banner
banner

Yaşanmış Ultra Hadiseler

26 OCAK 2005, GÜNAYDIN, Keyif Verici Maddeler, Y.U.H. (Yaşanmış Ultra Hadiseler), Maykılperver kardeşler!
Ey güzel Allah’ım bugünleri de mi görecektik?! Bugüne kadar manyak taraftarlardan, fanatik siyasilerden, kraldan çok kralcı geçinenlerden tepki aldığımızı çok biliriz de, bir gün gelip de Michael Jackson’un Türk hayranlarını kızdıracağımızı rüyamızda görsek hayra yormazdık, kendimize gider daha uzun yorganlar alırdık.
“Eskisinden de beyaz, hatta beyazötesi” Amerikan popçusu, çocukların sevgilisi Maykıl Ceksın efendi hakkında bir iki satır yazdığımız gün, Türk Michael Jackson hayranlarından birtakım mailler aldık ve olayı Y.U.H kapsamına almaya karar verdik. Bakın bir mail özetle ne diyor:
“Siz kendinizi ne sanıyorsunuz da Michael Jackson’la dalga geçme hakkını kendinizde buluyorsunuz? Birileriyle dalga geçecekseniz öncelikle olayların iç yüzünü, içeriğini öğrenin. Uzun zamandır Michael Jackson ile dalga geçtiğinizi biliyorum. Çünkü köşenizi takip ediyorum. Michael Jackson davayı kazanınca ve masumluğu ispatlanıncaespri üreteceksiniz, çok merak ediyorum.” Breh breh
Şunu üretebiliriz mesela sevgili Maykılperver kardeş… “Maykıl zaten aklanmaya çok meraklıydı, şimdi yine aklandı ve kendisi artık eskisinden de beyaz…” Hihihayt… Ya gidin işinize arkadaşlar, n’olur!!! Memlekette derdin bini bir parayken, derisinin rengini açtırarak aslını inkar eden haramzade bir çocuk meraklısının avukatlığını yapıyorsunuz. İyi, istiyorsanız yapın da, Michael Jackson hakkında yazamazsınız diye ortaya çıkıp komik de olmayın. Yoksa bakın bunları da söyleriz ha…

1- Maykıl’ı hiç sevmedik sevmeyeceğiz de. Hadi bakalım.
2- Hatta Prince hep başımızın tacı olmuştur, oldu mu? Nıhahaha!!!
3- Dahası biz Eminem’e bayılırız. Onun son klibinde yer alan Maykıl’ın burnunu yerde ararken görüntüleri acayip komiktir. Defalarca izlesek bıkmayız. Hihohoyt…
4- Artıııııı… Jackson Five grubunun diğer üyeleri; Jackie, Tito, Jermaine ve Marlon Jackson biraderler, Michael’ın gölgesinde kaldılar. Hemen bir site kuruyoruz ve onların haklarını arıyoruz, tamam mı?
5- Üstüneeee Maykıl moonwalk yapmıştır ama aslında aya gitmemiştir hihohayt. (Ay ne kadar cahiliz ya, Moonwalker sadece bir filmdi di mi?) Bu tür oluşumlar Türkiye için az. Lütfen şunlar da kurulsun…

– Bonnie Tyler Severler Derneği kurulsun, kadıncağızın neyi eksik?! Hatta derneğin sloganı da “I need a hero” olabilir.
– George Michael şahsi oynamayı kessin, Andrew Ridgeley nerde ne yapıyorsa bıraksın ve Wham tekrar kurulsun. Seni istiyoruz Wham, sana dünyanın ihtiyacı vaaaar!! Wham sevenler derneği görev başına!!!
– Phil Collins uyuma, Genesis’i tekrar topla diyenler, derneği de istiyoruz.
– Rick Springfiel de neredeyse bulunsun tekrar şarkı söylemeye başlasıncılar cemiyeti…
– Nena uyuma, Alman pop müziğine sahip çık oluşumu…
– Kargadan başka kuş Kajagoogoo’dan başka grup tanımayız. Limahl’i ise tek geçeriz bu alemde. İlle de “Too Shy Shy” derneği…
– Duran Duran artık öyle durma, biraz hareket be abiler. Bunun için de bir dernek şart.
– Pia Zadora ile Jermaine Jackson “When the rain begins to fall” şarkısının remiksini ne zaman yapacak? İsteriz de isteriz diyenler platformu… Son ricamız ise şöyle oluyor:
Maykıl Ceksın’ın Türk hayranlarına sivil toplum örgütü muamelesi yapılsın. Bu arkadaşlar Michael’i kurtarınca Türkiye’nin AB ile müzakere sürecine de katkıda bulunsunlar, Kaynana Semra Hanım felaketinin yarattığı çevre kirliliğine de ‘dur’ desinler.
Siz bizi güldürdünüz, Allah da sizi güldürsün arkadaşlar, ömürsünüz valla. Hala inanamıyoruz ya, Türkiyeli Maykıl Ceksın hayranlarını kızdırmışız. Haklı davalarını baltalıyormuşuz. Şaka gibi… Bu yazıyı yazarken zihnimizin içinde Maykıl Ceksın “hihiiiii” sesleri çıkarıyor. Yazımızı Michael Jackson hayranlarını kızdıran esprimizi tekrarlayarak bitiriyoruz.

“Bush’u en çok beğenmeyenler Türkler’miş. Michael Jackson’a destek vermek isteyen Türkler, internet sitesi kurmuş. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu!!!”

KAYNAK: http://www.sabah.com.tr/2005/01/26/gny/yaz1282-200-108-20050126-200.html
YAZANLAR: Turgay Suat Tarcan, Hakan Köksal, Utku Gürtunca
NOT: MjTurkFan ve Hakan&Utku arasındaki çekişmeye sebep olan bu yazıda bahsettikleri, aslında sadece işlerine gelen cümleleri çıkarttıkları e-mail benimki oluyor. Uzun süren tartışmalar sonunda Hakan&Utku özür dilediler. Biz haklı çıktık ve Michael Jackson davadan aklandı. Fakat Michael’ın masum bulunuşuyla ilgili espri malzemesi üretemediler.


Article Categories:
Medyada TST
Likes:
0

Leave a Comment