banner
banner

United Airlens İstanbul-New York Seferlerine Başladı

2 TEMMUZ 2012, Çeşitli haber sitelerinde yayınlanan ve TST’nin de fotoğraflarında göründüğü United Airlines’ın ilk İstanbul uçuşu haberleri

united-airlens-istanbul-new-york-seferlerine-3751551_oDünyanın en büyük havayolu şirketi United Airlines, karşılıklı olarak İstanbul-New York arasındaki direkt uçuşlarına bugünden itibaren başladı.
Dünyanın en büyük havayolu şirketi United Airlines, karşılıklı olarak İstanbul-New York arasındaki direkt uçuşlarına bugünden itibaren başladı. Continental Havayolu ile birleşmesinden sonra uçak sayısı 703’e çıkan United Airlines’in ilk uçuşu nedeniyle Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen törene İstanbul Vali Yardımcısı Ahmet Aydın, ABD’nin İstanbul Başkonsolosu Scott Kilner, TAV Havalimanları CEO’su Sani Şener, United Airlines Başkan Yardımcısı James Mueller, yolcular ve havalimanı çalışanları katıldı.
Türk Hava Yolları ve Delta Havayolları’nndan sonra İstanbul-ABD arasında direkt sefer yapan üçüncü şirket olan United Airlines’in ilk seferi için düzenlenen törende bir konuşma yapan Atatürk Havalimanı’ndan sorumlu Vali Yardımcısı Ahmet Aydın, United Airlines’in İstanbul’a gelmesinden dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirterek, ” Atatürk Havalimanı Türkiye’nin en büyük, dünyanın da sayılı havalimanlarından birisi. Son yıllardaki yolcu ve uçak trafiğindeki büyüme United Airlines’i de etkiledi ve Türkiye’ye sefer yapmaya başladı. Bu bizim için büyük mutluluk. Kendilerine hoş geldiniz diyorum ve hayırlı olmasının diliyorum.”
Daha sonra konuşmasını Türkçe yapan ABD’nin İstanbul Başkonsolosu Scott Kilner, United Airlines’in Türkiye’ye gelişinin Türk Amerikan ilişkilerine büyük yarar sağlayacağını söyledi.
TAV Havalimanları CEO’su Sani Şener ise United Airlines’in gelişinden dolayı büyük memnuniyet yaşadığını belirterek, ” Atatürk Havalimanı çok önemli bir havalimanı haline getirdik. İstanbul artık bütün havayollarının önemli kavşak noktası. Atatürk Havalimanı’nda son yıllarda yaşanan gelişme bunun en güzel örneği. United Airlines’in gelmesi de çok önemli. Hayırlı olsun ” dedi.
Son olarak bir konuşma yapan United Airlines Başkan Yardımcısı James Mueller ise İstanbul New York arasında bu uçuşun hayata geçirilmesinde kendilerine yardımcı olan havacılık otoritelerine teşekkür etti.
United Airlines’in bu gün yapılan ilk uçuşunda New York’tan İstanbul’a 178 yolcu getirirken gidişte de 170 yolcu ABD’ye gitti. Uçağın gidişinde ilk seferinde 23 yıl ABD’de pilotluk yapan Bülent İnce, Kaptan Pilotluk yaptı. Bülent İnce hareketinden önce yaptığı açıklamada uzun yıllardan beri gelemediği Türkiye’ye bu şekilde dönmenin mutluluğunu yaşadığını belirtti.

FİLO’DA 703 UÇAK

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan, New York Newark Liberty Uluslararası Havalimanı’na her gün karşılıklı olarak sefer yapılacak. 2010 yılında yine ABD’nin büyük havayolu şirketlerinden Continental Airlines ile 2010 yılında birleşmesi sonucu yeni United Airlines’in sahip olduğu uçak sayısı 703’e çıktı. Bu arada bu yıl sonuna kadar ve 2013 yılı ilk üç ayı içinde toplam144 adet yeni uçak siparişi verildiği öğrenildi. Yapılan anlaşmaya göre Continental’in dünya logosu kuyruk dikmesine, United’in adı da uçağın gövdesine yazıldı.
Verilen bilgiye göre United’ın ekonomi sınıfında başlangıç fiyatları, gidiş-dönüş tüm vergiler dahil olmak üzere 499 Euro’dan başlayacak. United Airlines’ın Türkiye uçuşlarına başlaması ile rekabet artacağından dolayı THY ve Delta Havayolları’nın İstanbul ABD uçuşlarında bilet fiyatlarında indirim yapılabileceği belirtildi.

Haber Tarihi: 02 Temmuz 2012 Pazartesi Saat 15:48
Doğan Haber Ajansı [3751551] FK-İY – İstanbul / Bakırköy
KAYNAK: http://www.haberler.com/united-airlens-istanbul-new-york-seferlerine-3751551-haberi/ ve http://haberpan.com/haber/united-airlens-istanbul-new-york-seferlerine-basladi

United Airlines, İstanbul – Newark uçuşlarına başladı

United-Air2

İSTANBUL (A.A) – United Airlines, İstanbul-Newark arasında karşılıklı uçuşlara başladı. Havayolu şirketinin Newark’tan gelen ilk uçağı, Atatürk Havalimanı’nda ”Su takı” gösterisiyle karşılandı.
United Airlines’in Newark’tan İstanbul’a 178 yolcusuyla hareket eden ilk uçağı, Atatürk Havalimanı’na indi. United Airlines Başkan Yardımcısı James Mueller, burada düzenlenen törende yaptığı konuşmada, İstanbul’u global uçuş ağlarına eklemekten son derece mutlu olduğunu belirtti.
Mueller, Türkiye’den seyahat eden yolculara, Newark Liberty Havalimanı’ndan ABD’nin birçok noktasına hızlı ve kolay bağlantılı uçuş imkanı sağlayacaklarını kaydederek, emeği geçenlere teşekkür ettiğini ifade etti. TAV Grubu Üst Yöneticisi (CEO) Sani Şener de, ”Geldiğiniz için çok teşekkür ediyorum. İstanbul bizim TAV havalimanları içinde en önem verdiğimiz havalimanı. Biz United Airlines’in İstanbul’dan Newark’a uçuşa başlamasını önemli buluyoruz. Hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.
Daha sonra, Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri ve İstanbul Vali Yardımcısı Ahmet Aydın, TAV Grubu Üst Yöneticisi (CEO) Sani Şener, ABD İstanbul Başkonsolosu Scott F. Kilner, United Airlines Başkan Yardımcısı James Mueller, şirketin pilotları birlikte açılış kurdelesini kesti.
Açılış adına yapılan ve üzerinde United ve TAV yazılı, ABD Özgürlük Anıtı’nın bulunduğu pasta da Aydın, Kilner ve Mueller tarafından birlikte kesildi.
United Airlines’in uçağı, Atatürk Havalimanı’ndan her gün saat 13.55’te, New York’tan ise yerel saatle 19.27’de kalkacak, uçuşlar haftada 5 gün olarak gerçekleştirilecek.Muhabir: Fatih Çakmak / Neşat Ergül
Yayıncı: Nurettin Coşkun
July 3, 2012 | Filed under: Ulaşım | Posted by: admin
KAYNAK: http://turkturist.com/2012/07/united-airlines-istanbul-newark-ucuslarina-baslad/ ve http://www.aa.com.tr/tr/sirket-haberleri/62046–united-airlines–ucuslara-basladi
NOT: http://www.gokyuzuhaberci.com/19656/united-airlines-in-istanbul-seferleri-basladi/ adresinde seremoniden daha fazla fotoğraf bulunmaktadır

 


Article Categories:
Medyada TST
Likes:
0

Leave a Comment