banner
banner

Seninle Arkadaş…

HAZİRAN 2002, BLUE JEAN, FORUM, “En iyi arkadaşınıza 10 şarkılık bir albüm hazırlasanız hangilerini koyardınız?” konusu hakkındaki makalem

MR. Big – Wild World

UB40 – I Can’t Help Falling In Love With You

ERIC CLAPTON – Tears in Heaven

SAM BROWN – Stop

SOUL ASYLUM – Runaway Train

EXTREME – More Than Words

SHAKESPER’S SISTER – Stay

BRYAN ADAMS – Everything I Do (I do it for you)

BLACK – Wonderful Life

ROBERTA FLACK – Killing Me Softly

İşte benim en yakın arkadaşım Cem’e hazırladığım kaset… Zaten ben ona ortaokuldayken kaç kaset çekmiştim. Bu 10 tane o şarkıların arasından büyük ihtimalle en sevdikleri oluyor.

Yıllar geçti, ikimiz de ayrı ayrı üniversitelere gidiyoruz ama birbirimizden kopmadık. Hala bu kasetleri severek dinlediğini biliyorum. Bu şarkılardan çoğu görünürde bir aşk şarkısı… Ama sonuçta sözlerin tümü düşünülmeden bir arkadaşa da ithaf edilebilir.

“Wild World” deyince ortaokulda dünyanın aslında vahşi olduğunu keşfettiğimiz aklıma geliyor. “Runaway Train” belki de Cem’in en sevdiği şarkı… Onu anlatmak istesem kelimeler yetmezdi. Öyleyse: “More Than Words” … Yine o zamanlar birbirimize söz verdik. Hangimiz önce ölürse cennetteki en büyük ağacın altında diğerini bekleyeceğiz. Cem, could you know my name, if I saw you in heaven? But it’s so wonderful life. Cem bunu yazdığımı bilmiyor. Ona sürpriz olacak ve en iyi arkadaşımın hala o olduğunu bir kez daha anlayacak. Cem, hep en iyi arkadaşım olarak kal. Stay with me, my friend.

YAYINLANDIĞI

Dergi: Blue Jean

Bölüm: Forum

Sayı: Haziran 2002

Başlık: En İyi Arkadaşım Olarak Kal

Yazıldığı Tarih: 11 Mayıs 2002

İsim: Turgay Suat Tarcan

Orijinal Başlık: Seninle Arkadaş…


Article Categories:
Medyada TST
Likes:
0

Leave a Comment