. Ünlü insanlar hakkında her an böyle yalanlar söyleniyor. Bu işi çok iyi bilirim!
Ben medya veya hayran baskısıyla yıkılmadım, Michael da yıkılmayacak. Uyuşturucu kullanmıyor, bütün gün çizgi film izliyor. Masumiyetini de böyle koruyor.

BARRY GORDY (Motown Records Kurucusu): Seni dokuz yaşındayken ilk dinlediğimde, sana tüm kalbimle inanmıştım. Bugün hala inanıyorum. Sen iyi bir çocuksun Michael. Sana her zaman inanacağım.

ELIZABETH TAYLOR: Değersiz sayfalarda yazılan pisliklere inanmayın. Michael, dünyadaki en hümanist kişi ve müziğiyle milyonlarca insana mutluluk verdi. O, sonsuza dek evrendeki en parlak yıldız olarak kalacak.
Bir dahi kimdir? Yaşayan efsane, mega star, Michael Jackson. Bu kadar.

MURAT (Mavi Sakal): “İki Yol”un farkı yabancı bir ekiple çalışmamız oldu. Klip Amerikan-Türk ortak yapımı ve Michael Jackson’ın “HIStory” klibini çeken ekip yaptı.

METİN AROLAT: Tarkan’ın klibini çekerken bir sürü şeyden etkilendim. Mesela “5. Element” filminden, Michael Jackson’ın birçok klibinden, kıyafetlerinden ve aksesuarlarından…

TOM JONES: Onunla tanışmam hayatımın en büyük şanslarından biri… Michael Jackson için çalışmalar yaptığını duymuştum. Tanrı kendisine müthiş yetenek vermiş. Bir süre daha kendisiyle çalışmak istiyorum. (Daha önce Michael Jackson ile birlikte çalışan Mousse T lakaplı Mustafa Gündoğdu hakkında…)

ADAM RICKITT: En çok saygı duyduğum gruplardan birisi U2. Nirvana’yı da çok severim. Bunun dışında Michael Jackson, Backstreet Boys ve William Orbit’i çok beğeniyorum.

SISQO: Yeni bir şeyler ortaya çıkarıyorum. Bana göre, şu anda R&B ölmüş durumda ve ben, onu yeniden canlandırmak istiyorum. Albüme başlamadan önce bir süperstarı süperstar yapan albümleri dinledim. Neden Michael Jackson ve Madonna gibi insanlar bu kadar popüler? Michael Jackson’ın R&B kökenli gerçekten şarkı söyleyen ve dans eden en son süperstar olduğunu farkettim. Bu boşluğu doldurabilirim.
Sanatçılar kimden etkilendiklerini söylemeye çekinirler ama ben öyle değilim. Eğer birinden bir fikir aldıysam bu Michael Jackson’dır.

BEDINGFIELD: Değişik bir albüm, böyle olması için çalışmadım bile ama sevdiğim müzik çok geniş. House’tan eski müzikallere kadar herşeyi kapsıyor. Yoksa böyle birşeyi yapamazdım. Albümü sanki Sting, Michael Jackson ve Stevie Wonder’ın bir araya gelip oluşturduğu bir sound gibi tanımlamak hoşuma gidiyor. (Kendi albümü hakkında konuşuyor)

KORAY CANDEMİR: Yıllar önce İstanbul Galeria’da bir organizasyon düzenlenmişti. Biz de Kargo olarak bir konser vereceğiz. Sunucu sahneye çıkacakları anons ediyor. Biz de yukarıda asansörlerin olduğu yerden aşağıya bakıyoruz. Sıra bize geldi ve sunucu şöyle bir anons yaptı: “Şimdi Kargo geliyor, hem de Koray’ıyla”… Biz bunu duyunca gülmekten koptuk. Çok komik geldi bu laf. Arkamız dönük bir şekilde asansörle aşağı iniyoruz. Asansör kapıları cam olduğundan inerken herkes bizi izliyormuş, farkında değiliz. Kendimi o anda Michael Jackson gibi hissetmiştim. Böyle şeylere alışkın olmadığımız için bize çok komik gelmişti.

WHITNEY HOUSTON: Ben her zaman zayıftım. Hiçbir zaman şişman birisi olmayacağım. Michael Jackson konserine gelince… Kabul, oradaki görüntüm biraz kötü olabilir ama dediğim gibi, ben hasta değilim.

KENAN DOĞULU: En büyük Michael Jackson hayranlarından biriyim.

KEISHA: Ben Michael Jackson fanatiğiyim. “Bad” bence bütün zamanların en iyi albümü. Ayrıca Whitney Houston, Mariah Carey, Jodeci ve Sisqo’yu seviyorum. Ah, bir de Oxide&Neutrino… (“Mary J. Blige ve Destiny’s Child dışında kimleri seviyorsunuz?” sorusu üzerine)

DARREN HAYES: Marvin Gaye dışında George Michael, Temptations, Michael Jackson ve Supremes beni çok etkilemiştir. Şu anda tam bir Michael Jackson fan’ıyım zaten.
Bunu kompliman olarak kabul ediyorum 🙂 Tüm zamanların en büyük vokalisti o. Söyleyecek birşey bulamıyorum. Bu karşılaştırmayı yapan insanların iyi niyetli olduğuna inanıyorum. (“Michael Jackson ile karşılaştırılmana ne diyorsun?” sorusu üzerine…)
Gittiğim ilk konser olağanüstü bir Alison Moyet konseriydi. İkincisi ise bir Michael Jackson konseriydi.

EMINEM: 2001’in en iyi pop albümü Michael Jackson’ın “Invincible” adlı albümüdür.

BRITNEY SPEARS: İdöllerim Michael Jackson, Mariah Carey, Whitney Houston, Otis Reading ve Madonna’dır.


RICKY MARTIN:
O bir efsane, El Maestro. Ondan çok şey öğrendim.

HOWIE D (Backstreet Boys): İlk aldığım albüm Michael Jackson’ın “Thriller”ıdır. (Ayrıca Backstreet Boys üyesi Nick Carter da en sevdiği şarkıcının Michael Jackson olduğunu açıklamıştır.)

JOEY FATONE (N’Sync): Çoktan ayarlanmış olan prova tarihlerimizi değiştirmek zor oldu ama Pop’un Kralı ile birlikte sahne almak üzere olduğumuzu sanırım son dakikaya kadar idrak edememiştik. Olayın ciddiyetini kavradığımızda harekete geçtik ve tarihleri derhal değiştirdik. Michael Jackson ile sahne alacağız. (2001 yılındaki “The Solo Years” adlı etkinlik hakkında)

BRANDY: Michael Jackson, Teddy Riley, Ray J ve LaShawn Daniels’e vokallerini bu projem için ödünç verdikleri için minnettarım. (“Full Moon” adlı albüm kapağının teşekkür bölümünden…)
Şimdi herkesin yaptığı şeyleri o çoktan yapmıştı. Birçok kişi için kapılar açtı.
Sadece nefes vermeye bile razıyım Michael için… (“Unbreakable”da yaptığı vokallerin neden belirgin olmadığı hakkında konuşuyor)

JERMANIE DUPRI: Bana genç Michael Jackson’ı hatırlatıyor. Aynı onun 6-7 yaşlarındaki hali gibi, iş olduğunda olgun, sahne dışında &100 çocuk. (Lil Bow Wow hakkında konuşuyor)

LITTLE RICHARD: Gördüğüm en büyük sanatçılardan birisi o.

EDDIE VAN HALEN: Bunu ona kıyak olsun diye yaptım, belki o da bana karşılığında dans dersi verir! (“Beat It” için para almadan çalmıştı)

R.KELLY: Menajerim gelip Michael ile çalışmayı isteyip istemediğimi sordu. Bir saniye bile düşünmedim.

MC HAMMER: Olay iyi albümler yapmaya ve performansa geldiğinde, Michael Jackson’ın ötesine geçemezsiniz.

DAVID ARQUETTE: “Thriller”ı ilk izlediğim zamanı hatırlıyorum. Bu adamların bu kadar iyi şeyi bir klibe koyduğunda inanamamıştım. “Çığlık” serisinde oynamamda bu videonun etkisi vardır.

BİR MTV VJ’İ: 83’teyiz. Michael-mania nasıl bir şeydi? Pekala, Backstreet Boys-mania ve N’SYNC-mania’yı toplayın, bunu Britney-mania ile çarpın ve üstüne biraz Christina-mania ekleyin; yine de “Thriller” klibinin yarattığı olaya yaklaşamazsınız.

STEVEN SPIELBERG: Yaşayan son masum insanlardan biri o.

RODNEY JERKINS: Michael’ın albümüne tüm dikkatimi verebilmek için Celine Dion’u ve LeAnn Rimes’ı reddettim. O bambaşka bir seviyede çünkü.

MARIAH CAREY: Michael Jackson, Madonna veya Prince gibi insanlar olmasaydı, asla bugün bulunduğum yerde olamazdım. Ama eğer birisiyle çalışma şansım olsaydı bu Michael olurdu.

AALIYAH: Favori klibim Michael Jackson’ın “Thriller”ıdır.

DRYDEN MITCHELL (Alien Ant Farm): Herşeyden önce “Smooth Criminal” müthiş bir parça ve herkes bizim çaldığımız şeklini çok beğeniyor. Bir gece iki şarkı arasındaki boşlukta Tye ve Mike başlangıçtaki rifi çalmaya başladı. Sahnenin hemen önündeki çocuklar bir anda bana olumlu reaksiyon gösterdi. Ertesi gün CD’yi aldık ve şarkıyı prova ettik. Gerçekten çok iyi olmuştu. Elemanlar şarkının minik detaylarını öğrendi, ben de sözleri ezberledim. Oldu bitti. Michael Jackson’ın dinlediğini bile sanmıyorum. Satılan her albüm başına 8 sent alacak ve bu para cebine girdikten sonra umursayacağını sanmıyorum. Paraya ihtiyacı olduğundan falan da değil. Ne güzel olurdu biliyor musun, bir Grammy töreni falan bi şey olurdu, orada bize Smooth Criminal’ı beraber söyleme teklifinde bulunurdu. İşte bu çok güzel olurdu.

HASAN BÜLENT KAHRAMAN: Evet ölünür! Örneğin Michael Jackson bütün dünyanın arkasından gittiği bir isimdi. (Aynur Erdem’in “Eğitim seviyesi yüksek ülkelerde bizdeki gibi körü körüne popüler ikonların arkasından gidilir ve onun için ölünür mü?” sorusunun üzerine)

KATHERINE JACKSON: O benim oğlum, onu ben büyüttüm, en iyi tanıyan da yine benim. İddiaların tek kelimesine inanmıyorum.

JERMAINE JACKSON: Michael, şöhretini ve başarısını suistismal etmek isteyenlerin kurbanı olmak üzere. Ben ve tüm ailem, bu saçmalığın bir an önce sona ermesini diliyoruz.
Kendi isteğiyle merkeze gelen birine kelepçe takmalarına gerek yoktu. Hem de ellerini arkadan kelepçelediler. Bu onun canını gerçekten çok acıttı. Narin bir yapısı olduğu için de vücudunda çürükler oluştu. Tuvaleti kullanması gerekiyordu. Onu oraya kapattılar. Nasıl koktu diye dalga geçtiler.

JACKIE JACKSON: Çocuklarla kurduğu arkadaşlığın sebebi kendi çocukluğudur. Daha 9 yaşındayken Disneyland benzeri bir evi olmasını istiyordu. Neverland onun bir kopyası. O aynı Mickey Mouse gibi çocuklara mutluluk vermeye çalışıyor.

DENİZ SEKİ: Michael Jackson kendini kanıtlamış bir sanatçıdır.

ZERRİN ÖZER: Firdevs’i izleyince Madonna’lara, Michael Jackson’lara gittim.

KAYAHAN ACAR: Deniz Seki ve Ercan Saatçi müzikten anlayan insanlar, peki Ahmet San’ın ne işi var orada? Madonna’yı, Michael Jackson’ı getirdim diyor. Getir kardeşim, istediğini getir. Bir kere onları sen getirmedin, ikincisi burası Muş mudur, yolu yokuş mudur, neden giden geri gelmiyor? Neden Türkiye’ye bir kez gelmiş bu adamlar ikinci kez gelmiyorlar? Dolandırmışsın adamları! Adamlar Türkiye’nin adını duymak istemiyor. (Popstar jürileri hakkında konuşuyor)

BAYHAN GÜRHAN: Özgün bir tarzım var. Müzik adamlarımız mutlaka anlamıştır. Zamanında İbrahim Tatlıses’i de dinledim, Michael Jackson’ı, Pavarotti’yi de… Müzik kapasitem çok geniştir. (Onur Baştürk’ün “Sizden popstar olmaz diyorlar…” sözü üzerine bu eleştiriyi üstü kapalı olarak kabul eden arabeskçi Bayhan neden bu işe gerçek popstar Michael’ı karıştırdı anlamadık)

JUSTIN TIMBERLAKE: Hayattaki tek idolüm. Herkes Everest’i hayal eder, ben ise Jackson’ın tahtını. Ama o tahtın tek sahibi Michael Jacksondur. Yani olabileceğim en üst zirve onun vezirliğidir. (Justin’in söylediği bu lafı gönderdiği için Ali Cevat’a teşekkürler)
Tıpkı Quincy Jones, Lionel Richie ve Michael Jackson’ın yaptığı gibi, günümüzün en yetenekli sanatçıları ile AIDS hastalığına dikkat çeken bir marş olacak bir şarkı hazırlayacağız.

SEDA SAYAN: Evlenmek için artık sert erkek aramıyorum. Tıpkı Michael Jackson gibi olmalı. (Sayan’ın yaptığı bu açıklamayı gönderdiği için Ali Cevat’a teşekkürler)

MEMHET ALİ ERBİL: Miami’de Michael Jackson’la tatil yaparken bulaşmış olmalı (M.Ali’nin şu mikrobik hastalığı üzerine espri yapmaya çalışırken söylediği lafı gönderdiği için Ali Cevat’a teşekkürler)

JACQUELINE STALLONE (Sylvester Stallone’un medyum olan annesi): Michael’ın kariyerinin bittiğini düşünenler çok fazla yanılıyorlar. Tamamen suçsuz olarak bu olaydan sıyrılacaktır Michael. Ve çok daha güçlü bir şekilde geri dönecek. Bu davanın tarihin en büyük uydurması (dalaveresi) olduğu açığa çıkacak. Bunları Jackson ailesini iyi tanıdığım için söylemiyorum, bunların olacağını görebiliyorum. (Ertan Deniz’e teşekkürler)

DERLEYEN: www.tst.gen.tr

NOT: Bu bölümü sitenize koymadan önce verilen emeği düşünün. Eğer www.tst.gen.tr ‘den alındığını belirtmek istemiyorsanız lütfen sitenize koymayın. Bu sözler Blue Jean, Walkman, Sabah, Top Pop, Popsi, Number One, Aktüel gibi dergi ve gazetelerden alınmıştır. İzinle kullanılmıştır.


Article Categories:
Müzik
Likes:
0

Comments

Leave a Comment