banner
banner

Uçuş ekiplerinden Ata’ya saygı duruşu

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 79. Ölüm yıl dönemi tüm yurtta olduğu gibi adının verildiği Atatürk Havalimanı’nda törenle anıldı. Uçuş saatlerini bekleyen pilotlar ve hostesler saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı’nı okudu. Gidiş katında toplanan çalışanlar ve yolcular, saatler 09.05 ‘ i gösterdiğinde saygı duruşunda bulundu.

Dış Hatlar Terminali Gidiş Katı’nda yapılan törenden önce danışmadan yapılan Türkçe ve İngilizce anonslarla yolcular ve çalışanlar iki dakika süreyle saygı duruşuna davet edildi. Bu arada pasaport kontrol noktalarında duran görevli polisler de bankoların önüne çıktı ve yolcular ve turistlerle birlikte saygı duruşunda bulundu. Saygı duruşunun başlamasına dakikalar kala bazı kabin memurları odaları dolaşarak çalışanları uyardı. Uçuşlarını beklemek için oturdukları kafede saygı duruşunda bulunan pilot ve kabin memurları, saygı duruşunun ardından, istiklal marşını okudu. İki dakika süren saygı duruşunda Atatürk Havalimanı’nda hayat durdu. Pasaport işlemi için bekleyen İngiliz pilotlar ve kabin ekibi de saygı duruşunda bulundu. Bir yolcu kucağında uyuyan bebek ile saygı duruşunda bulunurken saygı duruşundan sonra havalimanında alkış sesleri yükseldi. Türk Hava Yolları uçucu ekip odasında pilot ve kabin ekipleri  de saygı duruşunda bulundu.

KAYNAKLAR: http://www.airporthaber.com/thy-haberleri/ucus-ekiplerinden-ataya-saygi-durusu.html , http://odatv.com/vid_video.php?id=8F2AF , http://odatv.com/ataturk-icin-hayat-durdu-1011171200.html , https://www.haberler.com/ataturk-havalimani-nda-09-05-10226656-haberi/ , http://www.cumhuriyet.com.tr/video/video/863424/Ataturk_Havalimani_nda_09.05.html

YAYINLANDIĞI TARİH: 10.11.2017

NOT: Aslında Airport Haber sitesinin haberindeki videoda göründüm ama yine de farklı kaynaklardan haberlerden aldığım başka cümleleri de katarak yazıyı genişlettim. Bahsettikleri İngiliz pilotlar da British Airways ekibiydi bu arada… Bir yanımda Çelebi’deki (ama artık TGS’de çalışıyor), diğer yanımda ise Havaş’tan müdürüm duruyordu.  


Article Categories:
Medyada TST
Likes:
0

Leave a Comment