banner
banner

Ege konseri anım

Bildiğiniz gibi birkaç konser anımı daha web siteme koyacağımı yazmıştım. Bunlardan birisi de “Delice Bir Sevda” ile 90’lı yıllarda büyük bir çıkış yakalayan Ege… Daha önceden bir yazımda Cemil Özeren, Erhan Güleryüz, Can Güney ve Murathan Araz’dan oluşan Ayna grubunun konseriyle ilgili izlenimlerimi paylaşmıştım hatırlarsanız. İşte aynı alanda, başka bir tarihte Ege konseri de gerçekleşmişti.
Gerçek adı Levent Ak olan Akdeniz müziği sanatçısı Ege’nin 17 Haziran 1999 tarihinde gerçekleşen bir üniversitedeki konserine gitmiştik. Televizyonda kocaman ağızlı biri gibi duruyordu ama gerçek hayatta Michael Jackson gibi olan kıvırcık saçları uçuşurken çok karizmatik göründüğünü düşünmüştüm. Kızlar çığlık çığlığa bağırıyordu. Çok güzel ve eğlenceli geçmişti. Habire bir kameranın seyircileri ve Ege’yi çektiğini hatırlıyorum. Biz ayakta ve sahne yakınında olduğumuz için bizi çekiyorlardı ama arkada oturanları çekmiyorlardı. Bir şarkısını dikkatli gözlerle bana bakarak bitirdiğini anımsıyorum. Ben de onu pür dikkat izliyordum zaten… Sonra disco tarzı müziklerin çalındığı bir parti başlamıştı. Habire dans etmiştik. Hatta servise binerken bile dans ede ede çıkmıştım. Ablam ve arkadaşı da benim yaptığımı yapmaya çalışmışlardı. Sonuç olarak güzel bir akşamdı.
Bu arada dün manken Karahan Çantay’ın vefat ettiği ortaya çıktı. Meğer 2 gündür onu alan yokmuş. Çok üzüldüm. En şöhretli olduğu yıllarda, ben küçükken bizim apartmanın karşısındaki Olimpia Spor Salonu’na gidiyordu. Artık yıllarca açık kalan o spor salonu yerine yuva var. Neyse, bu olay, mahalle arasında sansasyon yaratmıştı. Herkes onu nasıl gördüğünden bahsederdi. Bir de yine geçtiğimiz gün 2010’lu yıllarda takip ettiğim birkaç diziden birisi olan “Seksenler”in oyuncularından Rasim Öztekin’i kaybettik. Çantay, Özeren, Öztekin’in yanı sıra geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz yazar Suna Tanaltay, Yeşilçam oyuncusu Altan Karındaş, Hollywood oyuncuları Jahmil French – Ronald Pickup, Amerikan futbolu oyuncuları Irvin Acie “Irv” Cross – Louis Anthony Nix III, ünlü modacı Fred Segal, Prince Markie Dee adıyla tanınan rapçi Mark Anthony Morales ve Caz piyanisti Armando Anthony “Chick” Corea’yı da rahmetle anarak yazıma son vermek istiyorum.


Article Categories:
Konser
Likes:
0

Leave a Comment