banner
banner

“Sarı, mavi, yeşil, meşil, fark etmez…”

“…Yürüyoruz aynı yolda biz…”

Bildiğiniz gibi Fenerbahçe TV için çekilen bir konuşmada Hürriyet Gazatesi Spor Koordinatörü Ercan Saatçi ile sanatçı arkadaşı Metin Özülkü’nün kendi aralarında Galatasaray’ı çekiştirmeleri bir FBTV çalışanı tarafından internete sızdırıldı ve Galatasaray camiası tarafından tepki gördü. Öncelikle söylemeliyim ki ben Fenerbahçe taraftarı değilim. Ayrıca Türkiye’nin önemli sanatçıları arasında bulunan bu iki insanın küfür etmesini de doğru bulmuyorum. Çünkü küfür seven biri değilim. Ancak küfür ne yazık ki Türk insanının gerçeği… Özellikle de erkek taraftarlar kendi aralarında küfürleştikleri için artık doğal sayılan bir durum. İşte bu yüzden Ercan Saatçi’nin özür dilemesine rağmen bu olayı doğru bulmasam da bu durumun çok abartıldığını düşünüyorum.ercanprogram1k
İki samimi arkadaşın kendi aralarında konuşmasını çalışanların sızdırmasını doğru bulmuyorum.Ercan Saatçi’nin de dediği gibi bu özel hayata girer. Reklam arası sanıp kendi aralarında konuştukları yayına yansısa ya da gerçekten bunu bilerek yapsalar işte o zaman skandal olurdu, Sayın Okan Bayülgen’e de malzeme çıkardı.
Beni en çok üzen şey ise taraftarların YouTube’daki yorumları oldu. Hadi, o videonun altına küfür yazabilirler, fakat takıma küfür etmek ile aileye küfür etmek arasında ince bağ yerine bir uçurum bulunmalı. Sadece o videonun altına değil; Ercan Saatçi ile Metin Özülkü’nün, hatta Eda Özülkü’nün kliplerine bile kötü yorumlar geliyor. Bunun yapılmaması lazım. Taraftarlar, kendilerine yapılmasını istemediği bir şeyi başkalarına yapıyorlar. Böyle bir tartışmaya sebebiyet verdiği için o FB TV çalışanını esefle kınıyorum. Ben de televizyoncuyum, reklam aralarında, yayın öncelerinde, yayın sonralarında, hatta yayın sırasında neler neler oluyor, ama hiç vermiyorum. O çalışan belki de o görüntüler için para bile istemiş olabilir. Ben böyle düşünüyorum. Yoksa televizyonculukta yayın sırasında olmadığı sürece bu tür muhabbetlerin dönmesi doğal bir şeydir. Yine de sayın Ercan Saatçi’ye ve diğer herkese Ufuk Yıldırım ve Ercan Saatçi’den kurulan UF-ER grubunun “Futbol Şarkısı”nı hatırlatmak istiyorum. Diğer köşe yazarlarından farklı olarak videolar da koyuyorum biliyorsunuz. Aşağıdaki klibi izlerken şarkı sözlerine de dikkat ederseniz sevinirim.

 

 

NOT: Dün bu yazıyı yazdığım sırada henüz bu olayın arkasında GSTV çalışanlarının olduğu şüphesi yoktu. GS TV, Doğan TV Center’dayken onlarla beraber çalışma fırsatı buldum ve hepsini severim. Hepsi de iyi insanlar… Yine de duygusal davranmayıp bu yazıyı yayınlamak istedim.

TURGAY SUAT TARCAN

Yukarıda okuduğunuz makale yazarımız Turgay Suat Tarcan’ın yalnızca www.sporturco.com ‘a özel olarak yazmış olduğu köşe yazısıdır. Kesinlikle hiç bir kaynaktan alıntı değildir.
By Turgay Suat Tarcan • Kas 3rd, 2009 • Category: Futbol, Turgay Suat Tarcan, Turkcell Süper Lig, Yazarlar


Article Categories:
Spor
Likes:
0

Leave a Comment