banner
banner

Mehmet Topuz bombası elde mi patlayacak?

050620092341541577781_2Bildiğiniz gibi son haftalarda bir Mehmet Topuz muhabbeti almış başını gidiyor. Hem Spor Turco editörü olarak, hem de Doğan TV Center’ın spor servisinin bir prodüktörü olarak bazen “Artık hangi kulübe gideceği kesinleşse de sürekli Mehmet Topuz haberlerini güncellemek zorunda kalmasak…” diye düşündüğüm oluyor. Bir keresinde kanalda sabahladığım bile oldu onunla ilgili bir program yaparken… Biri çıkıyor; “Mehmet Topuz’un bonservisi Fenerbahçe’ye satıldı. Kendisi de Fenerbahçe’yi kabul etmişti aslında” diyor. Biri çıkıyor, “Mehmet Topuz doğuştan Beşiktaş’lıdır. Beşiktaş’a gelmek istiyor” diyor. Hatta ve hatta pek gündeme gelmedi ama biri (bu biri eski Galatasaray Yöneticisi Fatih Gökşen bu arada) çıkıyor, “Benim bildiğim Mehmet Topuz doğuştan Galatasaray’lıdır.” diyor.mehmet_fb
Biz kime, neye inanacağımıza şaşırdık. Mehmet Topuz, hangi takımlıydı küçükken bilemem ama şu son günlerde Beşiktaş formasını giyerek “Ben Beşiktaş’lıyım. 50 milyon dolar verseler dahi Fenerbahçe’ye gitmem. Beşiktaş’a transfer olmak istiyorum” diyorsa eğer ne Kayserispor tarafından, ne de Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Fenerbahçe’ye transferi zorlanmalı. Evet, belki futbolcular profesyonel olmalıdır. Mesela eskiden Fenerbahçe’ye gol attığında büyük sevinç yaşayan Emre Belözoğlu, bugün Sabri Sarıoğlu tarafından boğazı sıkılacak kadar Fenerbahçe’li olmuşsa Mehmet Topuz asla büyük konuşmamalı. Bunu ben de kabul ediyorum. Herhalde yurt dışında bizim ülkemizde olduğu gibi rakip takıma transfer olduklarında çocukluk fotoğraflarını göstererek “Ben küçükken Beşiktaş’lıydım” (misal: Yusuf Şimşek), “Biz ailecek Fenerbahçe’liyiz” (Emre Belözoğlu sendromu) gibi açıklamalar yapmak zorunda olduklarını sanmıyorum. Hangi kulüp daha fazla verirse o takıma gitmek hakları tabii ki…Mehmet_Topuz Fakat bence Kayserispor gibi 4 büyük takımdan olmayan bir takımdan gelerek transfer gözdesi olan bir oyuncu bu açıklamaları yapmamalıydı. Çünkü diyelim ki, Fenerbahçe’ye satıldı. O zaman taraftarlar onu kabullenmeyecektir. Zaten şimdiden internet sitelerinde yapılan anketlerde Fenerbahçe’li taraftarların, açıklamalarından ötürü Mehmet Topuz’u istemediğini biliyoruz. Yine de Fenerbahçe Yönetiminin bu açıklamalara rağmen neden ısrarla Mehmet Topuz’u istediklerini anlayabilmiş değilim. Bunun cevabı olsa olsa rekabet olur. Artık bu saatten sonra Mehmet Topuz’un Beşiktaş’a gitmesi gerekiyor, çünkü Fenerbahçe forması giydiği zaman stadyumlarda tezahürat yapan taraftarlardan olumsuz tepki alacaktır ve maçlara konsantre olamayacaktır. En kötüsü de hangi takıma giderse gitsin, artık ondan beklentiler çok fazlalaştı. Çok iyi bir golcü olduğunu zaten kanıtladı ama hangi takıma giderse gitsin, ondan bekleneni veremezse tıpkı Roberto Carlos gibi tepki alacaktır. Çünkü bunca tartışmadan sonra ümitler arttı ve insanlar merakla bir sonraki sezonki performansını merak etmeye başladı. Şimdiden psikolojisinin bozulduğunu menajeri Metin Korkmaz açıkladı.8139509 Gözler şimdi Topuz’un üzerinde olacak. Ya büyük başarılara imza atacak, ya da güzel goller atsa bile büyük hayal kırıklığı yaşatacak. Bekleyip göreceğiz… Benim aklıma Galatasaray’dan Fenerbahçe’ye transfer olduğu için Galatasaray taraftarları tarafından aforoz edilen Tanju Çolak geliyor. Bakalım benzer bir durum yaşanacak mı? Rıdvan Dilmen bile Mehmet Topuz’un bu açıklamalarından sonra Beşiktaş’a gitmesi gerektiğini düşünüyor.
Bugün yapılan açıklamalarda Mehmet Topuz’un artık serbest kaldığını, istediği kulübe gidebileceğini görüyoruz. Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma, bu transferin Türk futbol tarihinin en büyük transferi olabileceğini söylüyor. Bu rekabet, Topuz’un fiyatını da arttırmış demek ki… Tartışmalara ve dedikodulara en son nokta, transfer kesinleştiği zaman konulacak. Ve bence o an çok yakındır. Hatta yazım bitmeden transfer belli olur diye korkup hemen yazımı yayınlayacağım birazdan… Umarım hayırlı bir transfer olur, çünkü Mehmet Topuz’un üzerine çok gidildi.

TURGAY SUAT TARCAN

Yukarıda okuduğunuz makale yazarımız Turgay Suat Tarcan’ın yalnızca www.sporturco.com ‘a özel olarak yazmış olduğu köşe yazısıdır. Kesinlikle hiç bir kaynaktan alıntı değildir.
By Turgay Suat Tarcan • Haz 11th, 2009 • Category: Futbol, Turgay Suat Tarcan, Turkcell Süper Lig, Yazarlar


Article Categories:
Spor
Likes:
0

Leave a Comment