banner
banner

Çeşitli Videolar

Bildiğiniz gibi web sitemin çeşitli sayfalarında videolarımı paylaşıyorum. Ama bazı kliplerimi paylaşacak ortam veya kategori bulamadığım için dışarıda kalanları bir araya getirmek istedim.

TST, ARKADAŞININ DÜĞÜNÜNDE DANS EDİYOR: 8 Temmuz 2018 tarihinde evlenen arkadaşlarım Hülya ve Burhan’ın ricasıyla düğünlerinde dans etmiştim. Şarkı olarak da fake bir Michael Jackson & Bruno Mars düeti olan “Uptown Jam”i tercih etmiştim. Çünkü hem “Uptown Funk” ve “Jam”in alt yapıları birbirine çok benziyor, hem de modern bir şarkıyla eskimeyen bir klasiğin harmanı olsun istedim.

FACEBOOK TOPLULUĞU: Bugün Facebook otomatikman çok güzel bir video yapmış yine… (28 Haziran 2018’de paylaşıldı)

MICHAEL JACKSON’IN ANISINA FİDAN: 25 Haziran 2018’de Michael Jackson’ın ölümünün 9. yıl dönümü anısına fidan dikme etkinliği vardı. İşte bu da benim eylemim…

DÜNYANIN EN UZUN MÜZİKLİ SELFIE GÜNÜ!: 21 Haziran 2018 tarihinde paylaşıldı.

TST’NİN FACEBOOK ÜYELİĞİNİN 10. YIL DÖNÜMÜ: Geçen sene Facebook üyeliğimin 10 yılını doldurmuşum. Facebook da kutlamak için bana bu videoyu yapmış. (2018 tarihinde paylaşıldı, 2017 tarihinde düzenlendi)

SPORT CENTER’DAN KİMLER GELDİ, KİMLER GEÇTİ: Bir kaç yıl evvel, D Spor’da çalışırken Sport Center programını bir çok spor spikeri sunduğu için böyle bir klip yapmıştım. İlk spikerleri Tuba Yurcu ve Bülent Ülgen olan programı bu klipten sonra da D Spor kapanana kadar değişik isimler (Güney Mergen, Barış Kuyucu, Nebil Evren, Aylin Pınar Kuyucu gibi) sunmaya devam etti. (Tanım yıllar evvel yazıldı)

FACEBOOK’UN DOĞUM GÜNÜ VİDEOSU: Facebook, 2017’deki doğum günüm için böyle bir video hazırlamış…

FACEBOOK’TA KASIM 2017: Facebook, yeni bir anı video formatı yapmış. Bugün Kasım ayı hatıralarım video şeklinde gösterilmiş. Ben beğendim. Paylaşmaya değer görüyorum. (Tanım Aralık 2017’de yazılmıştır)

FACEBOOK, 2 MİLYARINCI KULLANICISINI KUTLUYOR: Facebook’un otomatik olarak yaptığı videolara bayılıyorum. Geçen sene de böyle bir video çıktı karşıma… (Tanım 2018’de yazıldı)

BEŞİKTAŞ DİYEN MUHABBET KUŞU: Aslında 1995 yılında doğup, 2010 yılında hayatını kaybeden muhabbet kuşum Fıstık’ın ikinci ismi Cimbom’du. Galatasaray’lı bir aile olduğumuz için söylediği kelime tamlamalarından birisi “Şampiyon Cimbom”du. Fakat kuzenimde kaldığında “En Büyük Beşiktaş” demeyi de öğrenmişti. Her ne kadar “En büyük” kısmını kaydedemesem de ve normalde daha net söylediği halde kamerada o kadar da net olmadığı halde tesadüfen “Beşiktaş” derken yakaladığım zaman (görüntü 2008’de çekildi, BJK TV’de ise 2009 yılında yayınlandı) televizyonda yayınlamaya karar vermiştim. O zamanlar televizyoncuydum da… Her neyse, Beşiktaş’lı taraftarlara Fıstık’tan armağan olsun. Onun “Someone In The Dark” ve “Ben” kliplerini de izlemeyi unutmayın…

IBERIA CANDIR: Instagram için yapılan ama sistemin kabul etmediği #tbt çalışmam… 😀 Bahtıgül Kerim bugün Instagram’da nostalji yapınca ben de kendi tarzımda bir kolaj yapayım dedim ama hangi fotoğrafı seçeceğimi karıştırdığım için fragman yapmayı tercih ettim. Çıkmayanlar Iberiacılar olduysa affola… Elimden gelen buydu. Şarjım bitmeden hızlıca yapmalıydım. (Tanım 16 Kasım 2017’de yazıldı)

DOĞUM GÜNÜM 2018: Dün bana gelen yüzlerce tebrik mesajından sadece bir demet… (23 Şubat 2018 tarihinde paylaşıldı)

FACEBOOK’UN ARKADAŞLIK GÜNÜ VİDEOSU: Bundan 2 gün evvel Facebook’ta arkadaşlık günü kutlanıyordu. Böyle bir video yapmışlar. Çok hoşuma gitti. Ok.Ru sitesine de koyayım dedim… (6 Şubat 2018 tarihinde paylaşıldı)

80’S DISCO HITS MEGAMIX: Gerçi her ne kadar remix’in başlığı 80’ler olsa da aslında 1979, 1991 ve 1995’ten de şarkılar barındıran, internette bulduğum bu unofficial megamix o kadar hoşuma gitti ki, kendi kliplerimden yeni bir karma yapayım dedim. Ne bileyim, çok seviyorum megamix’lere klip yapmayı… 1996’dan 2011’e kadar görüntülerimi bu klipte izleyebilirsiniz. Yine eski orijinal çekimlerime sadık kaldım. Yeni görüntü çekmektense eskileri kullanmak daha çok hoşuma gidiyor.

ŞEBNEM FERAH’IN 20 YILLIK KARİYERİNDE TST’NİN GİTTİĞİ 20 KONSER (1996-2016): Bildiğiniz gibi 20. Şebo konserim olduğu halde 1 yıl önceki Şebnem Ferah konserinin hala etkisindeyim. 😀 Bir çılgınlık yapayım dedim ve uzun süren bir arşiv taramasından sonra Türkçe Rock Müziğinin Kraliçesinin 20 yıllık kariyerinde gittiğim 20 konserinden görüntüleri tek videoda derledim.
Öncelikle gittiğim bu 20 konserin istatistiğini tutmak istiyorum. Şu ana kadar Şebnem Ferah’ı tam 20 kez canlı izlemişim. Tabii ki benden daha fazla Şebo konserine giden, şehir şehir takip eden tabii ki var ama herhalde gittiği her konserin detayını yazan yoktur… Bu konserlerden 3 tanesi mini konser, 3 tanesi festival, diğerleri ise full normal konsermiş. Kadın döneminde 0, AKCK döneminde 1, Perdeler döneminde nedense 0 (hadi Kadın döneminde liseye gidiyordum ama Perdeler döneminde gidebilirdim, kısmet olmamış demek ki), Kelimeler Yetse… döneminde 6, Can Kırıkları döneminde 5, Benim Adım Orman döneminde 5 konsere, Od döneminde ise 3 konsere gitmişim. Bu performansların 3 tanesinde kulise girmişim. 1 tanesi DVD ve albüm olarak basılmış. Bu konserlerin 3 tanesinde Teoman da sahneye çıkmış. 1 tanesinde Kutsal geri vokalistiyken diğerlerinde Ceren geri vokalistiymiş. İlk konserinde 18 yaşında liseden yeni mezun olmuş, daha üniversiteye bile başlamamış yağız bir delikanlıyken son konserine gittiğimde 35 yaşında iş güç sahibi göbekli bir adammışım. 5 adet ile onu en çok izlediğim mekan Bostancı Gösteri Merkezi’ymiş. Şebo (sahneden, kulisten değil) benimle ilk kez 1999 yılında konuşmuş. 2003 yılında ise ilk kez elimi tutmuş. Bir kez de Atatürk Havalimanı’nda karşılaşmışım ve son çektirdiğimiz fotoğrafımız da Od dönemi oldu o yüzden…
Derlememe gelince… Her konserden bir şarkı seçtim. Video olmasına dikkat ettim. Amatör çekimlerin çoğu kendi çekimim… Birkaç tanesini de arkadaşlarım çekti. Video kaydı olmayanların da televizyonlardan çekimlerini buldum. Maalesef 3 konserin videosu yoktu. Birisinin fotoğraflarını o konserde söylediği şarkıların birisiyle beraber kullandım. Bir diğerinin kasette ses kaydı vardı. O kaseti bulup teybimde çaldım ve konserde çekilen fotoğrafları gösterdim bir yandan… Ama maalesef bir tanesinin ne fotoğrafı, ne de ses kaydı vardı. O yıllarda konser alanlarına fotoğraf makinesi sokmak zordu. Cep telefonlarının kamerası da yeterli değildi. Hatta bir ara cep telefonlarımızda kamera bile yoktu. Onda da konserin verildiği mekanın havai fişekli temsili bir videosunu kullandım gittiğim başka bir Şebnem Ferah konserinin ses kaydıyla… Olsun, diğer 19’u hep konserin orijinal görsellerinden veya işitsellerinden… 20 konser maceramın da tamamını http://www.tst.gen.tr/kategori/konser/ adresinden okuyabilirsiniz.

BEAT IT (TST’S VOICE AND DANCE VERSION): Şu ana kadar 21 yıldır yaptığım kliplerde danslarımı ya da karaokelerimi izlediniz. Sene olmuş 2017… Değişiklik yapayım dedim ve hem bu iddiasız sesle kendim söyledim, hem de dans ettim. Önceden ya söylerdim, ya da dans ederdim. İkisini bir araya getirmemiştim. En azından eğlenceli oldu. Sizce nasıl olmuş?

ŞİFO MEHMET ÖZDİLEK’İN 17 TEMMUZ 2008 TARİHLİ SPORT CENTER HABERİ: 17 Temmuz 2008 tarihinde Şifo Mehmet ile ilgili bir haber montajı yapmıştım televizyoncuyken… Görüntü seçimimde onunla yaptığım röportajdan sonra aynı karede göründüğümüz daha önce yayınlanmamış bir kamera arkası görüntümüzü de kullanmıştım.

“KARŞINDA SÜPER SPOR” ADLI KOMİK TANITIM KLİBİ: Bundan yıllar evvel D Spor kanalında Super Spor programını sunan Eyüp Asyalı Ağabey’e jest ve komiklik olsun diye kendi sesimle Sibel Tüzün’ün “Süper Star” şarkısını programa uyarlayarak kurmaca bir tanıtım yapmıştım. Eyüp Ağabey epey gülmüştü. Onun samimiyetine sığınarak paylaşmak istedim. Hoş bir anı olmuş çünkü…

TEMMUZ 2018 ÖZETİ: Geçtiğimiz günlerde Facebook, Temmuz ayı için bir derleme klibi düzenlemiş. Ama müziğinde problem vardı. Ben de müziğini değiştirip ok.ru sitesine koydum.


Article Categories:
Turgay Suat Tarcan
Likes:
0

Leave a Comment