banner
banner

Tolga Akyıldız Anısına

Bu sabah sosyal medyada gezinirken yine acı bir haberle karşılaştım. Yıllarca Blue Jean adlı müzik dergisini okudum. Uzun bir dönem bu derginin genel yayın yönetmeni Tolga Akyıldız’dı. Akyıldız, maalesef beyin kanaması geçirerek hayatını kaybetmiş. Çok üzüldüm.
Kendisi beni tanıyordu. Çünkü en aktif Blue Jean okuyucularından birisiydim. Mektuplaşmalarımız internet hayatımıza girdikten sonra e-mail’lerle devam etmişti. Halen daha Facebook arkadaşımdır. Yazılarımı Blue Jean dergisinin okur köşelerinde çok yayınlamıştı.
Kendisi ile yüz yüze görüşmüşlüğümüz yoktu ama onunla ilgili bir anım da var. “Tolga Akyıldız” ve “Esra Sayın Akyıldız” isimleri, Blue Jean ve diğer DBR dergileri okuyucuları tarafından iyi bilinirler. Yani ünlü gazetecilerdir diyebilirim. Onları 5 Mayıs 2001’de tesadüfen görmüştüm. Taksim’de Mehter Takımı gösteri yapıyordu, biz ileri gitmeye çalışırken, onlar ve bir arkadaşları da öbür tarafa gitmeye çalışıyorlardı. Tıpkı bizimki gibi “Bir an evvel varalım” der gibi suratları vardı. Biz de çok yorulmuştuk aslında. Tramvayla otopark alanına dönmeyi planlamıştık ama Hıdrellez şenlikleri nedeniyle tramvayın çalışmadığını söylemişlerdi. Biz de onca yolu mehter takımıyla birlikte dönmüştük. Aynı gün başka yerde de “Yılan Hikayesi” dizisindeki Kürşat’ın karısı Meltem’i oynayan Damla Özen’i de görmüştüm. Keşke cesaret edebilseydim de selam verseydim. Beni kesin tanıyacaktı. Müzikle ilgili çok sohbetimiz oldu sanal alemde… Vefat ettiğini öğrendiğimde aklıma bu karşılaşmamız geldi ve yanına gitmediğim için pişman oldum.
Bu yazımı aynı zamanda geçtiğimiz günlerde hayata gözlerini yuman Hataysporlu futbolcu Christian Atsu, Yapımcı ve yönetmen Bülent Osma, Şarkıcı Seçil Hüner Ünsal, Yeşilçam Oyuncuları Kazım Akşar – İsmail Köksal Engür ve Saksafoncu Wayne Shorter’a da adarken 4 gün sonra 8. ölüm yıl dönümü olan Kemal Özkan’ı da rahmetle anıyorum. Kemal Özkan sünnetçi de olsa sonuçta ünlü bir şahsiyetti. Her şeyin ünlüsü oluyor da sünnetçinin neden olmasın? Değil mi ama? Televizyon programlarında da “Ünlü Sünnetçi Kemal Özkan” diye lanse edilen rahmetliyi 1992 yılında kuzenimin sünnetinde görmüştüm. Onu sünnet eden Kemal Özkan’dı. Hepsi ışıklar içinde uyusunlar.


Article Categories:
Kategori Dışı
Likes:
0

Leave a Comment