banner
banner

Küçük Emrah ve La Toya Jackson sevgili miydi?

Eskiden sadece Türkiye’de değil, dünyada da Michael Jackson hayranları daha çok forumlarda haberleşirdi. MjTurkFan, MjTurkLover, Michael Jackson Türkiye, EniVeciVokke gibi web sitelerde paylaşımlar yapar, hatta buluşmalar düzenlerdik. Bu sayede 20 yılı aşkın bir süredir kafa dengi dostlarımız oldu. Bir ara aramızda küslükler, darılmalar olsa da yıllar sonra yine WhatsApp grubumuzda en eski ve prestijli üyeler olarak bir araya gelebildik. Her ne kadar bizim de üye olduğumuz ve mesaj panosuna yazdığımız Mjİzle gibi bir forum hala açık olsa da Facebook, Instagram, artık adı X olan Twitter gibi sosyal ortamlarda; ama kişisel, ama grup olarak birbirimize daha çok gönderi atıyoruz. Hatta TikTok’ta bile canlı yayın açabilen arkadaşımıza sesli olarak katılıyo ve eski günleri yad edebiliyoruz. Fakat WhatsApp grubumuzdaki muhabbetlerimiz bilmediğimiz ya da unuttuğumuz çok enteresan bilgileri de açığa çıkarıyordu. Bazen ben hatırlatıyordum, bazen de onlar bilgilendiriyordu.


Fakat geçtiğimiz aylarda grupta dönen bir dedikodu epey ilgimi çekti. Emrah’ın Güneş Gazetesi için verdiği pozu göndermiştim. Poz Thriller’a, deri ceket ve pantolon ise Bad’e benziyordu. Aslında Emrah dinlediğimiz bir sanatçı değildi. Arabesk tarzımız hiç değildi. Fakat bir ara popçu olmaya çalıştığı, “Hey hey taksi bütün işlerim gitti aksi”, “Haydi şimdi gel kollarına al beni” gibi parçalar söylediği bir dönem vardı. Büyük ihtimalle onun da içinde bir MJ Fan vardı. O yüzden bir sempati duyup çok gülmüştük pozuna… Sonra bir arkadaş La Toya Jackson ile birlikte katıldığı 1989 Çeşme Festivali’na sözü getirdi. Rivayete göre festivalde düet yapmışlar ve yakınlaşmışlardı. Kaçamak yaptıkları söyleniyordu. Gerçekten de fotoğraflar çok samimiydi. Emrah, La Toya Jackson’a çiçek veriyordu mesela, La Toya’nın da hoşuna gidiyordu.


Acaba bu mümkün olabilir miydi? Bir tanesi arabeskin prensi Emrah, diğeri ise Popun Kralı Michael Jackson’ın ablası… Kimi bu birlikteliğe imkan vermese de şöyle bir gerçek de vardı. Yabancı kızlar, Anadolu erkeklerinden hoşlanıyordu. Bu elektriklenmenin en meşhur örneklerinden birisi de 90’lı yılların ortalarında gündemimizi sürekli meşgul eden, neredeyse İngiltere ve Türkiye arasında diplomatik krize yol açan Sarah ile Musa davasıydı. Kimi ise Emrah’ın Michael Jackson ile bile sürekli telefonlaştığını iddia etmişti. Önce bana saçma gelse de sonra aklıma geldi. Michael Jackson küçükken meşhur olan yıldızlarla hep irtibat halindeydi. Çocukken star olan ünlülerin yaşadıkları psikolojiye literatürde “Michael Jackson sendromu” adı verilmişti hatta. Shirley Temple gibi kendisinden daha eski çocuk ünlülere hayranlık besleyebiliyordu. Elizabeth Taylor, Macaulay Culkin gibi yine küçük yaşta şöhret kazanan diğer ünlülerle arkadaşlık kurabiliyordu. Justin Timberlake, Britney Spears gibi kendisinden sonraki kuşaklarda çocukken celebrity olan isimlere de desteğini asla esirgemiyordu. Emrah da sonuçta çocukken ünlü olan bir isimdi ve benzer şeyler yaşamıştı. “Küçük Ceylan”, “Harika Çocuk Onur”, “Küçük İbo” gibi ülkemizde çocukken şarkıcı olan furyadaki en ünlüsü “Küçük Emrah”tı. La Toya Jackson da her ne kadar “The Jacksons” grubunda yer almasa da tıpkı Janet ve Rebbie gibi ara sıra sahnede küçükken sahnede onlara eşlik ederdi. 80’li yıllarda solo albümlerini yapsa da La Toya Jackson adı daha 60’larda ve 70’lerde bile biliniyordu. Emrah da çapkın olan ünlü erkeklerimiz arasında yer aldığı için neden olmasındı?
Konuya açıklık getirmek için Madonna’dan Michael Jackson’a kadar birçok megastar’ı ülkemize getirtip konser verdirten organizatör Ahmet San’a mesaj attım. Çünkü La Toya Jackson’ı da Türkiye’ye getiren oydu. Sadece 1 kez yüz yüze buluşmuş olsak da Ahmet San ile yıllarca sosyal medyadan tanışıklığımız vardı. Çünkü rahmetli yeğeni Fırat San’ın arkadaşıydım ve önde gelen MJ Fan’lerden birisiydim. Ahmet San’a La Toya ve Emrah arasında bir ilişki geçip geçmediğini sorduğumda sadece “Haydaaa” dermiş gibi yüzünü eliyle kapatan emoji (🤦🏻‍♂️) attı. Büyük ihtimalle bu sorum ona saçma gelmişti ve kendisine rezil olmuştum. Yani belki de sadece bir dedikoduydu. Fakat ya kendisi de bilmiyorsa? Ya da Emrah arkadaşı olduğu için gizleme gereği duyuyorsa? 80’li yılların sonlarında bu iddia gazetelerimizde yer almış ama tabii ki o yıllarda internet olmadığı için Google’ladığımda pek bir kaynak bulamadım. Yine de o haberler yalan da olsa, gerçek de olsa internette bu iddiaların yer almasını istedim. Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlara bekliyorum. Kesinlikle benim iddiam değil. Zira zaten o zamanlar 8 yaşındaydım. Hatırlayamam. Sadece ilginç bir dedikodu olduğu için yazmak istedim.
Maalesef La Toya Jackson ile bir anım yok ama “Küçük Emrah” olarak ünlenen, sonra büyüyen, hatta gözümüzün önünde yaşlanan Emrah’ı 13 Eylül 2003 Cumartesi günü Mecidiyeköy’deki Profilo Alışveriş Merkezi’nde annemin “Bıyıklı olan” diye göstermesiyle görmüştüm. Aklıma shebo_lover rumuyla Şebnem Ferah Fan Club yöneticilerinin biri olan Mehmet’in Şebnem Ferah’a “Neden ismi bilinen bir şarkıcıya ‘Yağmurlar’ı verip berbatlaştırdın?'” diye sorması geldi. Biliyorsunuz ki ismi bilinen diye kastettiği şarkıcı önce Emrah İpek olarak tanıdığımız ama sonra Emrah Erdoğan adını alan arabeskçi oluyor. Neyse, Emrah iki erkek ve bir bayandan oluşan 3 arkadaşıyla oturuyordu. Biz de o sırada yürüyen merdivenlerden yukarıya çıkıyorduk. O da hemen merdivenlerin yanındaydı. Ben de babama “Bak Emrah!” demiştim ama anlamamıştı. “Hani ‘Küçük Emrah’ denilirdi ya? İşte o!” diye açıklamak zorunda kalmıştım ama artık çok geçti. Merdiven yukarı çıkmıştı. Emrah üstten gözüküyordu. Babam merak edince görmesi için yine aşağıya inmiştik. Onlar da kalkıyorlardı, hemen yanımızdan geçerken Emrah bana inceleyen gözlerle bakmıştı. Büyük ihtimalle onu göstermeye çalıştığımı hissetmişti.
Bu yazımı geçtiğimiz aylarda kaybettiğimiz Tiyatrocu Pınar Alsan Ünsal, efsanevi caz sanatçısı, Tony Bennett, Senaristler Safa Önal – Bo Goldman, Charlie Chaplin’in kızı Josephine Chaplin, Türkiye’nin ilk fanzinlerinden biri olarak kabul edilen Mondo Trasho’nun yaratıcısı sanatçı Esat Cavit Başak, Anadolu Rock Müziğinin Babası Erkin Koray, Trompetçi Jerry Moss, Basketbol koçu Önder Seden, ünlü İtalyan şarkıcı Toto Cutugno, Yeşilçam Oyuncuları Mehmet Ulay – Oya Alasya – Merve Kayaalp – Seda Fettahoğlu, Yönetmen Abdülkadir Ceylan Ede, Müzisyenler Tayfun Abayoğlu – Jimmy Buffett, Saints ‘N’ Sinners grubu üyesi Doğan Rekkalı, NTV’de hava durumu sunan Meteoroloji Yüksek Mühendisi ve müzisyen Gökhan Abur, Gitarist Mesut Uğurel, Prodüktör Naci Bayşu, Yazar Hıfzı Topuz, Hollywood yıldızları Michael John Gambon – Burt Young – Suzanne Somers – David McCallum – Billy Miller – Angus Cloud – Paul Reubens – Ron Cephas Jones – Alan Arkin – Chris Peluso – Johnny Hardwick – Jeffrey Carlson, Usta oyuncu Engin Yüksel’in 28 aylık oğlu Çınar Aziz, Smash Mouth vokalisti Steve Harwell, “Dream Weaver” üyesi Gary Wright, Amerikan futbolcusu Mike Williams, ünlü sunucular Bob Barker – Rick Jeanneret – Sir Michael Parkinson, Joker’in kız arkadaşı Harley Quinn’i seslendiren Arleen Sorkin, Barbie’nin erkek arkadaşı Ken’i seslendiren Bill Cunningham, The Band gitaristi Robbie Robertson, Fransız şarkıcı Jane Birkin ile Gazeteci ve Yazar Rauf Tamer’e adıyorum. Ayrıca Filistin’e savaş açan İsrail’i kınıyorum.


Article Categories:
Müzik
Likes:
0

Leave a Comment