banner
banner

Bazı 2020 Videolarım

MAN IN THE MIRROR: Az önce bir Michael Jackson şarkısının karaokesini yaptım. (14 Aralık)

YABANCI ŞARKICILAR TÜRK OLSA: Michael Jackson, Madonna, John Travolta, Shakira, Sia, Jonas Brothers, Lady Gaga gibi sanatçılar Türk olsalardı tarzları ne olurdu?

DİĞER MICHAEL JACKSON DVD’LERİ: Michael Jackson albümleriyle ilgili ayrı ayrı arşiv videoları çekerken o albüm ile ilgili DVD’leri o albümün başlığı altında göstermiştim. Fakat bazı DVD’lerin ilgili albümü yoktu. Bu kez onları topluca göstermek istedim. Diğerlerini eski videolarda görebilirsiniz.

CORONA VİRÜSÜNÜ YILLAR ÖNCE HABER VEREN İLLUMİNATİCİ DİZİ: Bundan yıllar önce yayınlanmaya başlayan “12 Monkeys” adlı zamanda yolculuk temalı diziye daha bu sene başladım ve zamanında izlemeye başlayan sadık izleyicilerinin sadece senaryo olarak düşündüğü bir detayı yakaladım. Dizide karakterler 2020 yılına gidiyorlar. O yıl Caro adındaki öldürücü bir virüsün yayıldığını görüyorlar. Virüsün 🦠 ismi size de tanıdık gelmedi mi? 2020 yılında yayılacağı tam bir nokta atışı olmuş. Bu da illuminati tarikatının tıpkı The Simpsons gibi önceden planladıkları şeyleri dizi, çizgi film ve sinemada gösterdiklerini kanıtlıyor. Instagram hikayemde paylaşmıştım. Story’mi YouTube’da herkesin görmesi gerektiğine karar verdim sonra…

BARIŞ MANÇO ARŞİV SERİSİ KRİTİĞİ: Bugün 1 Şubat 2020… Yani Barış ☮️ Manço’nun ✌️ ölümünün 21. yıl dönümü… 🥺 Onun anısına Barış Manço albümlerini tek videoda tanıtmak istedim. Aslında introdaki fotoğraflardan da anlayabileceğiniz üzere arşiv serilerindeki albümler teker teker de bende mevcut. Ama bir çoğu kaset olduğu için CD 💿 box-set’lerini aldığımda albümlerin ham hallerini yazlıktaki odamda yedek olsun diye bırakmıştım. Sanırım bir tek “Yeni Bir Gün” eksik… O da zaten bir derleme… Belki ilerleyen zamanlarda onu da alırım. Bir de bu sene bir tribute albüm daha çıkacak. Hangi sanatçıların yer alacağını bilemiyorum ama inşallah Şebnem Ferah da kadroya alınmıştır… 🤲

TST VE ÜNLÜLER BÖLÜM 3: “TST Megamix 6” ve “TST Megamix 7” adlı kliplerimdeki “Ünlülerle Birlikte” bölümlerini YouTube için bir araya getirdim. Böylece 80’lerden 2019’a uzanan bir zaman dilimindeki ünlülerle beraber konseptli görüntülerimin hepsini 3 bölüm halinde izleyebiliyor oluyorsunuz. 2020’li yılları da birikince yaparım. Çok fazla yok. Miss R.D.C. France 2012, Şenol İpek, Fernando Alonso, Elvan Abeylegesse, LMFAO’dan Redfoo, Cristiano Ronaldo, Gökhan Tepe, Haldun Dormen, Immortal dansçıları, Iker Casillas, Sabri Sarıoğlu, Şebnem Ferah, Jermaine Jackson, Marie Fredriksson, Per Gessle (gerçi Roxette üyeleri biraz uzaktalar), Levent Kırca, Pascal Nouma, Fatih Erkoç, Kenan Doğulu, Ufuk Özkan, Emre Belözoğlu, Nuri Alço, Özkan Uğur, Mine Çağlıyan, Murat Yılmazyıldırım, Tuna Arman ve Scorpions’ın vokalisti Klaus Meine ile çektirdiğim fotoğrafları görüyorsunuz.

MADAME X CD’SİNDE CORONA MARKA KULLANAN İLLUMİNATİ KRALİÇESİ MADONNA’NIN ARŞİVİ: Geçen sene “Madame X” albümünü yayınlayan Madonna, albümün kartonetinde elleri eldivenli 🧤 şekilde Corona marka daktilosu ile tüm meslekler etkileneceği için onların sıfatlarını yazıyor. Yıllardır tek gözü 👁👌🏻🔺✡️👹🐲🐉🕍🔼🔱🧿☠️👁‍🗨🤘🏻 kapalı halde fotoğraf çektirdiği için zaten korsan bandı takınca şaşırmadığımız Madonna’nın son albümünün kartonetini açtığımızda enteresan bir fotoğrafla daha karşılaşıyoruz. Bir resimde arkadan poz vermiş ama iplerden anlaşılıyor ki koruyucu maske 😷 takıyor. Bu da üyesi olduğu örgüt İlluminati’nin Corona virüsünü kasıtlı olarak çıkardığını kanıtlıyor bence. “Hayır, bu bir komplo teorisi. Öyle bir tarikat yok” diyenleri duyar gibiyim. Peki o zaman neden bir önceki albümü “Rebel Heart”ta “Illuminati” adında bir şarkısı bulunuyor? Parçada yeni dünya düzeninden bahsederken Beyonce’den Rihanna’ya illuminati örgütünün önde gelen bazı isimlerini de zikretiyor. İşte bu videoda gerçekten CD’lerinde bunların bulunduğunu gösterdim.

MICHAEL JACKSON ARŞİVİMİN YENİ ÜYELERİ VE KASETLERİ BÖLÜM 3: Bugün Michael Jackson’ın ölümünün 11. yıl dönümü olduğu için anısına yeni bir arşiv videosu çekmek istedim. Arşivime son gelen ürünlerin yanı sıra MJ kasetlerini de yoğun istek üzerine tek videoda sergiledim. Aslında Will Smith’in kaseti vardı ilk çıktığından beri. CD’sini yeni buldum. Bunu belirtmek istedim. Bir de “Geleceğe Dönüş” serisi de yıllardır var ama aklıma koymak sonradan geldi. Geçtiğimiz günlerde de HIStory’nin 25. yıl dönümü kutlandı. Bu video aynı zamanda onun şerefine de yapıldı. (25 Haziran)

KENAN DOĞULU HANGİ ALBÜMLERİ YAYINLADI?: Daha önceden başka sanatçılarla ilgili arşiv videoları çekeceğimi söylemiştim ama Corona virüsü nedeniyle göçebe hayatı yaşadığım için bu etkinliğe devam edememiştim.
Bana göre 90’lı yıllarda çıkan erkek popçular arasında 1 numara Kenan Doğulu! Serdar Ortaç ve türevleri dışındaki hepsini seviyorum. Tarkan, Gökhan Kırdar, Levent Yüksel, Bora Öztoprak, Yaşar, Soner Arıca, Kerim Tekin, Burak Kut, Mirkelam, vs. Hepsi çok iyi. Ama bence en donanımlısı Kenan Doğulu. O yüzden onun yeni çıkan klibi şerefine bir video çekmek istedim.

SEZEN AKSU’NUN “KAYBOLMAYAN YILLAR ARŞİV SERİSİ” BOX-SET’LERİNDE HANGİ ALBÜMLER VAR?: Bir “Greatest Hits” çıkarması en imkansız olan şarkıcı sanıyorum Türkçe Pop Müziği’nin Kraliçesi Sezen Aksu’dur. Ben de bu yüzden sizlere “Kaybolmayan Yıllar Arşiv Serisi Vol 1” ve “Vol 2”yu tavsiye ediyorum. Eğer Sezen Aksu arşiviniz yoksa bunun 3.sünü de alabilirsiniz. Zaten hemen hemen bütün Sezen Aksu albümleri bir best of gibi olduğu için sanırım bir çoğunu ya da hepsini almanız gerekecek. En güzel ve kolay yöntemi bu box-set’leri arşivinize katmanız…

HARUN KOLÇAK ANISINA: Bugün Harun Kolçak’ın doğum günü, 4 gün sonra ise ölüm yıl dönümü… O yüzden onun anısına Harun Kolçak arşivimi sizlere göstermek istedim. Kendisini rahmetle anıyorum… (15 Temmuz)

MICHAEL JACKSON ARŞİVİMİN YENİ ÜYELERİ BÖLÜM 4: Goin’ Places, The Jacksons, HIStory Continues plaklarının yanı sıra Michael Jackson arşivime soundtrack şarkısı “Ben” olan “Willard” filminin DVD’si de eklendi.

MICHAEL JACKSON’IN DOĞUM GÜNÜ 2020: Bu yıl pandemi nedeniyle Michael Jackson’ın doğum günü nedeniyle eski günlerdeki gibi bir buluşma olamazdı. O yüzden bütün MJ Fan’ler kendi evlerinde küçük anmalar yaptı. Ben de bu şekilde kutladım. (29 Ağustos)

EVİMDE İSKELETİN THRILLER DANSI: Nedense bu videoya hiçbir açıklama yapma gereği duymamışım. Başlık yetmiş.

MICHAEL JACKSON ARŞİVİMİN YENİ ÜYELERİ BÖLÜM 5: Michael Jackson kravatım; yeğenlerinden oluşan 3T grubunun “Anything” single’ı ile zaten bende yıllardır kaseti bulunan “Brotherhood” albümünün CD versiyonu; Michael’ın “Mystery” adlı enerji içeceğine beste yapan U2’nun yine bende yıllardır kaseti bulunan “Pop” albümünün CD formatı; The Jackson 5’ın ilk albümünün farklı kapaklı versiyonu ve MJ şarkılarının jazz versiyonlarının bulunduğu “Rava On The Dance Floor” adlı tribute albüm Jackson arşivimin yeni üyeleri olurken öğrenciyken kullandığım kalem kutumu bulmam ve zaten bende yıllardır bulunan “Say Say Say”in de bulunduğu karışık Gala plağının rengini göstermek için arşivden çıkarmam ile bu video böyle bir hal aldı. 3T’nin albümünde amcaları Michael Jackson “I Need You” ve “Why”da düet yaptığını hatırlatalım.

70’LERDEN GÜNÜMÜZE MODA VE DANS: Geçenlerde Instagram’da Devo’nun “Whip It”i eşliğinde iki kızın 70’lerden günümüze modanın ve dansın aldığı değişikliği özetlediği ve Corona virüsüne gönderme yapan bir videolarını gördüm. Çok beğendim. Sadece paylaşmakla kalmadım. Kendi versiyonumu da yaptım. Bu arada 70’ler ve 80’ler hariç periyot kesitleri gerçekten de o dönemde çekilmiş videolarım… Covid 19’un bitmesi dileğiyle…

MJTURKFAN NOSTALJİSİ BÖLÜM 1: Yahoo grupları yarın kapanıyormuş. Buna MjTurkFan da dahil. Benim de nostalji damarım kabardı ve gruptan görselleri indirip de slayt gösterisi yaptığım videolarımı arşivden buldum. Kaç yıldır kayıptı… (14 Aralık)

MJTURKFAN NOSTALJİSİ BÖLÜM 2: Yarın maalesef Yahoo grupları kapanacak ve MjTurkFan’dan kalan son veriler de silinecek. Zaten grupların mesaj, fotoğraf ve video arşivi yakın zamanda silinmişti. Fakat mühim değil. Arşivden ben paylaşılan bazı görselleri buldum. (14 Aralık)

MJTURKFAN NOSTALJİSİ BÖLÜM 3: MjTurkFan 20 yıl önce bir Yahoo grubu olarak kurulduğunda Türkiye’de yalnız olmadığımızı anlamıştık ve diğer Michael Jackson hayranlarıyla tanışmaya başlamıştık. Sonra hayatına forum olarak devam etmişti. İşte bu da yıllar önceki hatıralarımız…

MJTURKFAN NOSTALJİSİ BÖLÜM 4: En eski MjTurkFan üyelerinin nostaljik buluşmalarından görüntüler paylaşmaya devam ediyorum.

MJTURKFAN NOSTALJİSİ BÖLÜM 5 VE MJTURKLOVER ORGANİZASYONLARI BÖLÜM 3: MjTurkFan’ın sadece ilk üyelerinden oluşan WhatsApp grubu kurulunca nostalji damarım kabardı ve daha önceden yaptığım bir klibi altındaki müziği telif haklarıyla değiştirip tekrar YouTube’a koymak istedim. Malum, ilk versiyon hesabımla birlikte kaldırılmıştı… (26 Mart)


Article Categories:
Turgay Suat Tarcan
Likes:
0

Leave a Comment