banner
banner

İstanbul Havalimanı’nda Gazi Mustafa Kemal Atatürk anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, aramızdan ayrılışının 81’inci dolayısıyla İstanbul Havalimanı’nda anma töreni düzenlendi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 81’inci ölüm yıl dönümünde İstanbul Havalimanı’nda yapılan Atatürk’ü anma töreni havadan görüntülendi.
10 Kasım’a özel olarak İstanbul Havalimanı’nın Dış Hatlar Gidiş Terminali Pasaport Kontrol bölgesine Türk bayrağı ve Atatürk’ün portresi asıldı. Tören öncesinde anma için Türkçe ve İngilizce anons yapıldı. Terminal binası içerisine Türk bayrağı ve Atatürk’ün portresi asıldı.

Çok sayıda havalimanı personeli ve yolcu törenin düzenlendiği bölgede toplandı… Törene, havalimanının işletmecisi İGA yöneticileri, havalimanı personelleri ve çok sayıda yolcu katıldı.

Yolcular için hem Türkçe hem de İngilizce anons yapıldı. Havalimanı çalışanları ve yolcular sirenlerin çalmasıyla saat 09.05’te saygı duruşunda bulundu. Saatler 09.05’i gösterdiğinde havalimanı personelleri ve yolcular bir dakikalık saygı duruşunda bulundu. O anlarda havadan görüntülendi.
Pasaport kontrol noktalarındaki polisler de çalıştıkları bölümlerden çıkarak saygı duruşunda bulundu.

Yabancı yolculardan bazılarının da saygı duruşuna eşlik etti. İstiklal Marşı okunmasının ardından tören sona erdi…

KAYNAKLAR: https://www.haberler.com/istanbul-havalimani-nda-ataturk-u-anma-toreni-12602691-haberi/ ve https://www.ahaber.com.tr/video/yasam-videolari/istanbul-havalimaninda-gazi-mustafa-kemal-ataturk-anildi
NOT: Haberin videosunun 01:43’üncü dakikasından itibaren göründüğüm için web siteme koydum…


Article Categories:
Medyada TST
Likes:
0

Leave a Comment